Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема КЛУБА СЕ ЗАДАВИ ...защо ли?нови  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано01.01.02 22:47




Липсва този ХОР ОТ ХРИСТИЯНСКИ ЦИТАТИ...заливащ до скоро КЛУБА.
Появиха се мнения и участници, които свободно отстояват тези мнения и с това внасят ФОРМАЛНА ДИСХАРМОНИЯ в довчера, спокойния клуб....
И това е добре...защото тук идват и хора, които не са се замисляли върху значението на детайли....коментирани понякога тук.
В стадото ...няма портиворечия.
Противоречията се забелязват там, където има мислене , а не сляпо повтаряне на изтъркани ,от хиляди години ....догми.ПРОТИВОРЕЧИЯ ИМА КЪДЕТО НЯМА СТАДО.....
КОГО СА СПАСИЛИ ДОГМИТЕ????
КОГО СА СПАСИЛИ ОБВИНЕНИЯТА?
НИКОГО.
НЕ МИ ОТГОВОРИХТЕ НА ВЪПРОСА ....."ИМА ЛИ ЕДИН СПАСЕН ТУК ОТ ГРЕХА, КОЙТО ДА ИМА ПРАВА, ДА ОЦЕНЯВА ДРУГИТЕ И ДА ИМ ПОСОЧИ ПРАВИЛНИЯ ПЪТ?"
НЯМА!
ТОГАВА, КАК И С КАКВО ПРАВО...някои проповядват ХРИСТИЯНСТВО, КОЕТО НИКОГО от присъствуващите, НЕ Е ДОВЕЛО ДО ИЗЦЕЛЕНИЕ?????
КАК ГО ПРОПОВЯДВАТ ТАКА, след като две хиляди години резултати няма?
......
ТОВА ЕДВА ЛИ ГИ ИНТЕРЕСУВА....."ХРИСТИЯНИТЕ" ...има ли резултати или не.
..................................
ТОВА НЕ Е УЧЕНИЕТО НА ИИСУС...то е подменено, фалшифицирано , с догми и ритуали.
То е подменено С РЕЛИГИЯ...със знания, имащи целта да промият мисленето на хората и да ги направят РОБИ на тези, които ползуват тази наука-РЕЛИГИЯТА...за свои цели.
БОГ ЛИ ДАДЕ ПАРВО НА ЦЪРКВАТА ДА БЪДЕ ПОСРЕДНИК МЕЖДУ НЕГО И ХОРАТА?
С КАКЪВ ДОКУМЕНТ ДАДЕ ТОВА ПРАВО?
НЯМА ТАКЪВ ДОКУМЕНТ....и не може да има.
А ТОВА Е ЕДИН ОТ ВАЖНИТЕ ВЪПРОСИ, НА КОИТО СЛЕДВА ДА СИ ОТГОВОРИТЕ.
ИИСУС ЛИ УПЪЛНОМОЩИ ПРЕДАЛИЯ ГО ТРИ ПЪТИ-ПЕТЪР...ДА ОСНОВАВА ЦЪРКВА ПОД НЕГОВОТО ИМЕ?
ГЛУПОСТИ....ПЕТЪР ИЗБЯГА ОТ СРАМ, ПРЕДАВАЙКИ ИИСУС ТРИ ПЪТИ в ЕДНА НОЩ ....и после "направи" църква от "НЕГОВО ИМЕ"........но ...против неговото , на ИИСУС ...,съгласие.
КЛУБА СЕ ЗАДАВИ....и има защо...НАЛИ УСЕЩАТЕ ..ИМА ЗАЩО....
УСЕТЕТЕ...сърцата са за това....че има нещо гнило.
МИСЛЕТЕ....умовете са затова ...че има нещо гнило....
НАЛИ?????



Тема Re: КЛУБА СЕ ЗАДАВИ ...защо ли?нови [re: MУЛE]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано02.01.02 00:09



Има нещо гнило? Всичко е гнило...
Или, както казах на един приятел-християнин...въпреки че аз нямам приятели-християни...
Не ми се говори със секретарки. Така му казах.
В една фирма като отида, говоря директно с шефа. Това секретарки, това изпълнителни директори, това началник-смени, това юристи...квачки в кокошарник.
Така за мен са и всички писания.
Много пъти съм питала-има ли някъде събрани съчинения само с казаното от Исус. Да ги взема и да ги прочета. Не евангелие от Лука, от Матея, не отчети от икономисти, не паметни бележки на търговския директор.
И пак питам-къде мога да намеря само думите на Исус...нищо, че и те са преиначени.
Събрани съчинения на Исус...не критики към...и не тълкувания...



Тема Re: КЛУБА СЕ ЗАДАВИ ...защо ли?нови [re: Selesta]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано02.01.02 00:20





...А защо в този клуб НЯМА нито една ЖЕНА ?
Или се крият под мъжке НИКОВЕ?

medea


Тема Re: КЛУБА СЕ ЗАДАВИ ...защо ли?нови [re: Medea_forever]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано02.01.02 00:28



Щото жените сме по-чувствителни към манипулации и отдавна ни е ясна играта на Пешко, дето му викат свети.



Тема Re: КЛУБА СЕ ЗАДАВИ ...защо ли?нови [re: MУЛE]  
Автор Tpyдeн (!?...)
Публикувано02.01.02 11:02



"ИМА ЛИ ЕДИН СПАСЕН ТУК ОТ ГРЕХА, КОЙТО ДА ИМА ПРАВА, ДА ОЦЕНЯВА ДРУГИТЕ И ДА ИМ ПОСОЧИ ПРАВИЛНИЯ ПЪТ? НЯМА!"
Сигурно ти си този, който е спасен и може да оценява, муле? Във въпроса и отговора ти е поставена и твоята оценка за другите.
Ако съдиш Петър, ще осъдиш и Исус.

Когато Исус е дошъл и казал, че е спасен, тези като тебе са Го разпънали. Защото вече са били решили за себе си, че няма спасени. И как някой ще им противоречи, наричайки се Син Божи и правейки се равен на Бога!?

Ти, муле, си един от тези срещу които си мислиш, че вървиш.

Исус не е казал нещо по-различно от Заратустра.
Дънов не е казал нещо по-различно от Исус.
Но и "християните" и "дъновистите" се опитват да докажат "правотата" си.
Когато спрете да се доказвате едни на други, тогава ще спрете да се оценявате и ще спрете да се мразите.
Когато забравите омразата си, ще я замените с Любовта.
Тогава ще сте истинските, които Заратустра, Исус, Дънов и всички Учители са мечтали да видят след себе си.
А до тогава сте врагове на себе си.



Аз само ви припомням

Тема Re: КЛУБА СЕ ЗАДАВИ ...защо ли?нови [re: Tpyдeн]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано02.01.02 22:20




Благодаря ти за постинга ТРУДЕН....
Мулето не съди, то просто констатила....ЧЕ РЕТЪР Е ПРЕДАЛ ТРИ ПЪТИ ИИСУС, ПРЕДИ ПЪРВИ ПЕТЛИ.....и това го пише н БИБЛИЯТА, която вие сами четете.
Петър е ИЗБЯГАЛ И НЕ Е ПРИСЪСТВУВАЛ НА РАЗПЯТИЕТО....а пише мемоари за него.....
Само ТРИ ЖЕНИ , СА БИЛИ ОКОЛО ИИСУС , а никоя от тях не е била КАНОНИЗИРАНА КАТО СВЕТЕЦ....и няма "писания" в Евангелието.
ТОВА НЕ Е ЛИ ПОДЗРИТЕЛНО?????
И за сведеиие,МУЛЕТО НЕ Е ХРИСТИЯНИН, НЕ Е И ДЪНОВИСТ,НЕ Е ОШОВИСТ и т.н.....тоест не е подражател на никого....
И пак, за сведение, МУЛЕТО НЕ ТВЪРДИ, ЧЕ Е ПРАВО И НЕ ДОКАЗВА ПРАВОТАТА СИ...на никого, защото НЕ Е ПРАВО....
Как живееш там...в "чужбината"...ТРУДЕН...трудно ли живееш?
Само питам, след като ИЗБЯГА ОТ ТУК...що се бъркаш в "наши" си работи?
Що не споделиш как живееш там, кое е по добре, кое е по зле, да ни разкажеш, как живее един гастарбайтер...ами си тръгнал да о;еняваш едно дръгливо тъдявашно МУле



Тема Re: КЛУБА СЕ ЗАДАВИ ...защо ли?нови [re: MУЛE]  
Автор Tpyдeн (!?...)
Публикувано02.01.02 23:02



Муле, що не се придържаш към темата дето си отворил, ами се захващаш с личността ми.
Това къде съм е без значение. Може да съм в отсрещното кафене, или на съседния компютър до тебе. Може да съм всеки, който виждаш около себе си.

Може да съм богаташ или просяк. Може да съм измислен в крайна сметка.
Ти личността ми ли искаш да обсъждаш или това, което знам.
А може би се опитваш да обсъждаш това, което не познаваш.
Защото нито мене познаваш, нито християнството като Учение.
Не те осъждам за това. И не се осъждай.
Малцина могат да кажат, че познават Учението на Исус Христос.
Но мнозина са, които като тебе го посипват с пепелта на собствената си ГЛУПОСТ.
Още повече са тези, които с ГЛУПОСТТА си го правят да им прилича, като добре скроена дреха.

Знаеш ли, мисля че вече си свърших работата тука.
Ще ме срещате все по-рядко.
На никого няма да липсвам

Успех, Муле и Любов!



Аз само ви припомням

Тема Re: КЛУБА СЕ ЗАДАВИ ...защо ли?ФРЪЦ-ПРЪЦнови [re: Tpyдeн]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано03.01.02 08:04




ТРУДЕЕЕЕН....охохохохохох
чети се батка....какво пишеш на ЕДНОТО МУЛЕ-и то ставайки въпрос за учението на Иисус.......ето-"като тебе го посипват с пепелта на собствената си ГЛУПОСТ. "
И още:"Малцина могат да кажат, че познават Учението на Исус Христос"
хо хо хо хо хо егати оценката....МАЛЦИНА МОГАТ ДА КАЖАТ....това може да го напишеш ,след като си от ТЕЗИ МАЛЦИТА Или се над тях...над Иисус....
Защото ХРИСТОС Е ФИКЦИЯ...несъществуваща фикция, възникнала 300 години след разпятието на Иисус.....
Ама така е, когато..... вярваш на "преводачи"- чернодрешковци и на измислени светци като петър и тинтири- минтири...заспи и страхливци...БЕГЪЛЦИ КАТО ТЕБ...избягали ДАЛЕКО от собствената си страна...и даващи акъл на мулетата.....
ТИ СИ ЕМИГРАНТ....И МОЛЯ ТЕ...сподели как живее емигранта...защо си тук в клуба, защо така се фръцкаш...пръцкаш...защо така скоропостижно ще ни лишиш от емигрантското си присъстие....мулето ще тъгува за теб....и за твоите напъни да усетиш "истината",...без да бъдеш погълнат от нея....



Тема Като хулиш християнитенови [re: MУЛE]  
Автор Ивaн Пeтpoв ()
Публикувано03.01.02 08:58



поне имай доблестта да не го правиш в клуб "Християнство"!

-----------
Вярвай в Господ Исус Христос и Му бъди верен!


Тема Re: КЛУБА СЕ ЗАДАВИ ...защо ли?ФРЪЦ-ПРЪЦнови [re: MУЛE]  
Автор P.R.N. (новак)
Публикувано03.01.02 10:16



Че Петър имал грях като предал три пъти Исус - туй вече го разбрахме.
Ама че Труден имал грях задето "избягал" от България... емигранта... беглеца... бъркащ се в "нашите" работи...
Дайте да се разберем кои работи са "наши", кои са "ваши", кои са тук "патриотите" и кои "родоотстъпниците".
Тъй де - да се знае. Читалище "Братска любов" ли ще да е това или училището на буля Блъсковица.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.