Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:37 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема защо са изгонени.........нови  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано03.01.02 19:29



аутсайдер Ви пита преди, как вменявате ГРЕХА и като да щое това "грях"..... нито го осветлихте, ни го определихте...... засипахте аутсайдера с цитати /чужди естествено/.......................нима е възможно да цитираш "себе си" а и за това е необходим цитатор.....
дори не си направихте труда да изчетете пасажа в Тората.....
а дали и в четенето сте като в стрелбата с лък......... не отговаряйте не е нужно.....
та мили рецитатори ще Ви изпиша един пасаж от "Битие"4:
"22. И рече Господ Бог: ето, Адам стана като един от Нас да познава добро и зло; и сега - да не простре ръка да вземе от дървото на живота, та, като вкуси, да заживее вечно.
23. Тогава Господ Бог го изпъди от Едемската градина, да обработва земята от която бе взет."

та въпроса е : за какво са изгонени Адам и Ева от Рая.....




Тема Re: защо са изгонени.........нови [re: ayтcaйдep]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано03.01.02 20:01



a mnojestvenoto tchislo(elohim)...



Тема Re: защо са изгонени.........нови [re: ayтcaйдep]  
Автор antichrist (непознат)
Публикувано03.01.02 20:05



"Да говориш мъдро и да си служиш добре с лъка и стрелата" - та това всъщност е стара персийска поговорка...

Ех,какво въпросче си задал - сега благите християни ще има надлъж и нашир да ти разесняват, как, защо и колко правилно Адам бе изгонен от Рая - Рая на Господ, но не и Раят на човека...

С радост бих ти отговорил "какво е грях", но това доколко съм грешен ми се е изплъзнало напълно...Липсват ми всякакви угризения на съвестта щом стане дума за християнството...
Но ето едно лирично отклонение: Човек се е възроптал против правилата божи и частично е овладял знанията на Бога, така както ги е овладял и архангел Луцифер - и понеже бога е егоист, е намразил всички,които са се опитали да се домогнат до мъдростта му - това,което е разбрал омразно му е всеки да разкрие...В подкрепа на твърдението ми е и Вавилон - знанието на кулата, издигната до небето...

А и по-напред бях изръсил едно патосно твърдение, което принизи Дявола и Бога - 1:1...

Аз съм казано на гръцки,а и не само на гръцки - антихрист!...



Тема Re: защо са изгонени.........нови [re: antichrist]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано03.01.02 20:34



Колко жалко е да се гледа и слуша прдствата на хората за БОГ.Ти драги ми антихристе казваш ,че"Бог е егоист".Колко си гениален.каква задълбочена представа си хвърлил наоколо сред тази паплач и блатища.Колко вдъхновенно умозаключение,че БОГ(макар така и да не разбрах какво наричаш БОГ) е намразил всички.Превъзходно.Твоята интелигентност изплува нагоре по въздесъщото съзнание на прадедитени за да се разлее като аромат на фкиснало зеле от което бягат дори и кучетата.Удивително прозрение си представил.Браво!
Ако продължаваш така мъдростта ти ще завземе невиждани резултати!



Тема Re: защо са изгонени.........нови [re: ayтcaйдep]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано03.01.02 20:41



Като влизам в смисъла на тези думи....мисля,че са казани за време в което хората дори не са имали идея,че ще съществуват.Те са били замислени от създателя и неговата аудиенция за един превъзходно нов свят произтичащ от небитието в себеосъществяванет на самия всевишен разум-БОГ.Опита в който хората са участвали е бил превъзходен и решен в бъдещето.Нима тези думи могат да бъдат само един смисъл.За милиони години Аутсайдер.Ще ми липсваш ако след няколко стотин години се осъзная и разбера,че другарите ми от началото на новия век ги няма.



Тема Re: защо са изгонени.........нови [re: antichrist]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано03.01.02 21:05



и ти си "християнин" макар и анти....и с нищо, ама с нищо не си по различен от тях.....
нима има значение каква посока ще изберем за изписването на един кръг: наляво или надясно.......
"противил се"...пишеш....де я видя таз борба бе?????????
"правила божи" пишеш.... нима в Бога има правила..... но ти не познаваш Бога щом виждаш правила съизмеримостта, порядъка и справедливостта ....не са правила....не са и закони.....нещо друго са ....но докато се криеш зад етикети и определения не ще усетиш онова:.....неописуемото, това, което Е.....




Тема Re: защо са изгонени.........нови [re: antichrist]  
Автор r... (член)
Публикувано03.01.02 21:05



Sravniavash Bog s Adam...i tam ti e greshkata.Bog nekazva 4e Adam e kato Bog a 4e e kato Bog po otnoshenie 4e poznava dobroto i zloto. a tova sa dve otdelni raboti.Bog poznava zloto bez da e izvarshil zlo a Za Adam tova e nevazmojno ,za da poznae zloto toi triabva da izvarishi zlo.I 4e taka Bog poznava zloto no e bezgreshen no tozi nomer go moje samo Bog a drugite sashtestva triabva d amu se doveriavat kakvo e zlo i kakvo ne ili ako iskat d arazberat triabva d aizvarshat griah koeto oba4e e ravno na samoubiistvo.i 4e taka adam e znael kakvo e zlo no ne go e poznaval li4no...i sledkato e izvarshil griah e poznal kakvo e zlo.takiva mi ti raboti



Тема Re: защо са изгонени.........нови [re: Дyx]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано03.01.02 21:15



остави предразсъдаците......изхвърли това огледало......
КОЙ да се осъзнай....кой......той къде е сега..........
та времето/пък било милион год./ е хорска представа....
предразсъдак, фиксирано,неподвижно, мъртво в този океан от енергия състояние.......та "кой" и "кога" ще се осъзнае????????.........
и "какво" му "липсвало" на ОСЪЗНАТИЯ...........
върни се на текста от Тората..............и медитирай....в него има нещо........




Тема Re: защо са изгонени.........нови [re: Дyx]  
Автор antichrist (непознат)
Публикувано03.01.02 21:19



Ами ето виж: Бог е създал един свят - нашият. Направил е грешка - бил е недоволен от него и го е унищожил - все пак и Бог не е безгрешен - Бог е грешен - иска от нас да сме праведни - после е създал отново света, преди това е размислял немалко...Първо е намразил себе си за злощастието, после е намразил творението си! Омразата наречена дяволски е прекръстил на любов.

Наистина ще е жалко, ако смяташ останалите за паплач и как още беше там ги наричаш и това предоставяш от мое име! Страхувам се, че се вземаш за решаващ и относно мен - светия Дух...

А ако си по-акуратен, някъде би открил, че всъщност не се отричам нашълно от идеята за Бог - за Христос и не само за него...Аз съм двойствен! Навярно и затова бих противоречил на всички и всичко, със същата забележителност, с която бих и защитил Бог - просто сега и за в бъдеще и именно тук, съм си избрал за призвание да бъда хулен от вас, да ви се надсмивам и да се компрометирам във всеки един момент...Аз съм войнствен тип! И войната, разбирасе духовната - ми е занаят ! И ако имаше поне какпчица чувство за хумор, би го почувствал...Дотогава - паси овцете ми!

Аз съм казано на гръцки,а и не само на гръцки - антихрист!...



Тема Re: защо са изгонени.........нови [re: r...]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано03.01.02 21:21



не се напъвай да разясняваш Бога
ти по-високо ли си Бог........и ако СИ що се пънеш тогаз.....
кой си ти, та да си наЯСНО с плановете на Бога.........
какво било за Бог и какво било за Адам
остави тази неплодна роля /на авторитета де/ за "любов"НИКа Валентин.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.