Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:35 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Чудя се тия дни  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано22.12.01 04:39



защо е нужен Дядо Коледа на Рождество? Не мога да намеря връзката! Не съм вярваща, по-скоро съм от съмняващите се, но това няма значение, мисля. Дори не знам как да нарека празника - почитане на Исус или на Бог, но и това май не е важно. Просто не разбирам - защо един празник по-скоро на душата и на вярата в нещо, трябва да бъде принизен с материални неща като подаръци? Съжалявам, ако прозвучи грубо, получих доста криви погледи по този повод напоследък, но ми трябва разяснение и затова дойдох да питам вас.

Добър ден!

- - - -
И най-внимателното планиране не може да замести лудия късмет.


Тема Чуденето ти е в правилна посоканови [re: Бeзcъннa]  
Автор TRl ()
Публикувано22.12.01 07:45



Привет
Чуденето ти е в правилна посока. Именувала си се Безссънна, аз бих те нарекъл и така - Неспяща: т.е. душата ти не спи, макар и да се "лута" все още.
Наистина, празникът на измисленият Дядо Коледа, "измести" истинският Празник Рождество Христово (в сърцата човешки), т.е. лъжата измести Истината, някаква измислена персона измести Живият Бог.
За теб може би тези думи звучат крайни, но е така. Гледай и празненствата в Църквата по телевизията, или пък отиди на място там и не ще видиш никъде Дядо Коледа.
Виж последният брой на в-к 168 часа. Аз самият останах отвратен от "цинизмите" по отношение на Дядо Коледа - тоя, който макар и измислен, хората уж обичат. Там "лъсва" в груб вид едно от качествата на човешкия род - лукавостта (Сам Господ нарича хората заразени от греха лукави и прелюбодейни).
Ще разясня накратко, ако не разбираш - мнозинството от хората наричат Дядо Коледа, например "Добрият Белобрад Старец" (или поне се съгласяват с това), т.е. ОБИЧАТ ГО. Същевременно обаче, могат да му се подиграват, присмиват и какво ли не още във вицове, карикатури и т.н. За каква обич тук може да става въпрос, все едно аз да казвам, че обичам съпругата си, а всяка вечер преди лягане, връщайки се пиян, да я "спуквам" от бой.

Да, лукавостта е подобна на пиянството у някои хора - в един момент са (уж) добри към даден човек, а в следващият могат да сипят чрез езика си "огън и жупел" (особенно "зад гърба му").
Между впрочем, по същия подобен начин, и с още по-голяма злоба хората са се подигравали на Спасителя, преди да Го разпънат на Кръста - подигравали са се на Единствения Безгрешен - Самият Бог - Който слезе от Небето за да пострада за нас човеците, да вземе грехове ни на гърба Си, и да ни покаже, че смъртта е победима и всеки (човек) може да има живот вечен.
По въпроса, който поставяш виж още в темата: "Весели коледни празници Християни "

Поздрави и благопожелания

Редактирано от TRl на 22.12.01 08:05.



Тема Re: Чудя се тия днинови [re: Бeзcъннa]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано22.12.01 11:11




Така, с тези безсмислени "празници"- Дядо Коледа и Бог...ти се внушава, че щастието зависи и изва от ВЪН и , ако приемеш тази максима...че щастието ти идва от вън...ТИ ВЕЧЕ СИ РОБИНЯ......
Усети това....



Тема Вече ще чакаме дядо Муленови [re: MУЛE]  
Авторчyдeнka (Нерегистриран)
Публикувано22.12.01 13:59







Тема Традиция и християнство...нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Dim_ (християнин)
Публикувано22.12.01 16:25



Здравей, Безсънна!

Връзката се е загубила през вековете. "Дядо Коледа" е една традиция. Хората обичат традициите, а българинът обича поводите да си хапне и пийне. А поводи - колкото щеш. Наскоро хапвахме риба (за Никулден), сега идват пържолите и черевеното вино (Коледа). Яйцата са посветени на Великден...
А християнството няма нищо общо с ядене и пиене. Както казва Божието слово "Божието царство не е ядене и пиене". Но за езичниците има само ядене и пиене.
Виж, Безсънна, на езичниците не можем да се сърдим за това, че не почитат Бога. Те просто не го познават.
А празникът е Рождество Христово. Честваме Рождението на Спасителя, идването на Бога на земята в плът, за спасението на всички. Но, ако не познаваме Бога, ако не вярваме в Исус, е излишно да се напъваме да изживеем "нещо духовно". "Аз съм истинският хляб..." - казва той. Той е духовната ни храна, много повече от виното и пържолите...



Тема Re: Традиция и християнство...нови [re: Dim_]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано22.12.01 17:55




Поправи се!
"АЗ СЪМ ЖИВИЯ ХЛЯБ"-казва той...а не както пишеш, че бил ИСТИНСКИЯ ХЛЯБ.
Ама то .....от християни...какво може да чакаме...
Ти виждал ли си ЖИВИЯ ХЛЯБ?
Не си.
Ето затова така петимно пишеш за него.....за яденето и пиенето....



Тема Re: Чудя се тия днинови [re: MУЛE]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано22.12.01 18:24



Не ти противореча. Допълвам те.
Ако не можем вътрешно да оценим /отвътре/ малките красиви жестове на близки и приятели, ако не можем да им се радваме и го покажем външно то няма да можем да оценим и същественото за което ти говориш.
Живота е велик учител приятелю и във всичко има смисъл.
Да живееш не е безсмислие и робство , а ученичество.




Тема Поправката приемамнови [re: MУЛE]  
Автор Dim_ (християнин)
Публикувано23.12.01 00:28



Точното е Йоан 6:48 "Аз съм хлябът на ЖИВОТА", и пак там, 51, "Аз съм ЖИВИЯТ хляб, който е слязъл от небето"
По-надолу пише още:
"Защото моята плът е ИСТИНСКА храна, и моята кръв ИСТИНСКО питие. Както живият Отец ме е пратил, и аз живея чрез Отца, така и оня, който се храни с мене, ще живее чрез мене. Тоя е хлябът, който слезе от небето; оня, който се храни с тоя хляб, ще живее до века..."
Объркал съм изразите "ЖИВИЯТ ХЛЯБ" с "ИСТИНСКА ХРАНА".
Поздравявам човека, който стои зад ника "МУЛЕ"! Радвам се, че познава така добре Библията! Благодаря му, че ме чете, открива грешките в цитирането ми по памет и ми ги казва.



Тема Re: Чудя се тия днинови [re: Бeзcъннa]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано06.01.21 03:55



объркани понятия. Дядо Мраз е едно, Коледа е друго, Санта Клаус е трето, и т.н.
връщам си стария подпис - значи имам ню new олд old подпис signature.

my new old Sign:
Turkey is The Key.Turkey
Каквото и да означава това - cold or hot.

]/b]



Тема Re: Чудя се тия днинови [re: Бeзcъннa]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано07.01.21 02:01



а пък това е новата ми страница в профила.



[suggestopedia movie / сугестопедия филм:

подпис:





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.