Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Иска ми се да поспоря с вас...нови  
Автор Ashen_Shugar (новак)
Публикувано19.11.01 18:20



Бих искал да поспоря с вас, аз виждам че тук предимно пренебрегвате тези които ви говорят за атеизъм и с насмешка ги отбягвате, каточели се съмнявате в това в което вярвате... На мен лично ми е интересно да разбера от вас какво ви кара да сте толкова сигурни в това, в което вярвате. Действително, не вярвам в нито една религия защото не вярвам в съществуването на необяснимото, но все пак ми е интересно да разбера(не да я приема) и вашата гледна точка... Ако някой иска, може все пак да ме светне...



Тема Re: Иска ми се да поспоря с вас...нови [re: Ashen_Shugar]  
Автор Oberon (той)
Публикувано19.11.01 18:43



С каква цел да спорим?

Истината не се ражда в спора. Тя е родена преди него.
Да отбележа само , че да си атеист се иска голямо количество вяра.

Много ми е интересно как си обясняваш " необяснимото", защото мога да ти дам някои интерсени идеики за него.

Редактирано от Oberon на 19.11.01 18:43.



Тема Re: Иска ми се да поспоря с вас...нови [re: Ashen_Shugar]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано19.11.01 18:50



Вярваш, не вярваш...какво да ти обясня-че необяснимо съществува ли...ти не го ли усещаш?
Я обясни как от семето израства дърво, къде в семето е дървото, като разрежеш семето, къде се намира дървото.
Къде в яйцето е пилето.
Как от една яйцеклетка и един сперматозоид израства човече.
Как болни от рак, които медицината е отписала, изведнъж оздравяват.
Къде си ти, който си бил на 5 години-нари клетките в човешкото тяло се сменят на 12 години примерно.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Иска ми се да поспоря с вас...нови [re: Ashen_Shugar]  
Автор Tpyдeн (!?...)
Публикувано19.11.01 19:45



Не вярваш на Бог, защото не можеш а си го обясниш.
Защо вярваш на очите си?
Нима това което виждаш, го познаваш и може да го обясниш?
Отоговори си натози въпрос и се опитай да поспориш със себе си.



Светът е детска градина. Аз обичам децата

Тема Oberonнови [re: Oberon]  
Автор Ashen_Shugar (новак)
Публикувано20.11.01 15:26



Според мен да си атеист не значи да вярваш в нещо, точно там е работата че точно атеизмът те освобождава от задръжките наложени от религията... това просто да отдадеш фактите на "божа работа" е глупаво, точно това кара човечеството да сглупява... ми съгласете се че ако беше така никога нямаше да постигнем особен прогрес... Съгласен съм че истината не се ражда в спора, но в един спор съществуват вярни и невярни твърдения, което всъщност ми е и интересно...всичко "необяснимо" си има обяснение, това което е "необяснимо"-то се дължи на човешки мързел... е, ти как си обясняваш необяснимите неща?



Тема Selestaнови [re: Selesta]  
Автор Ashen_Shugar (новак)
Публикувано20.11.01 15:31



Виж сега, това и ти го знаеш как от семето израства дърво и как от сперматазоида и яйцеклетката да кажем си израстнала ти... не разбирам само защо ги сагаш като самостоятелни системи от които изведнъж се появява нещо колосално сравнено с тяхната същност... е, знаеш ги тези работи как става, хората на които им сече пипето и не са мързеливи са го обяснили вече... а ти лично за теб да не си го обясняваш с някаква божествена намеса щото ти е по-лесно да го приемеш когато не го знаеш и не го разбираш???



Тема Труденнови [re: Tpyдeн]  
Автор Ashen_Shugar (новак)
Публикувано20.11.01 15:39



Не вярвам в бог защото за него няма доказателства че съществува... Дори единственото неоспоримо доказателство би обърнало представите на всички атеисти по света, те ме вярват в бог не защото не звучи добре, но защото звучи глупаво, да се вярва в нещо което никой не ти е доказал... Да, това което може да се види, може и да се обясни, точно така, тук си прав... а ти не вярваш ли на очите си..?



Тема Re: Selestaнови [re: Ashen_Shugar]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано20.11.01 16:12



Ти къде видя дърво, като разряза семето?
Виждаш ли сега как става-някои хора се задоволяват с малко обяснения, приемат на доверие и решават, че всичко им е ясно. Ти си решил, че ти е ясно и знаеш...но и това си го приел на доверие-значи с вяра. Това не е твоето знание, някой ти е казал. И точка...Има хора обаче, които не се задоволяват да приемат на доверие нещата...и започват да търсят...а, който търси, стига до един момент....Но това ти няма да разбереш.
Защото ти вярваш, а си убеден, че знаеш.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Иска ми се да поспоря с вас...нови [re: Ashen_Shugar]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано20.11.01 16:56



Не става ясно, кое за теб е необяснимо.

Друг въпрос: ако споделя с теб своя мисъл и ти ме увериш, че току що ти е минала същата мисъл и на теб, как ще ми докажеш наличието на тази мисъл и в теб?



Тема Re: Oberonнови [re: Ashen_Shugar]  
Автор Oberon (той)
Публикувано20.11.01 21:01



Чудесно, харесва ми как расъждаваш.

Както обещах, няколко въпроса на които ми е интересно да отговори един атеист:
Няколко основни.
1. От къде е произлязъл човека?
2. Какво става след смърта?
3. Произхода на Земята

и още

4. Как си обясняваш, че има хора който могат да ти познаят миналото и бъдещето.

Ако вярваш в стандартните обяснения на науката, аз на това мъ викам вяра, а ти??




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.