Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:33 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Християни разбрахте ли,че ИСУС не е обикновенЧОВЕКнови  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано10.12.01 14:11



Не се опитвайте да разбирате неговите думи.Неговите думи са светлина.Всичко негово се окалпазани във времeто.Хората не могат да усетят истината независимо,че тя ще им избоде очите.Исус е светлина и истина.Толкова секти се създадоха,толкова религиозни тълкования се пренаписваха..толкова безумни спорове и войни се проведоха за това коя Християнска общност е по близка до БОГА..
Е питам ви АЗ:Кой клон от Християнството е най-верен,най-прав...Знаете ли по какво ще се предадете(и не ми е смешно)
Всеки от вас ще каже,че вашата църква или религия е най-истинската,е най-вярната)-Безумие което БОГ вижда!Исус не е човек!Той е Божи син и единствената разлика от него и вас е,че той е стигнал до това висше съзнание да установи,че той и вие сте едно.Той и вие сте Божи чада.Той можеше да дойде при всеки един от вас.ПРИ ВСЕКИ ЕДИН...стига искренността и чистотата да влезеше в човека който го търсеше.Отворете сърцата си за Исус..а не за книгите които някой е написал за него...
Истината предстои...




Тема Всеки ХРИСТИЯНИН го знае, но ...нови [re: Дyx]  
Автор Dim_ (непознат )
Публикувано10.12.01 16:10



Не се гневи толкова, Дух (Сине на Ветровете)!
Аз съм съгласен с теб, приятелю! Скрий томахавката и ми помогни в нещо, моля те!
Казваш "Не се опитвайте да разбирате неговите думи.Неговите думи са светлина.Всичко негово се окалпазани във времeто." И аз така се гневя понякога. Казвам си на себе си "Хубаво е да си ревностен за Бога, но ... бъди сигурен, че Бог има сили да изяви правдата си, да остане неомърсен и неопетнен от хилядите години на невярно тълкуване, на глупости в Неговото име."
Вярно е, че думите на Исус са светлина. И със сърцето си човек усеща Истината, и понякога думите са излишни. Понякога, обаче. Спомняш ли си онзи скопец (Деяния, 8:31), дето каза на Филип "Как да разбера, ако ме не опъти някой."
Как разбираш думите на Исус от Евангелие от Матея, 24:28 "Дето бъде мършата, там ще се съберат и орлите." Аз не мога да ги разбера, в контекста на това, за което Исус говори по-горе (за последните дни).
Благодаря предварително,
Дим



Тема Re: Всеки ХРИСТИЯНИН го знае, но ...нови [re: Dim_]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано10.12.01 17:17



Ако трябва да ти дам отговор на това което ме питаш ще излъжа не само теб но и себеси.
Когато се разчитат думите на Исус повярвай ми трябва едно единствено условие за да ги разкодираш.....Съзнанието на Исус не е знаело граница..както нашето съзнание.Ние и за миг не мойем да кажем какво точно е искал да каже,не заради друго простро той е бил в Божественото съзнание.
Единствено човек който достигне Христовото съзнание може да каже и усети какво е искал да кеже.Ако не може да го разбере ще го попита...в света на Всевишния разум няма мъртви души..те са само тук..или по точно те все още са заспали..всички наши души..
Така,че е добре да си казваме истината такава каквато е.
Бъди смел и добър.



Тема Re: Християни разбрахте ли,че ИСУС не е обикновенЧОВЕКнови [re: Дyx]  
Автор Oberon (той)
Публикувано10.12.01 20:37



Ти явно си първия "просветлен" може да ни светнеш нас заблудените как точно стоят нещата..........



Тема Оказва се,нови [re: Oberon]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано10.12.01 21:52



че ние сме най-непросветените.
Много си обичам състоянието на непросветеност, което ми дава мир с Бога.



Тема Re: Християни разбрахте ли,че ИСУС не е обикновенЧОВЕКнови [re: Дyx]  
Автор Jordan_13 (минаващ)
Публикувано11.12.01 00:43



Ти да не си нещо от типа на монофизистите, дето отричат божественото естество на Христос, а признават само човешкото. Ти пък обратното...
И как никой не те поправи... Защо ли?
Иисус Христос е Син Човечески и Син Божий. Ти защо махаш Сина Човечески?

"Иисус не е човек. Той е Син Божий". Усещаш ли се? Как тогава човека да се съразпне с него, както казва Павел?

(II Вселенски събор)

3. Който заради нас човеците и заради нашето спасение слезе от небесата и се въплъти от Духа Светаго и Дева Мария, и стана човек,

Усещаш ли се?

Иисус е личността, човекът (Затова Пилат рече: "Ето, Човекът"), който може да приеме и понесе помазаничеството Христос. Това са разликите, но и единството между Иисус и Христос - затова той има две естества и две воли....







Тема Re: Християни разбрахте ли,че ИСУС не е обикновенЧОВЕКнови [re: Jordan_13]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано11.12.01 11:42



Ето един преминаващ Християнин който се опитва да обясни необяснимото с подобаваща искренност.Поклон пред теб пътниче
Ако мислиш,че нашата човешка мисъл може да опише с нашите житейски схващания БОГ...то това е добре за вярващия....но за душата като проникновенна субстанция-частица разум-божия одухотводена сила.....това е просто недостатъчна истина...
Пример:Мравките си мислят,че БОГ е нещо което е отвъд техния мравуняк..
Човек не е мравка но аналогиите които се правят са умозаместващи



Тема Re: Християни разбрахте ли,че ИСУС не е обикновенЧОВЕКнови [re: Oberon]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано11.12.01 11:47



Не знам дали съм просветлен
Аз прсто се усмихвам и радвам на разни неща..и реших да напиша тази тема от лично преживяване..нищо повече.
Винаги съм се възмущавал на това,че Християните мислят,че тяхната религия е най-вярната.Което ме е удивлявало...тъй като и аз съм се считал за Християнин но съм приемал всички религии на равно с Християнството(което ме прави предател!?!)А нима Бог е в думите?Той е в усещането и изживяването на душата..и в последствие с ума.
Ps.За туй пиша християнство с голяма буква



Тема Re: Оказва се, че синамерила БОГнови [re: kakata]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано11.12.01 11:51



А той не е само в "свещените" писания.
Аз ти се покланям за туй което казваш.То е за почит.



Тема Благодаря ти,нови [re: Дyx]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано11.12.01 16:55



но нали знаеш какво пише на Руски паметник ...
Та не на мен, а на него отдай цялата почит и слава.
Свещеното писание за мен е Библията и е свещено, и живо, и интересно, всеки път откривам нещо ново и нещо лично за мен, за всеки ден за всяка ситуация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.