Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:51 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Selestaнови [re: Selesta]  
Автор Ashen_Shugar (новак)
Публикувано21.11.01 23:31



Истината е че няма логика и това може малко да те разочарова... Смисъла е единствено в краткото ти съществуване до биологичната ти смърт... КПД 4%? надценяваш се... Твоето сегашно съзнание се дължи на обучението ти, ако оставиш едно човешко бебе сред животни, мислиш ли че на каквато и да е възраст това същество може да осъзнае това което върши? Напротив, ще се ръководи само от инстинктите си. Съзнанието ти се дължи на спомените ти(в голяма част, но тук вече може да е адски голям диспут)но това все още не обяснява за какво служи съзнанието нали? ами дефинирай ти, какво имаш предвид под съзнание и тогава сигурно ще ти отговоря и на този въпрос



Тема Re: online li si?нови [re: Ashen_Shugar]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано21.11.01 23:36



Не влизам там. И е късно. Прочети някоя популярна книга за квантовата физика. после ще поговорим.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Selesta>Oberonнови [re: Selesta]  
Автор Ashen_Shugar (новак)
Публикувано21.11.01 23:44



Ти ли се открехна сама преди да почнеш да оформяш смислени фрази за съществуването на бог или никой не е можел да ти обясни какво е това за да можеш да го осъзнаеш...? Религията е най-голямото сляпо доверие на света, това е факт в който можеш да се убедиш пряко и косвено... колкото до въпроса ти, доверявам се на собствената си логика, затова и не съм станал религиозен... преди да приема нещо аз го осмислям... но не мога да проверя абсолютно всичко което приемам и все пак знам че имам възможността да го направя ако това е наложително. Но ти зави натам накъдето и много религиозни хора не могат да отговорят, теорията от типа на "Ами ако 3.3=39?" или "Червеното всъщност не е червено, но е черно, но това не значи че черното е червено..." Е?



Тема Re: Selestaнови [re: Ashen_Shugar]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано21.11.01 23:59



Не ти говоря за памет, а за себеосъзнаване.
И знаеш ли-щом ти харесва да живееш разочарован-давай.
Хора всякакви. Аз предпочитам да живея очарована. Ако е както ти казваш, поне ще съм живяла в очарование и мистерия. Ако не е-пак нищо не губя.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Труденнови [re: Ashen_Shugar]  
Автор The Truth Seeker ()
Публикувано22.11.01 18:44



Исус ни е казал да разнасяме веста за него по света, а не да убеждаваме народа че той е съществувал.
И второ Бог е Бог на реда и подредбата, а не на хаоса. Науката иска да подреди всичко в ред като открива законите отдавна създадени от Бог и си мисли че прави нещо революционно. Науката доказва че съществува Бог, но вече ти казах че който може вижда. Я ми кажи след като си такав почитател на безредието, защо имаш две ръце на ременете, а не една ръка и един крак след като всичко се базира на случайността според теб. Как така има толкова ред и подредба в устройството на Вселената пък ти твърдиш че всичко е случайно.

Истината е една !!!


Тема Re: Труденнови [re: Ashen_Shugar]  
Автор Tpyдeн (!?...)
Публикувано22.11.01 19:39




Ти първо трябва да се научиш да уважаваш себе си. (Тогава няма да си позволяваш да даваш повод да ти се смеят.)
После трябва да се научиш да уважаваш събеседника.(Това ще стане като започнеш да уважаваш себе си )
И накрая без да искаш ще се научиш да спориш (водиш разговор)

Явно не си запознат добре с науката, та затова не може и да си добър атеист.
Сивън Хоукинг не е единствения с теория за Вселената, но ти ми посочи, кой е най-правдивия. Кой е приет за най-достоверен. Тогава може би ще мога да ти обясня с твоето знание.
Не си мисли, че има Бог какъвто го знаеш, и какъвто го обясняват в църквите.
Такъв Бог няма!
Но това, в което е Вселената е това, Което би могло да се нарече Бог.

Защото Вселената не е в НИЩО.
НИЩО няма!
Няма го поради смисъла си - НИЩО.
Следователно Вселената е в НЕЩО.
Е, това НЕЩО може да си го наречеш както искаш, но то е Истината. Защото съдържайки се в Него, Вселената е зависима от ТОВА НЕЩО.
Разчитам на логичното ти материалистично и научно мислене, за да вникнеш в казаното от мене.

Успехи в търсенето ти.



Светът е детска градина. Аз обичам децата

Тема Re: Oberonнови [re: Ashen_Shugar]  
Автор Oberon (той)
Публикувано23.11.01 09:46



Аз като христянин приемам че Бог е създал вселената и човека и така има няколко основни теории и течения за основните въпроси от битието. Може да поровиш ако те интересува. Мога да ти препоръчам и една книга която ги разглежда , но в момента не се сещам:-((

Въпросите
1,3. Бог е създал човека, земята, както и всичко останало.
В противен случаи се иска голяма вяра защото това може да се оприличи сголям взрив на една печатница - при което след "чистата случайност" се получава "енциклопедия Британика"
2. В този ред на мисли след смърта душата на човек отива при Бога.
Има доста наблюдения и изследвания, че смърта не е края
Пък и има отговори и на двата въпроса на който човек се опитва да отговори.
4. Има и такива хора, но не става точно така както си мислисш

Пр. екстрасенсите и врачките / Не те съветвам да имаш взимане даване с тях, но те са доказателство, че това е възможно /



Тема Re: Oberon 23.11.2001нови [re: Oberon]  
Автор Ashen_Shugar (новак)
Публикувано23.11.01 15:21



2. Добре, а какво е душата? Нещо нематериално??? "душата" на човека както са свикнали да казват хората не е ли съвкупността на съзнанието и подсъзнанието(които всъщност са резултат на житейския опит, спомените и работата на мозъка на човека, и без съмнение се базират просто на биологично алгоритмизирана работа на мозъчните клетки(всъщност не съм толкова умен колкото сложния израз който употребих))? Обясни го. интересно е все пак, как това което се дължи на мозъка ти, все пак оцелява и след неговата смърт.
1,3. Хубав израз. Ами да, звучи доста логично, не мислиш ли че ако е било така както ти вярваш живота ни щеше ежедневно да е изпълнен със свръхестествени явления? И не само да е пълен но те да са част от ежедневието ни... И ако бог е създал хората, защо не ги е създал интелигентни от самото начало но им е била нужна тази мъчителна еволюция??? а теорията за създаването на хората от бог значи ли че нито един християнин не вярва в Дарвиновата теория???
Това че пишеш е хубаво, на мен лично ми е адски интересно



Тема Re:The Truth Seeker>Труденнови [re: The Truth Seeker]  
Автор Ashen_Shugar (новак)
Публикувано23.11.01 15:31



А исус на теб каза ли ти лично или ти просто вярваш на книгата наречена библия? Това че всички ние имаме по две ръце както се изразяваш ти, и така нататък в тази порядка, се дължи на еволюцията... Не забравяй че точно от случайното съвпадение за което говорех не се е родил човекът, водила се е най-елементарната биологична структура... всеки един човек във всеки един момент еволюира според начина му на живот... ами дори ти, ще ти дам един елементарен пример: костите ти биват регулирани постоянно, скелета ти се мени всеки ден, клетките отговорни за това, произвеждат костно вещество за местата където е нужна здравина на костите ти, и други които произвеждат солна киселина, премахвайки излишъците там където не са нужни, правейки костите ти по-леки на съответното място... какво още искаш като доказателство? а ти можеш ли да докажеш нещо???



Тема Re: Труденнови [re: Tpyдeн]  
Автор Ashen_Shugar (новак)
Публикувано23.11.01 15:42



Всъщност подигравателния тон с който подхождаш ми харесва, личи си и от логото ти че не мислиш че всъщност има на този свят човек който не можеш да поучиш, а камоли да ти говори на равна нога. Но как да е. Обяснението ти за връзката между вселената и бог ми харесва, звучи логично макар аз сам още да не съм стигнал до такъв извод. Харесва ми и това че отхвърляш инфантилната идея за белобрадия дядо господ. Щом вселената ни се съдържа в НЕЩО(или НИЩО) не е ли логично да има и още вселени освен нашата??? Това не би ли трябвало да са другите "измерения"??? Виждам все пак че не си заблуден и не вървиш напред със сляпа вяра и това ме радва. Колкото до теориите- ами то каточели няма най-правдива, хората просто са приели една от тях но всичките звучат разумно и няма сигурен начин да се докаже и обори нито една от тях. А според теб коя е най-правдивата?
Пробвай все пак да отговориш на моите въпроси




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.