Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:30 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Za Bogaнови  
АвторRaina (Нерегистриран)
Публикувано17.10.01 01:10



privet:)
sujaliavam ako povtariam niakoi posting no ne moga da proveria vsichkite

vinago sum se chudila,a naposleduk vse po-chesto se zamisliam za nesto
v Bibliata se opisva kak Bog e nakazval vsichki koito ne mu se preklaniat ili imat drug kult, ne priznavat Bogieto slovo, ubival gi e, prastal im e kakvi li ne napasti, davil gi e(potopa)ZASTO?????nali navsiakude se kazva che Bog e lubov, prostava vsichko, a sustevremenno e "izbival" celi narodi, a v drug sluchai na drugi narodi e prostaval i e daval vtori shans..........
tova prosto greshno talkuvane na Bibliata li e? greshen prevod? ili nevegestvo??
osven tova pishe che e govoril s glas, nali se kazva che Bog e v nas? che ne e fizicheski i materialen....
ako ima niakoi po-zapoznat ste se radvam da mi pomogne da razbera nestata
pozdravi



Тема Re: Za Bogaнови [re: Raina]  
Авторmalchugan (Нерегистриран)
Публикувано17.10.01 11:31



Mislq, che Bog winagi dawa wreme za reshenie i wreme za izbor. Pogledni kolko wyzmovnosti dade na Faraon po wremeto na Mojsej. Prochrti syshto i za Ninevia i Jion /ne mislq, che Bog s leka ryka iztriwa celi narodi/. Pomisli syshto za sluchkata s Awram i Sodom i Gomor /zaradi kolko dushi Bog beshe sklonen da zapazi celqi gaden i razwraten grad/. Ako se napyna shte izmislq sigurno i oshte primeri. Aaa - da za potopa - mislish li che Noj si e mylchal i ne e preduprevdawal? Bog winagi ima nachini da kave na horata za namereniqta si i im dawa wreme da se pokaqt i otwyrnat ot zlite si dela. Nqkoi narichat towa blagowremie - az go naricham wreme na blagodat i tyrpenie - Bog winagi dawa izbor. Toj kaza na Israel nawremeto - "Eto postawqm pred was dobroto i zloto" Dade im prawo na izbor. Towa e ot neshtata zaradi, koito tolkowa se kefq na lichnostta mu. Drugoto e neizcherpaemite mu Tworcheski idei i, che e postawil ot tazi tworcheka syshtnost i w horata. No s towa se otklonih ot post-ing-a ti.
A towa zashto w krajna smetka kraq e smyrt - zashtoto greha winagi ravda smyrt.
Towa e moeto skromno mnenie :)
Shalom!



Тема Re: Za Bogaнови [re: Raina]  
Авторodolam (Нерегистриран)
Публикувано17.10.01 12:09



здравей райна,

ти имаш ли деца? а наказваш ли ги като вършат бели? Приблизително такива са отношенията на Бога с нас. Аз лично се страхувам да не би един ден Бог да престане да ме наказва - това ще значи че ме е оставил, защото Той наказва ония които обича, за да се поправят. Не е въпрос на грешен превод. Добре си прочела. Бог, който е любов е и Огън Пояждащ, свят Бог, който наказва греха.

Такъв е Той и е въпрос на спасение или погибел да Го приемем или не какъвто Той Е.

поздрави.



Тема Наказание!?нови [re: odolam]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано17.10.01 12:13



Наказанието се възприема за такова, само от този, който не открива мястото му в живота си.
Децата може да говорят за наказание, но ние?!

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Наказание!?нови [re: valsodar]  
Авторmalchugan (Нерегистриран)
Публикувано17.10.01 12:57



mislq, che odolam se priema kato dete na Bog.
A ti ne si li?



Тема Re: Наказание!?нови [re: malchugan]  
АвторRaina (Нерегистриран)
Публикувано17.10.01 14:53



ne niamam deca stoto mi e oste rano
moje bi zatova ne razbiram
no, razbiram za tova che Bog dava izbor, dava preduprejdenie, no ima hora koito ne mogat da gi razberat, tova oznachava li che sa greshni i triabva da umrat????
fizicheski de,a i dushite im da turpiat razni nakazania????
zastoto edin chovek bil toi i inteligenten, moje da ne e izdignat duhovno, no tova e svurzano s razuma i suznanieto, a ne sus samata dusha
kazvat che tia sama si izbira tialoto-ako viarvate v preragdania ste me razberete
i vse pak vsichki sme Bogii deca i toi se grigi za vsichkite...

pozdrav




Тема Re: Za Bogaнови [re: Raina]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано17.10.01 15:00



Защо ли?
Две хипотези ми хрумнаха.
1)Ако човек има рана и я промие с йод или спирт много боли, ако не я промие не боли,но може да се инфектира и да хване гангрена или някоя друга неизлечима болест,също и инжекциите болят,но спасяват от смъртоносни болести.Когато човек върши грях,неговата личност започва да деградира,божият му образ и подобие се изкривяват и оскверняват,потъпкано е неговото достоинство(достойните хора предпочитат да загинат пред това да се поклонят на дявола и той да им потъпче достойнството),дяволът бавно,но сигурно го оплита в мрежата на греха,и макар в началото да не боли,животът му постепенно се превръща в ад,който е по страшен от всяка телесна болка,даже и от телесната смърт.И ако Бог благоволи да го накаже с нещо болезнено така,че човекът да се опомни ,да си спомни че не е просто играчка в ръцете на дявола а образ и подобие Богу ,да се смири пред волята божия която е свята и да се спаси този начин - слава Богу.
Когато душата(а тя е вечна за разлика от тялото) се разболее неизличимо (може би с непростим грях),така ,че да няма шанс за спасение тогава Бог унищожава безпощадно,може би с цел да не стане още по лошо,или пък за да предпази другите(толкова грешните хора да не заразят с примера си здравите и да не ги оскверняват с действията си - Содом и Гомор).
Така ,че първата ми хипотеза е :
Наказанието е лекарство срещу греха.

2)Така както природните закони са ненарушими (защото Бог ги е постановил),така и думата на Бог,а в библията някъде пишеше ,че заплатата за греха е смърт.Втората хипотеза е :
Страданието е следствие от греха по силата на ненарушими закони.

Сигурно ще питаш ,защо грешни благоденстват, а праведни страдат?
Може би болеста на праведните е малка и те като пострадат малко ще оздрвеят напълно,а болестта на грешните е неизличима но с голям инкубационен период.Какво са 20,30 или 50 години пред вечността?
Но това са си хипотези - не знам доколко вярни.



Тема Re: Za Bogaнови [re: въпpoc]  
АвторRaina (Нерегистриран)
Публикувано17.10.01 16:32



dobre moje i da si suglasia s teb za drugite nesta osven edno-zasto dushata umira? ne tribva li da i se dade oste edin shans da nameria pravia put?i kude pishe tochno kolko shansa moje da ima edna dusha????????

diavola e vutre v nas-sledovatelno vseki moje da se oturve ot nego, zastoto vseki rano ili kusno se zaburkva s nego.....
kazvash pravednite stradat- te ako sa pravedni niama da go vazpriemat taka, osven che sigurno vseki se e uveril, che vinagi nai-loshoto idva ot tozi na kogoto si napravil dobro



Тема The fact of suffering...нови [re: Raina]  
Автор knight_one (безсмъртен)
Публикувано17.10.01 17:20



ако наистина те интересува и разбираш англииски

WHY WOULD A GOOD GOD ALLOW SUFFERING?



"The fact of suffering undoubtedly constitutes the single greatest challenge to the Christian faith."
John Stott


животът не е толкова прост колкото изглежда. той е по-прост!

Тема Re: Наказание!?нови [re: Raina]  
Авторmalchugan (Нерегистриран)
Публикувано17.10.01 18:03



Malko poqsnenei - ne wsichki sa deca na Bog. Towa e edna ot naj-golemite lyvi. W Joan 1 galawa e opisano, kois a Bovii deca. Werno e, che Bog go e griva za wseki edin chowek, no towa ne oznachaw, che wsichki sa negowi deca.
A kolkoto za fizicheskata smyrt. Sled kato Adam sgreshi - toj umrq duhowno na momenta a stana i fizicheski smyrten t.e. tqloto mu w sledstwie na greha stana smyrtno syshto. mnogo hora ne razbirat, che sybitiqta w materialniq swqt sa prqko sledstwie na neshtata, koito se sluchwat w duhowniq. Istoriqta na Adam e doby primer.
Mislq, che nikoj chowek ne move da se oprawdae pred Bog, che ne e razbral...Bog ne e glupak, Toj poznawa syrceto na wseki chowek i znae kak da dokosne otdelnata lichnost. A towa, che daden chowek umira si e lichen izbor - weche spomenah za towa, che Bog dawa izbor. Ako ti stoish pred dilema i az ti obqsnq: "towa e otrowa, a towa drugoto e naj-gotiniq shokolad. Imash prawo i sila da izberesh koeto ot dwete si iskash." i ti izberesh otrowata towa znachi li che az sym te otrowil???
Mislq, che ne si naqsno i s ponqtiqta duh i dusha. Towa sa dwe razlicni neshta. Twoqta dusha wkluchwa w sebe si intelekta. Tazi tema e mnog dylga za towa nqma ne se spiram podrobno. Kakto duha, taka i dushata sa wechni. Nqma takowa neshto da si izbirash sam tqloto. Hristiqnite thwyrlqme wsqka wyzmovnost za preravdane. Nie wqrwame, che na chowek e otsydeno wednyv da umre /fizicheski/, a sled towa nastypwa syd t.e. zastawash pred Bog i otgowaqrsh. A sled towa prekarwash wechnostta na syotwetnoto mqsto.

Towa e kratkoto mi obqsnenie - az sym hristiqnin chowek.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.