Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:14 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Грабването - преди или след?  
Автор knight_one (безсмъртен)
Публикувано24.10.01 11:58



Odolam:
"идеята за грабването на църквата преди голямата скръб е може би една от съществените заблуди в modern times mainstream christianity. "През много скърби трябва да влезем в Божието Царство" са думи които не касаят само преките християнски проблеми, които всички срещаме, но са и пророчески. "Те са ония които идат ОТ голямата скръб" пък са думи в Откровение, подчертаното мое.
Може много да се говори по това (и трябва) като вярвам и други ще се включат, но най-общо искам да кажа къде се крие коренът на тази идея за pretribulation rapture. Желанието на днешното християнство да угоди на човека, да не го плаши, да не го смущава (богато подплатено с цитати като "Мир вам" и т.н.), да го залъгва и да му представя само Славата на Бога без Мъките на Христа е довело до това. Няма Божия слава там дето няма смърт. " "

провокиран от odolam, бих искал да обсъдим темата за грабването в отделна тема, pre, post и други теории..

odolam ако иска да изложи аргументите си, православни и католически мнения също не е зле да се изкажат(universdream и TRI?) - какво изобщо казват православието и католицизма по темата.

аз по късно ще изложа аргументите за грабване преди голямата скръб.

животът не е толкова прост колкото изглежда. той е по-прост!


Тема Re: Грабването - преди или след?нови [re: knight_one]  
Автор odolam ()
Публикувано24.10.01 15:14



здрасти рицар.

http://www.amazingfacts.org/catalog/pb/bk-ris.html

Това е линка който даде Соломон към темата Израел, която бях започнал (и която бе посетена по-малко отколкото очаквах, което btw е многозначително) и там има детайлна защита на това защо християните ще бъдем тук по време на голямата скръб, но няма да бъдем тук, когато Бог наказва оставените.

Колкото до моето мнение, в това което си копнал и пейстнал от моите думи се казва всичко, което вярвам за ПРИЧИНИТЕ за тази заблуда.

Шалом



Тема преди или след КАКВОнови [re: odolam]  
Автор knight_one (безсмъртен)
Публикувано26.10.01 17:33



здр. odolam

прочетох линка дето си го написал. ама ми се струва много беден откъм аргументация от Библията. въпреки това прочетох и други неща(от тоя и други post сайтове) и ми прави впечатление че и pre и post теориите използват едни и същи стихове в различен смисъл.
аз винаги съм вярвал в pre-trib теорията и доколкото разбирам основната идея на post теорията е че Църквата е на земята по време на Голямата Скръб?

затова като за начало можеш ли да дефинираш накратко какво е Голямата Скръб според post теорията и колко продължава? и дали като се знае колко време има от събитие до събитие в Откровение (например 2-та пророци които ще бъдат убити и след това ще възкръснат) не може да се определи датата на края - за която се казва че никой не я знае??


поздрави


животът не е толкова прост колкото изглежда. той е по-прост!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.