Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Християнството-най войнстващата религия, няма общо  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано22.10.01 19:50




Всички "велики" религии са донесли нещастие за тези, които са ги последвали.
Но като християнството, ...такъв случай няма.Християнството е върха.
Всички ВЕЛИКИ религии създават ВИНА В ХОРАТА, ако обърнахте внимание, корко пъти в този клуб, става въпрос за "вина"-една мръсна дума, измислена от свещенниците, а не от Иисус.
Много пъти става дума и упрекват този или онзи, дори за "вината" от постингите, които се пишат тук.
Около 50 милиона жертви има вследствие от идквизицията и християнизацияна на етноси, които се имали други религии...това малко ли е?
Нямама нищо против хората, заблудени и последвали тази религия.
И Мулето е минало по този път...и ...това-осъзнаването, не може и да стане по друг начин....трябва да минеш през ада, за да изживееш РАЯ....
Да говориш за любов, и да колиш беззащитни агнета в имета на Иисус, ето това вече е ....немам думи.
Това пък, въобще не го слагам в сметката на християнството- една лицемерна религия, който е набрала толкова много последователи, главно поради неспособността на хората да имат самостоятелно мислене и разбиране.
Додоха ми гости...ще продължа после....




Тема Re: Християнството-най войнстващата религия, няма общонови [re: MУЛE]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано22.10.01 21:59




В написаното няма упрек.Няма осъждане.
Има споделяне на нещо, което е преживяно и от вас, което може да бъде трансцедентирано...надживяно.
Ако християнството беше лек за света, то защо света е още болен?
Толкова много хора наричат себе си "християни", но защо?
Наричат себе си християни, защото не са щастливи и защото се стремят към щастието...ЩАСТИЕТО Е СТАНАЛО ТЯХНА ЦЕЛ....предмет на ЗАВОЕВАНИЕТО което ги подтиква....
Но щстието не може да бъде завоювано....и те си остават с религията, с църквата , с Библията....
Колко библи има по света?
Коя от тях е истинската?
Няма такава.
Бог не е автор на Библия...Иисус не е автор на Библия....
Библията третира Бог и Иисус, но авторите им, не са Бог и Иисус- има нещо странно в това...Защото и Бог и Иисус са безсмъртни ..и ако искаха да кажат нещо, щяха да го кажат...ТЕ И СЕГА ГО КАЗВАТ...но на тези , които ги слушат.
Не е необходимо това, да става чрез вербален или писмен наччин....усетете сами.
Зная, това не ще достигне до всеки който го чете....а и нямам и такава цел.
Не ви преча да си бъдете такива , каквито сте...дори и да се наричате християни.
Наричайте се както искате...това е на повърхността...а вътре...вътре няма значение, какво става на повърхността....Бог не е християнин, индуист или мосюлманин.....ТОЙ Е ЦЯЛОТО....
За какво му е на "цялото" религия?
Разбира се, няма нужда от религия.....



Тема Re: Християнството-най войнстващата религия, няма общонови [re: MУЛE]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано22.10.01 22:24



утре ....утре чакай отговор и какви плюмки те ожидат само....
сега почтенните християни спят до почтенните си съпрузи...почтеннорелигиознопо християнски и утре като станат па турят една молитва...та да им се дадещот си нямат и щот им липсва та тогава ще бъдеш освиркан, оплют и ще ти бъде посочен правият път я само ги виж какви ги има в този клубдушезастъпници, изцерители, богоговорещи, водоходещи, библокнижници....ма чудна атмосвера има туксамо дето Исуса го няма ма и кво ли да прави тук като тези авторитети се справят и без него



Тема Re: Християнството-най войнстващата религия, няма общонови [re: ayтcaйдep]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано23.10.01 07:25




Здрасти аутсайдер...ама това си е в реда на нещата....дето го пишеш...
Едно време, водих едпи предавания...когато така наречените "секти" навлизаха в така наречената българия.
И канех попове, свещенници, родители, за да отстоявам ролята и то ВОДЕЩАТА рола на българската църква и ...да пазмя децата от опастността и зловредността на сектите.....
Толкова ми е бил акъла Аутсайдер...и такива са били въжделенията ми, поведението ми.
Погледни на тях, от друга страна.
Те са безпомощни, такова, каквито сме били и ние с теб...някога.
Те приемат , че това, която отстояват е правилно.
Те се молят на БОГА и дори не се питат имали Бог нужда от тяхните молитви?
Какъв Бог е този, който има нужда? Но те не се замислят върху това...те са заслепени и то не от добро...а от лошо...те се молят от страх.
Молитвине често са нещо като плач, нещо като вой...
И имат всички основания да плачат и вият,....по начало религиите са дълбоко натрапени и то с хиляди години....те са пуснали дълбоки корени...изискват дълъг срок на откъсване.....от представите за тези религии....
Както и да е....
Иисус не е бил християнин....
Той не е бил православен...
Той не е бил и евреин...и националист....
Поне осъзнайте това...когато го превръщате пленник на една религия....и на един етнос.....



Тема Re: Християнството-най войнстващата религия, няма общонови [re: MУЛE]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано23.10.01 08:01



ако не ме лъже паметта туй с радиото бе около 97-98г. имаше тогава едни такива дискусии......християнски еееееее и аутсайдер е бил някога християнин....аутсайдер и сега изпада в умиление и сърдечен трепет срещайки словата на Исус...........но не е християнинне е евреин, не е и националист
в т.н. Християнство всеки е избрал удобната позиция легнала върху обещанията на Павла и сие.........офф трябва да тръгвамдовечара ще допиша....
Плодотворен ден!



Тема Християнството...нови [re: MУЛE]  
Автор universedream (вестител)
Публикувано23.10.01 08:31



Здравей!
Без да претендирам за някаква доза универсализъм, в онова което съм подготвил, то ще се радвам, ако си свалиш zip-овете и ги прочетеш внимателно. Там ще намериш отговор на въпросите, които те мъчат - за жертвената система /която е мъчна за разбиране/, за фалшивото християнство и за избрания народ:


Поздрави!



Тема Re: Християнството-най войнстващата религия, няма общонови [re: MУЛE]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано23.10.01 10:34



тия приятелю сме ги чували още преди ти да успееш да ги прочетеш от някой проповедник на друг Исус който няма сила да спасява от греха.

Ти като не си християнин а си ОБЩОянин, оправи ли се? Междудругото Бог никога не е имал нищо общо с ОБЩОТО, Той ясно е изявил Себе Си като СВЯТ, СВЯТ, СВЯТ! Думата "свят" означава ОТДЕЛЕН,РАЗЛИЧЕН, издигнат над общото. А в старогръцкия език на който са написани новозаветните Писания думата "общ" и "нечист" са една и съща дума. Та като правите Бога общ вие го правите нечист, и в действителност въвличате себе си в общение с един нечист бог. Което е очевидно доказано и от нечистите плодове на живота ви.

Ако си честен към себе си , вземи и огледай сърцето си, виж колко много объркване, слабост, комплекси, злоба и лицемерие има там. И защоса все още там? Защото само Единия ИСтинен и Свят Бог , когото все още не познаваш може да те очисти от тях.

И аз не можех да се справя с тези неща когатро следвах като теб нечистите богове, ако и да бях дори по-красноречив от теб в прогласяването им, но бях честен към себе си и се обърнах от тях към единствения Бог, който наистина променя сърцето.

Кой знае, може и в теб да има искреност.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Бог никога .......;))))))))))нови [re: Vallentin]  
АвторDetelin (Нерегистриран)
Публикувано23.10.01 13:35



"""свят" означава ОТДЕЛЕН,РАЗЛИЧЕН, издигнат над общото"".....Lele-lele,4ove4e......4uva6 li se kakvo govori6.....Mai ne si si nazubril dobre uroka.....hahaha......I v Biblijata go pi6e.....BOG..E....Cjaloto....!!!Ima oba4e edin drug,koito samo razdelja Cjaloto na 4asti.........Ti su6to go razdelja6........!!!"Boje,kolko muka ima po toja svjat,Bojeee....."....razdelenieto=stradanieto.......Edinstvoto=Blagodatta.....kojato ne znae6 kakvo E.........Spi spokoino sladkija si sun.........njakoga 6te zurne6"bjalata ljastovica"......ta dano svur6at mukite ti....



Тема Re: Бог никога .......;))))))))))нови [re: Detelin]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано23.10.01 13:39



аз се чувам какво говоря, но ти явно не го чуваш и нямаш идея кое е ляво и кое дясно, кое е горе, кое долу, кое е горчиво и кое сладко.

НИКЪДЕ в Библията не пише че Бог бил цялото, там пише, че е СВЯТ, твоят бог ако е общ и нечист, не го пробутвай на онези, които се покланят на святия Бог!

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Бог никога .......;))))))))))нови [re: Vallentin]  
АвторDetelin (Нерегистриран)
Публикувано23.10.01 14:08



....Bezmislena polemika se porajda.....Imenno tova iskah da ti kaja.....Njama "LJAVO","DJASNO".....Gore-dolu.....Iztok-zapad......V tova razdelenie..se krie celijat ti problem.....Edin den 6te go useti6.....Tova e sigurno.....



Тема Re: Бог никога .......;))))))))))нови [re: Detelin]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано23.10.01 14:23



да де няма ляво, няма дясно и ти сигурно си с две леви лъце и два десни крака, или може би очите ти са събрани в центъра,

несмислени човеко, не разбираш ли че Бог е дал материалните посоки за да ни даде представа за духовните неща?

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Бог никога .......;))))))))))нови [re: Vallentin]  
Авторdetelin (Нерегистриран)
Публикувано23.10.01 14:28



Tvurde interesen podhod e izbral.......



Тема Re: Християнството-най войнстващата религия, няма общонови [re: ayтcaйдep]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано23.10.01 19:14



ето сам погледни ....колко е важно "името" на Бога....е ли е СВЯТ-което било нечисти ония що били истински и знаели...горното и долното....лявото и дясното...... и поради туй си знание с вяра се покланят на бога си.....с вяратаче за добра служба няма да се изпълнят мрачните им предчувствия..... и поради това се кланят и кой е техния Бог...... този що са му нужни гърбиците на ласкателите.....та такъв е бога на робите.......ако знаеха Исуса то биха знали, че в Любовта няма робство,задължение, правила, авторитети......самия той е изправял гърбиците имщот е виждал страданията на гърбавосттаи сега тези т.н. християни се гордеят с гърбиците си.....страхът и лицемерието не са в Любовта



Тема Re: Християнството...нови [re: universedream]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано23.10.01 19:46




Я го па тоя....ха ха хах а
Изкара ме Муле- мъченик....ха ха ха ха х ах ах ах ах аха
Я си сложи цайсите бе....ха ха х ах ах аха



Тема Re: Бог никога .......;))))))))))нови [re: Vallentin]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано23.10.01 20:22




Бог лично ли ти каза, че е дал материалните посоки,за да ни даде .../чакай...как си го написал де/.....представа за духовните неща??????
Ако Бог ти го е казал...., то кога ти го каза????
Преди Иисус или след него?
А пък, ако ...не ти го е казал...то откъде го измисли??????
Ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха
Много ме разсмиваш...но е със лошо...от симпатия се смея.....



Тема Re: Християнството-най войнстващата религия, няма общонови [re: Vallentin]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано23.10.01 20:34




Не си спомням, да съм твърдял, че съм ти приятел.....
Грешно е да го мислиш...както е грешно да си помислич, че съм ти враг.
И когато ми пишеш за Иисус, спомни си че той казва
"Там където са двама или трима в мое име, и аз съм там."
Аз го познавам този Иисус.
Той не е мъртъв, той не е погребан.
Той е вечно жив и раздава живота и то вечния живот.
И той се смее, когато пишеш за нечистите богове.
И казва-"Който познае гласа ми, той е от моето стадо"
"А който не познае гласа ми- не е от моето стадо....и нека следва своя път".
И още казва...."Който съди и осъжда- не е от моето стадо.Който раздава неща, които не са негови,и той не е от моето стадо."
"Нечист Бог"..."Чист Бог"...явно боговете,които са пред теб, за много и ...са на понизко от твоето ниво, след като можеш да ги оценяваш и подреждаш по чистота....
Те не с а Богове на Мулето ...явно си имаме различни Богове....
Моя Бог не е войнствуващ Бог....и не се стремя да те убедя в правотата си.
Твоите убеждения ...са си твои убеждения...само ми става смешно....
Извини ме....Мулето е смешно животно...и не вярва на хората....



Тема Re: Бог никога .......;))))))))))нови [re: MУЛE]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано23.10.01 22:10



за вас дето не познавате Бога е кощунство Бог да каже нещо на някого, това го разбрах вече,

обаче един баща казва много неща на децата си, когато иска и колкото иска, и като го попитат нещи им отговаря, понеже е добър и ги обича, и освен това ги учи на всяка мъдрост и на всяко знание които водят в живот, но....

... това не се отнася за онези, за които Бог не е личност, камо ли Баща...

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Отговорнови [re: MУЛE]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано23.10.01 22:19



не е нужно да ми твърдиш, че си ми приятел, за да се обърна така към теб,

ти приятелю имаш ли идея какво означава двама или трима да са събрани В НЕГОВОТО ИМЕ?

Въобще имаш ли представа какво се влага в Името МУ? И ако дори Името му не знаеш, как знаеш гласа му?

Не случайно му приписваш думи, които никога не е казвал.

В едно обаче си прав, че си имаме различни богове. И Божият човек не съди хора, но може да съди делата им, ученията им, думите им, както и боговете им.

И не само боговете са различни, но и Исус за когото ти говориш е ДРУГ Исус, за който много отдавна е прогласено че се е появил и мами лековерните.

Убежденията които съм поставил тук не са мои, те са от ПЪТЯ на Помазаника, когото ти не познаваш.

Ето зашо можеш да продължаваш да си криеш раните и слабостта, зад иначе добронамерен смях. Само дето не те ползва!

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Бог тук и сеганови [re: Vallentin]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано23.10.01 22:27



Пак съдиш...ех, тоя навик...
Всъщност ти нямаш друг изход-защото ако ние познаваме бога, то ти си на крив път.
Не, не съдиш...защитаваш се, изказваш постулати, твориш аксиоми.
Ако не е вярно, то къде отиваш ти...защитаваш твоя свят.
Никой няма да разклати почвата под краката ти, защото тогава ще се наложи да търсиш отново...а ти тъкмо си намерил....Защото, какво печелиш, ако изчетеш и изкълвеш библията, а загубиш бога...

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Освен Любовта, християнството налага ВИНАТА.нови [re: MУЛE]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано23.10.01 23:13



Освен че ни учи да се жертваме и страдаме за другите, в християнството има заложена идея, че сме несъвършени, с недостатъци, грешници.
От нас се очаква да бъдем раболепно смирени, със слабо развито съзнание към собственото си просветление. Вменява ни се да търсим Спасител, някой друг да ни помага.

Ако се осмелим да отидем отвъд границите на религията, да изучаваме метафизиката и интуицията, ние откриваме съществуването на универсални принципи, присъщи на самата природа, независимо от нашата култура и религия.

Всеки може да има предпочитания към изповядването на коя да е религия, но нормите, съгласно които човек живее, се изясняват посредством собствения свръхсъзнателен избор за Пътя на развитие.



@=>=>=


Тема Re: Отговорнови [re: Vallentin]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано24.10.01 07:34




Не смятам да споря с те......
НО усети какво пишеш...ха ха ха ха
"Полза" от добронамерения смях.....ха ха ха ха Че когато се смея, не смятам ползата и пропуските...само се смея...весело и без полза...Ако има полза, смеха се изражда...става пародия...бизнесс...а това не е възможно.....

Не ме наричай "приятелю"...или поне поискай съгласието ми за това. Не защото ще ти се обидя и разсърдя...МНОГО СЪМ ПАТИЛ ОТ ПРИЯТЕЛИ и това , тази дума няма стойност за мен.Ама никаква стойност...и просто така , ти правя намек, за това че не съм ти приятел, а и враг не съм ти...Усети това.
Колкото до ИИСУс....та той не е мъртъв...ТОЙ Е ЖИВ ...
И не пиши за него в минало свършено време...както правиш.
Той пак е застанал до мен и ми казва:
"Който има очи, нека види.Който има уши- нека чуе.Който не ме вижда, не е от моето стадо, и който не ме чува- не е от моето стадо.И който не знае, че имам БЕЗБРОЙ ИМЕНА...едно от които е Е ИИСУС,и той не е от моето стадо. Под това име благоволих да бъда познат от Хората, нот ова не е единственото ми име. Кажи му на това момче, че ако ме търси- ще ме намери, РАНО ИЛИ КЪСНО... то ще ме познае,така, както и аз го познавам вече.....Кажи му, ...
И още- не съм ревнив.Нека се заиграва с разни Богове и когато му писне и му омръзне, ще се сети за гласа ми ...и ще си дойде при мен, да пие от вечния живот....Усмихни му се на това дете...на този мой брат...."




Тема Re: Освен Любовта, християнството налага ВИНАТА.нови [re: shockwave]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано24.10.01 07:41




За да твъдиш, че ЛЮБОВТА СЪЗДАВ АВИНА, трябва да си сигурна в това.
Значи, трябва да познаваш ЛЮБОВТА, а тя е другото име на неопознаваемия БОГ.
Значи, не можеш да познаеш БОГ и ЛЮБОВТА и не трябва да твърдиш, че тя създава чувство за вина, защото не можаш да го твърдиш , усети това.
Ти имаш чувство за ВИНА И ТО НЕ Е ОТ БОГА И ОТ ЛЮБОВТА....
"От нас се очаква да бъдем..."- пишеш ти...
КОЙ ОЧАКВА?
Защо очаква?
Къде очаква?
Не си си отговорилана тези въпроси..
БОГ НИЩО НЕ ОЧАКВА- ТОЙ ИМА ВСИЧКО И НЕ МУ ТРЯБВА НИЩО, КОЕТО ДА ОЧАКВА......особенно от хората.....
Усети това де.....едно Мулеот те подбутва с муцуната си...за да усетиш...



Тема Re: Освен Любовта, християнството налага ВИНАТА.нови [re: MУЛE]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано24.10.01 09:05



МУЛЕ, не твърдя че Любовта създава Вината, а че тези два принципа са заложени в християнството.

Единият е милосърдието, служенето на хората. Другият е да се чувстваш виновен и зависим от тройния бог - Отца, и Сина, и Светия дух. И да целуваш икони.

Иначе възгледите ни са в хармония. Усещаш ли това?



@=>=>=


Тема Бог тук и сеганови [re: Selesta]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано24.10.01 19:22



Вие какво страх ви е от съд ли? С право ви е страх! Защото само нечестивия го е страх от съд и се оплаква че някой го съди, а аз съдя боговете ви, съдя твърденията ви, съдя и плодовете на поведението ви.

Това съдене не само е разрешено, но е и задължително!

Объркнания и слабия са тези, които ги е страх да съдят и преценяват! Исус е заповядал да не съдим хората, но делата и думите им можем и трябва да съдим!

Мен не ме е страх да ми разклати някой почвата под краката. С времето прекарано в този клуб тази моя смелост се увеличи неимоверно!

Аз съм защитавал своя свят, а вие какво защитавате? Ако не защитавате нищо както твърдите защо изписахте един билюк постинги? С какво запълвате тези постинги? Нали нямало нужда от думи, от четене? При все това пишете и очаквате някой да прочете!

Не виждате ли че самите ви дела осъждат думите ви като безполезни и безплодни!? Толкова ли нямате искреност да го видите това!?

Ще ви кажа какво защитавате, защитавате желанието си да живеете егоистичния си и непокаян начин на живот, без накой да ви изобличава, че живеете без Бога. Защитавате желанието си да служите на фалшив бог, без някой да изостря притъпеното ви съзнание за това че той няма нищо общо със истинния и че ви очаква погибел.

Не ме е страх да търся, защото аз всеки ден търся, понеже ако и да съм познал Бога и да съм станал познат от Него (макар и малко), аз пак търся всеки ден за да намеря повече и повече от Него, и намирам, и съкровищницата на сърцето ми се препълва! И пак търся защото който е познал Бога никога няма да се насити, а винаги ще иска още от Него.

Не Библията е моята връзка с Бог, и връзката ми с Бог не е зависила от букви написани върху хартия, но който е познал Бога, знае, че вечния Му съвет е даден на човеците в писмен вид , за да ги пази от заблуда и да им бъде от полза.

Не е безумен онзи, който използва полезните неща, които са му били предоставени като ресурси!

Вашият бог, аз вече съм го загубил, а още и считам за измет всичките му "съкровища" с които сте се напълнили! А още и всяко нещо считам за измет в сравнение с това превъзходно нещо - познаването на моя Господар Исус Помазаника!

На когото да бъде славата, сега и завинаги! Амин!

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Кажи му!нови [re: MУЛE]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано24.10.01 19:33



уважаемо Муле,

кажи на този Исус дето стои до теб и ти ги говори тези неща, че аз наистина не съм от неговото стадо и че никога няма да бъда, кажи му също, ако и да си го знае, че дните му са преброени.

Кажи му, че всеки ден усърдно търся как да се отдалеча от него, а още и вземи му поразвали настроението, като го информираш, че имам все по-добър успех в отдалечаването си от него и в приближаването си към Онзи, Когото той мрази с цялото си сърце!

Кажи му още да се потруди, да поработи повечко, понеже са му много плитки лъжите. Кажи му още, че злобата и лицемерието му се виждат зад престорения му смях, и злъчта се усеща зад привидната благост на думите му.

Кажи му още, да се готви да бъде страшно изненадан в момент в който очаква най-сладката си победа, макар и да няма смисъл, понеже не ще има разум да го схване!

Кажи му още, че не съм му брат, понеже си имаме различни бащи!

Пък вземи и му кажи, че грима му вече се разтича и се вижда, че си е присвоил чуждо име....

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Бог тук и сеганови [re: Vallentin]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано24.10.01 20:32



Не ме е страх да ме съдят. Само дето не виждам смисъл. Нищо не съм направила, бог ме обича. Защо излишно да си създавам проблеми? Това ли е същността на християнството-да създаваш проблеми, където ги няма, само и само да те съдят.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Кажи му!нови [re: Vallentin]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано24.10.01 21:08




Знаеш ли, ...не е необходимо, да му казвам нищо.
Той знае, преди да съм му казал.....каквото и да е...
Той ти казва, че това , което правиш за момента е НАЙ ДОБРОТО ЗА ТЕБ.
И го уважава.
За да разбереш стойността на нещо, трябва първо да го загубиш.
Така че...това той също го е изживял...някога си.
И сега ти казва, че е казал...някога:"Който загуби живота си в мое име, ще го запази.
А който пази живота си, ще го загуби."
Дерзай!.....



Тема Re: Освен Любовта, християнството налага ВИНАТА.нови [re: shockwave]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано24.10.01 21:12




Бог е любов.
И това е единствения принцип.Друг няма.
И Християнство няма.
Това е радвоение на съзнанието.
А "съзнанието" е Бог и е едно съзнание.
Няма две "съзнания"...само едно е.....
Възгледите са възгледи.
Хармонията е хармония.
Двете- възгледите и хармонията, нямат допир...нямат обща точка....



Тема Вярно е,нови [re: MУЛE]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано24.10.01 22:33



че ги знае тези неща, които ти ги писах за него, но мнозина като теб не ги знаят...

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Бог тук и сеганови [re: Selesta]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано24.10.01 23:25



1. Никой не ти говори за християнство, говорим за Реалността, отвъд религии и учения

2. Праведния, казва - Съди ме, изпитай ме и виж! И устоява, защото е праведен.

3. Грешният се суче и оплаква, защо ме съдиииш, нямаш правооо, защото:

"нечестивите няма да устоят в съда,
Нито грешните в събора на праведните;
"
Пс. 1:5

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Бог тук и сега-друг няманови [re: Vallentin]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано24.10.01 23:34



Ако познаваше реалността, щеше да знаеш, че там няма праведни и грешни.
Идеята за праведни и грешни е от ума, а той благовъзпитано ти я е насадил от християнството.
Къде си тръгнал към реалността с ума.
Аааа, освен да е християнската реалност...е тогава да...прав си.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема хм, ето пак...нови [re: Selesta]  
Автор knight_one (безсмъртен)
Публикувано25.10.01 13:17



...да ти напомня че тази реалност тук се нарича "клуб Християнство".

значи е редно да се обсъжда "тази" реалност за която е клуба
за другите реалности има други клубове

P.S. жалко че и МУЛЕто дойде да пуска spam

животът не е толкова прост колкото изглежда. той е по-прост!


Тема безсмъртен, защо се косиш!?нови [re: knight_one]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано25.10.01 13:31



Та нали имаш цяла вечност пред тебе?!
Таман достатъчно време да преживееш сите реалности.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: хм, ето пак...нови [re: knight_one]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано25.10.01 13:42



Да, клуб християнство е. А кое християнство?
Православно, католицизъм, протестанство, евангелисти?
Кое?
А може би христово?
За последното пиша аз.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: хм, ето пак...;))))нови [re: Selesta]  
АвторDetelin (Нерегистриран)
Публикувано25.10.01 14:58



Njama li da e po-dobre......da gi ostavim da si spjat......njakoi put daje i ne mi se govori....



Тема Re: хм, ето пак...;))))нови [re: Detelin]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано25.10.01 15:19



Ми то е така, ама все нещо може да поникне в тая неблагодатна почва. Не върви да ги оставиш. Грях ще е.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема много добра идея !нови [re: Detelin]  
Автор knight_one (безсмъртен)
Публикувано25.10.01 15:19



оставете ни да си "кълвем" Библията - все пак това Е част от християнството а да четеш м/у редовете не е!



животът не е толкова прост колкото изглежда. той е по-прост!


Тема Re: много добра идея !нови [re: knight_one]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано25.10.01 17:34



Кой го каза това-Петър или Павел. Или пък самия Христос.
Казал ли е някъде Исус, че да се чете между редовете е грях?
Не се ли надяваше той точно на това?

Невъзможно е да не е възможно.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.