Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Вчера синът ми ме попитанови  
АвторEднa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано22.09.01 22:16



Вчера синът ми (3 клас) ме попита, защо след като Господ е създал Ева от едно ребро на Адам, мъжете си имат еднакъв брой ребра и от двете страни. Логичен въпрос, а аз не можах да му отговоря. Какъв беше правилният отговор, помогнете.



Тема Re: Вчера синът ми ме попитанови [re: Eднa мaйka]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано22.09.01 22:47



neznam kak shte obqsnish na detence, oba4e po vremeto na biblejskiqt avtor, toi se e stremql da izpolzva termini blizki do poznanieto na horata v drevnostta, ta i ot tam "rebro". Na shumerski "ninti" ozna4ava ednovremenno i "rebro" i "daruvashta jivot". 4uvala sym daje 4e tova e bila syvsem obiknovena DNK molekula sys celiq geneti4en material v neq :>>>>

taka 4e uspeh s obqsneniqta :>>>>>



Тема Re: Вчера синът ми ме попитанови [re: Eднa мaйka]  
Авторsdaboy (Нерегистриран)
Публикувано22.09.01 23:42



"2:21 Тогава Господ Бог даде на човека дълбок сън, и той заспа; и взе едно от ребрата му, и изпълни местото му с плът.
2:22 И Господ Бог създаде жената от реброто, което взе от човека и я приведе при човека. "
Ne e li iasno, broiat na rebrata ostava edin i sysht



Тема Re: Вчера синът ми ме попитанови [re: Eднa мaйka]  
Автор//// (Нерегистриран)
Публикувано23.09.01 01:50



На мъжете последното ребро, долу, е на половина дълго.
Това ребро, Ева де, е направена от двете половинки лява и дясна,
т.е. пак от едно, като ги събереш.

Трябва да пипна жена ми, ама мисля, че при вас долното последно
ребро е цяло, а нашето, пипам го, до средата ...

Освен, ако не съм дефектен ...


//



Тема Re: Вчера синът ми ме попитанови [re: Eднa мaйka]  
Автор Чимиджимичaмиджoми (проклетник)
Публикувано23.09.01 10:01




Мисля, че нещата са съвсем нормални. Нали когато някой загуби част от тялото си при злополука, например два пръста, децата му след това не се раждат с два пръста по малко.

-------------------------
Sola scriptura


Тема neshto ot tozi rodнови [re: Чимиджимичaмиджoми]  
Автор r... (член)
Публикувано23.09.01 14:22



otgovora na Чимиджимичaмиджoми e dostata4en no misla 4e i oshte neshto moje da se kaje koeto sam 4uval i mai ve4e sam go kazval.triabva da se tarisi i simvolika-kazano e 4e majat e malko pogoren ot jenata zashtoto ti e napravena ot nego-no za da ia obi4a a ne da mu sluguva a da bade kato negov drugar i priatel i imeno za tova nee kazano 4e jenata e vzeta ot petata -zashtoto v tozi slu4ei tia shteshe da bade negova pod4inena a ne drugar ne e kazano 4e e vzemta i ot glavata za da ne se vazgordee i da pretendira 4e tia e po gorna ot nego vzeta e ot rebroto zashotto to e blizo do sarceto i s tova se simvolizira 4e jenata n e nito nad nego no ne e i pod nego-tia stoi do nego za da bade obi4ana.

Редактирано от r... на 23.09.01 14:23.



Тема Re: neshto ot tozi rodнови [re: r...]  
АвторEднa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано23.09.01 16:49



За себе си бих се съгласила с Gergi, но е все още малко сложно за разбиране. Иначе да разбирам че на Адам му е "поникнало" ново ребро? Или, че Адам си е с едно ребро по-малко, но децата му са наред?
Дано е забравил и не ме попита пак



Тема Bravo :>нови [re: r...]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано23.09.01 17:18



Opredeleno, tova si e 4ist antropomorfizym, zashtoto 4ovek e psihofizie4sko syshtestvo, i ot tazi gledna to4ka Sveshtenoto Pisanie v po-golqmata si 4ast e antropomorfi4na, t.e. kakto ti si kazl simvologi4na :>>>

Ta ima oshte edno tvyrdenie, jenata e syzdadeno ot mqsto koeto e blizo do syrceto na myja, ako ne i ot samoto mu surce, koeto pokazva 4e jenata e Rajsko syzdanie, tq e ot vytreshnostta na myja............ i zatova edna jena moje da byde mnogo polezna za izgrajdaneto na myja kato Li4nost, dori i bez intimen kontakt :>

Редактирано от Gergi на 23.09.01 17:21.



Тема Re: Вчера синът ми ме попитанови [re: Eднa мaйka]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано23.09.01 17:52



Мъжът е създаден от кал. Жената-от ребро адамово. Като първо и второ поколение роботи. Създал бог Адам, видял му дефектите и създал по-висшото поколение. Само дето-което твори бог, може да се самоусъвършенства, а което твори човек-не може, може само да бъде усъвършенствано.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Вчера синът ми ме попита [re: Чимиджимичaмиджoми]  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано23.09.01 22:54



Hareswa mi mnenieto, che syzdawaneto na zhenata, wsyshtnost e bilo edna zlopoluka.

Не ми се връзвай.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.