Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема vcheraнови  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано27.08.01 20:50



me obviniha,che ne moga da viarvam v reincarnation i da buda hristianka. Zamislih se. .Zashtoto se chuvstvam hirstianka puk i viarvam v rencarnation/prerajdane/ vsushtnost moje li edna religia da obvane vsichkite porivi i viarvania na dushite ni, puk i na vsichko otgore da ni slaga niakakvi zabrani. ne viarvam. Moje bi se kolebaia ne znam... I kakvo triabvalo da buda hinduistka ili budistka......... Nima sum tolkova osobena, nima niama vtori kato mene ,koito da misli che vsichki religii imat dostatuchno moralni etichni pregradi koito zakleshtvat chovek v zabrani da viarva v tova oniva ili treto. Nima na vseki na koito obiasniavam che sum hrstianka i viarvam v prerajdaneto triabva da obiasniavam che za mene tova ne e niakakvo protivorechie?????? Molia kajete mnenieto si



Тема Re: vcheraнови [re: sofianka]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано27.08.01 22:03



В Библията не се говори за прераждане, за втори живот под друга форма тук на земята. За мен това е заблуда, служеща да отклони вниманието на човека, от факта, че има само този шанс да избере къде ще бъде във вечността.

Редактирано от kakata на 27.08.01 22:59.



Тема Re: vcheraнови [re: sofianka]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 22:52



Във езотеричното христианство (и в кабала) концепцията за прераждането съществува
~"Ти Илия ли си? - Илия дойде, но не го познаха"
На един вселенски събор - решение, че...



Тема Re: vcheraнови [re: kakata]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 22:56



Говори се.
Смята се, че е било отменено,(понеже по-рано е присъствало), то ли за усърдие, то ли за друго, на един събор е било отменено, но е имало противници на отменянето, които може да са били в малцинство и...



Тема Re: vcheraнови [re: kakata]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано27.08.01 23:04



Казваш:"за мен това...."...а добре ли познаваш Библията и особено часта и наречена Нов Завет с Йоановото евангелие в 3та му глава.... за какво са си говорили Исус и фарисейският началник Никодим
сигурно е бил важен и интересен разговор, що Никодим се е дигнал посред нощ да се крие от хората за да пита Исус... и защо е питал точно него и точно за това.........



Тема Обещавам, да я прочета преди ляганенови [re: ayтcaйдep]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано27.08.01 23:21



за да ти отговоря.

ОК?



Тема Re: vcheraнови [re: kakata]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано28.08.01 00:42



az poiskah suvet>>> a ne otgovor na vuprosa kude v Bibliata pishe ..., i tn. Ako obichash cheti vnimatelno texta i se opitai da otgovariash samo ako ima da kajesh neshto po tochno tazi tema a ne po princip, pone pri moite postingi tova e osobeno vajen vupros za mene, i shte buda balodarna za vsiakop seriozno mnenie. Vuobshte ne smiatam da obesniavam zashto viarvam ili ne viarvam neshto si. shte se radvam ako i ti mi budesh polezna s mnenie po taka postavenata tema. Imam problem mislia che dostatuchno dobre sum gi izlojila

Редактирано от sofianka на 28.08.01 00:50.



Тема Re: vcheraнови [re: sofianka]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано28.08.01 15:02



Мисля, че проблемът не би трябвало да е твой, понеже не ти (навярно) си отменила концепцията за прераждането, а то като го има, дали някой го приема или не, това има значение за него.



Тема Re: vcheraнови [re: Observer]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано28.08.01 15:05



"Ти кой си? И исповеда, не ся отрече: и изповяда: Не съм Христос. И попитаха го: А що си, Илия ли си?"
Йоан, 1,20:21




Тема Re: vcheraнови [re: sofianka]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано28.08.01 16:47



Ти си Това, Което Искаш да Си!

Защо се притесняваш! Освободи се от това!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.