Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:36 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Що е Антихрист?нови  
Автор Nianan (минаваща)
Публикувано03.09.01 00:22



Някой срещу Христос или някой, дето не му изповядва вярата?
Антихрист или Нехрист?
Нострадамус с такъв ужас е говорел за времето, когато няма да има царе-все едно светът е щял да се срине из основи. А Птах с такъв ужас говори за глобализацията.
А комунистите с такъв ужас говореха за загнилия капитализъм...

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Що е Антихрист?нови [re: Nianan]  
Автор 8H (невидим)
Публикувано03.09.01 00:38



От този който те отрича винаги има страх...
От този който Ще те отрича? Това ми звучи като неувереност. Комунистите са имали право да се страхуват, щото се предадоха на капитализма, вероятно и Птах има право да се страхува, че глобализацията може да го надвие...

Не знам дали е възможно християнството да се страхува по принцип, не виждам и смисъл, да се изпада в паническо положение...вместо страх, би трябвало да се подходи с увереност, да се предложи вяра, а не фанатично отричане на всеки, който има други идеи...

"Антихрист" не може да е нещо видимо. То живее само в уплашените души, храни се от тяхната безпомощност, и си играе като котка с мишка заради тяхната липса на вяра в себе си...



Тема Re: Що е Антихрист?нови [re: Nianan]  
Автор r... (минаващ)
Публикувано05.09.01 00:18



spored men vseki koito ne hristianin e antihrist-koito ne e s Hristos e protiv nego-tva e polojenieto -vsi4ko izvan zakona e protivozakonno zashtoto zakona e savarshen.



Тема Къде са дървата?нови [re: r...]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано05.09.01 10:33



Да, правилно си ме чул - къде са дърветата?
Събра ли достатъчно, да вдигнем клади за всички , които са на мнение различно от твоето и твоя "съвършен" закон.
Не съди другите, ако ти не искаш да си осъдения!

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Що е Помазаник?нови [re: Nianan]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано05.09.01 12:35



Схващам идеята. Всъщност това е опит за ретотичен въпрос, само дето е базиран на неправилни постановки.

Нека се опитам обаче да отговоря по задълбочено.
Преди всичко не би могло да се разбере кой е Антихрист нито какъв е ако първо не се разбере що е Христос, или по-ясно казано, що е Помазаникът?

Като се погледне в духовната история на това какво Бог е разкривал на човечеството се вижда една червена нишка. Едно обещание, започващо веднага след грехопадението. Обещание за едно Семе, за един Потомък на жената, който...

"Ще поставя и вражда между тебе и жената и между твоето семе и нейното семе ; то ще ти смаже главата, а ти ще му нараниш петата." Бит. 3:15

През цялата духовна история последвала след това онези които продобиваха познание за Бога се надяваха на обещанието за идващия Потомък.

- За Него пророкува и Енох, седният от Адам... в Юда 14

- "Авраам се възхищаваше, че щеше да види Моя ден; и видя го и се зарадва." Йоан 8:56

- За Него писа Моисей - " Господ твоят Бог ще ти въздигне отсред тебе, от братята ти, пророк както е въздигнал мене; него слушайте," Втор. 18:15

- на Него се надяваше Йов - "Защото зная, че е жив Изкупителят ми,
И че в последно време ще застане на земята" Йоав 19:15

- Него чакаше Давид " Рече Йахве на Моя Господар..." Пс 110

- за Него писа Исая:
"Той наистина понесе печалта ни,
И със скърбите ни се натовари;
А ние Го счетохме за ударен,
Поразен от Бога, и наскърбен.
Но Той биде наранен поради нашите престъпления,
Бит биде поради нашите беззакония;
На Него дойде наказанието докарващо нашия мир,
И с Неговите рани ние се изцелихме." Ис. 53:4,5

- за Него пророкуваха и всички пророци, и Той стана Надежда за Израиля.
............

Той бе наречен Помазаник, защото бе писано за Него:
"Духът на Господ Йахве е на мене;
Защото Господ ме е помазал..." Исая 61:1

В деня в който Помазаникът се яви на народа приел обещанията, потомците на Авраам, бащата на вярата, Той не беше кой да е и да говори какво да е. Той не идваше да им говори нещо ново, непознато досега. Защото Той беше прекрасно дефиниран от пророците и не можеше да бъде сбъркан. Сам Той каза за Себе си, "Да не мислите, че съм дошъл да разруша закона или пророците; не съм дошъл да разруша но да изпълня." Мат. 5:17

Никой не би могъл да разбере смисълът на мисията на Помазаника, ако преди това не проследи внимателно червената нишка на Божието откровение започваща от Бит. 3:15 И само човек, който добре разбира кой и какъв е Помазаникът( Христос), може да разбере кой и какъв е Антихристът, и още кой човек е антихрист.

Обаче е добре да се хвърли светлина върху смисълът на думата "антихрист" Преди всичко основното значение на представката "анти" в думата в старогръцки означава "ВМЕСТО", и после като второ значение "ПРОТИВ". От тук нещата стават ясни за едно, че антихристът е човек, който се представя да е Христос, като обаче в своята същност, по естество той е против Него.
И още нещо, нека си спомним, че ако Помазаникът е обещаното семе на жената, то има и още едно семе, което има да се яви и това е семето на змията. И двете семена имат както материално въплащение в лицето на една определена личност, така и духовно обитават в сърцата на тези, окито приемат семето им в сърцето си. Ето защо имаме и Христовия Дух, имаме и духът на антихриста.

Апостол Йоан не дава много място да съмнения:
"Кой е лъжец, освен оня, който отрича, че Исус е Христос (Помазаникът)? той е антихрист, който се отрича от Отца и от Сина." 1 Йоан 2:22

Прочие няма никакво място за сравнение между Помазаникът и Нострадамус, Птах или комунистите, понеже за никой от тях не се е пророкувало от началото, и никой не ги е чакал 4000 години да дойдат и да спасят човечеството.
А още само подведени и слабоверни християни говорят с ужас за Антихриста. Онези, които са основали своята вяра в Бащата и Сина, имат силата и дръзновението чрез Духа, който е в тях, да го считат за бита карта. Нещо повече според плана на Небесния Баща, той само ще свърши една добра работа за Божието Царство и тя ще е да отдели житото от плявата.

Моля се никой от читателите в тази дискусия да не се окаже плява.

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Къде е мястото на жарта...нови [re: valsodar]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано05.09.01 12:42



Бог на никого не е определял мандат да коли и беси, да гори и преследва. Аз лично събирам дърва когато искам да си опека катрофи на жар.

А що се отнася до противниците на вярата, предпочитам ако са гладни да ги нахраня, ако са жадни да ги напоя, ако са останали без дрехи да ги облека, пък току виж се натрупала жар на главите им ...... Пр. 25:21,22, Римл. 12:20

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема почти като Щирлиц.нови [re: Vallentin]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано05.09.01 12:47



Това с картофите на жар, де.

Какво точно разбираш под фразата "да нахраним гладните и да напоим жадните" ?
Защото един познат, навремето учеше учениците си, как да ловят хора отдясно на борд.
Има си прав текст, има си подтекст, алегории и иносказания.
Та, как наистина храниш гладните?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Разбирам така...нови [re: valsodar]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано05.09.01 13:15



Ами ако са гладни в прав текст ще ги нахраня в прав текст, а не в иносказателен. Защото ако човек няма какво да яде един хамбургер ще свърши по добра работа от задушевен разговор.

Ако ли пък вътрешния им човек е измемощал от глад ще трябва да се погрижа за него, според благодатта и мъдростта, които ми дава Бог.

А пък за Щирлиц не се бях сетил, само дето взех да се светвам, че като бях хлапе и в махлата ни беше затресла модата да си печем картофи на жар, май по това време Щирлиц се появяваше вечер на налкия Юность седящ на библиотеката...

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Що е Антихрист?нови [re: r...]  
Автор Nianan (минаваща)
Публикувано05.09.01 15:24



Какво ли би рекъл Христос за Антихриста?
Май би се изсмял.
Не виждаш ли, че си влязъл в тинята на учението и се плацикаш там като хипопотам-доволен и ухилен до уши.
И, а видиш някой, дето се опитва да лети, а меткаш библията по него.
Осъзнай се, твоят Иисус не е казал да го следваш, а да станеш като него.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Що е Помазаник?нови [re: Vallentin]  
Автор Nianan (минаваща)
Публикувано05.09.01 15:34



Не можеш ли някак си по-кратичко, а?
Цялата работа е там, че се основаваш на 3-4 книги. Колкото и да са свещенни. И индийците имат свещенни книги, и мохамеданите, те не са ли хора.
Я си представи, че си извънземен и дойдеш на земята. Ще гледаш ли по същия начин на нещата, Няма ли да изчетеш всички свещенни книги и тогава да решиш кой прав, кой крив.
Това вашето си е аксиома-тая и тая книга е права, другите са антихристи.
Ами основните думи на Христос са, че всичко е любов. Първият антихрист е била църквата и тя царува вече близо 2000 год.

Невъзможно е да не е възможно.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.