Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: За дяволанови [re: lex]  
Автор sand (непознат)
Публикувано30.08.01 19:00



Щом казваш, че дявола не може да съществува отделно от Бога поради самата си същност, то значи имаш някакво свое обяснение за това каква е тази същност. Но ти продължаваш да питаш какво е дявола, значи това обяснение, което имаш не те задоволява, така ли е?



Тема Re: За дяволанови [re: sand]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано30.08.01 19:02



Не, искам да разбера твоето.




Тема Re: За дяволанови [re: lex]  
Автор sand (непознат)
Публикувано30.08.01 19:24



Преди да приема Бога и да зачета Библията с вяра и молитва, аз не бях наясно за дявола. Представях си го грозен, черен, приличащ на животно, с рога, опашка и тризъбец в ръката - все едно излязъл от "Ян Бибиян". Знаех за него само че върши злини и нищо повече.
Сега съм нов човек в Христос, и приемам това, което Бог е разкрил за произхода и характера на злото в Словото Си. Нямам възможност да изложа свое собствено обяснение, защото мисля, че не зная повече от нашия Отец.
Все пак част от отговорите на Библията написах вече.



Тема Re: Lexнови [re: lex]  
Автор r... (минаващ)
Публикувано30.08.01 19:55



razbiram te za kakvo govorish lex...no tova u4enie e opasno makar4e izglejda madro i pravdivo to oba4e vav samata sashtnost e pagubno-iskam da kaja 4e e dobre 4ovek da se stremi da opoznava tova ili onova(sbesi i okolnite)no tova poznanie triabva da bade ograni4eno-zashtoto prekaleno slabi da imame poznanstvo sas greha nebiva 4rez poznavane na zloto da se opitame da go opoznaem a samo 4rez viara v Bog-triabva da Mu se doverim za tova koe e zlo o koe ne bez da se opitvame li4no da go poznaem 4rez opitvaneto mu.Na tova predimno se krepi cialata Hristianska filosofia-na doverie v Bog.



Тема Re: За дяволанови [re: sand]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано30.08.01 21:28



Така като те слушам заменил си една представа с друга.
Не знанието е важно, а живеенето. Промени ли се с нещо характера ти, отношението ти към другите хора, към враговете ти, към теб самия?




Тема Re: Lexнови [re: r...]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано30.08.01 21:40



Да, наистина е опасно и неправилното му разбиране може да доведе до значително отклонение от Бога, защото дава голяма свобода на мисленето и действието.
Истината е, че изисква по-голяма отговорност отколкото се предполага.
Учението не е за слаби души.




Тема А как ще живеешнови [re: lex]  
Автор Ивaн Пeтpoв ()
Публикувано31.08.01 09:01



принципите на Библията, без да си я чел? Без да узнаеш какво е добро?

Истина е, че само четене без прилагане на прочетенето на дело и в живота ти не помага. Но ти въобще отхвърляш четенето на Книгата на книгите (и както ми се струва, въобще не си християнин, а само развращаваш хората)!

-----------
Вярвай в Господ Исус Христос и Му бъди верен!


Тема Re: А как ще живеешнови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано31.08.01 14:39




Не съм казал да не се чете Библията и никога няма да го кажа

Искаш да кажеш, че човек без да е прочел Библията не знае какво е да си добър? Хм!




Тема Re: За дяволанови [re: lex]  
Автор sand (непознат)
Публикувано31.08.01 16:08



Много неща се промениха lex. Разбира се промяната не става изведнъж, може би тя ще продължава до края на живота ми, защото е свързана с духовна борба, която водя всеки ден. Слава Богу знам, че не мога да се справя единствено със собствени усилия, а само с помощта на Исус Христос.
Стремя се да живея според божиите принципи. Характера ми сигурно не се е променил много(вярвам, че основата му се формира някъде до 10-тата година от раждането на детето). Отношенито ми към хората се промени, започнах да ги ценя повече, защото разбрах че всички сме създадени по Божия воля, а не сме продукт на еволюцията или плод на експеримент.
Не зная дали имам врагове, ако някой се появи сигурно няма да ми е приятно и може би ще изпитвам желание за отмъщение, но вярвам, че обръщайки се към Бога, Той ще ми даде мъдрост и сили да се справя според Неговата воля.



Тема Re: Ей, човече,нови [re: lex]  
Автор lvosa (член)
Публикувано31.08.01 17:59



Човек трябва постоянно да изпитва себе си когото уповава на нещо. При това основите на вярата му не бива да се поклащат. Това означава най-малко, че поне трябва да може да даде разумен отговор на въпроса: "Защо вярвам в това?"
Ти как ще отговориш на този въпрос?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.