Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема vchera  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано27.08.01 20:50



me obviniha,che ne moga da viarvam v reincarnation i da buda hristianka. Zamislih se. .Zashtoto se chuvstvam hirstianka puk i viarvam v rencarnation/prerajdane/ vsushtnost moje li edna religia da obvane vsichkite porivi i viarvania na dushite ni, puk i na vsichko otgore da ni slaga niakakvi zabrani. ne viarvam. Moje bi se kolebaia ne znam... I kakvo triabvalo da buda hinduistka ili budistka......... Nima sum tolkova osobena, nima niama vtori kato mene ,koito da misli che vsichki religii imat dostatuchno moralni etichni pregradi koito zakleshtvat chovek v zabrani da viarva v tova oniva ili treto. Nima na vseki na koito obiasniavam che sum hrstianka i viarvam v prerajdaneto triabva da obiasniavam che za mene tova ne e niakakvo protivorechie?????? Molia kajete mnenieto si



Тема Re: vcheraнови [re: sofianka]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано27.08.01 22:03



В Библията не се говори за прераждане, за втори живот под друга форма тук на земята. За мен това е заблуда, служеща да отклони вниманието на човека, от факта, че има само този шанс да избере къде ще бъде във вечността.

Редактирано от kakata на 27.08.01 22:59.



Тема Re: vcheraнови [re: sofianka]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 22:52



Във езотеричното христианство (и в кабала) концепцията за прераждането съществува
~"Ти Илия ли си? - Илия дойде, но не го познаха"
На един вселенски събор - решение, че...



Тема Re: vcheraнови [re: kakata]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 22:56



Говори се.
Смята се, че е било отменено,(понеже по-рано е присъствало), то ли за усърдие, то ли за друго, на един събор е било отменено, но е имало противници на отменянето, които може да са били в малцинство и...



Тема Re: vcheraнови [re: kakata]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано27.08.01 23:04



Казваш:"за мен това...."...а добре ли познаваш Библията и особено часта и наречена Нов Завет с Йоановото евангелие в 3та му глава.... за какво са си говорили Исус и фарисейският началник Никодим
сигурно е бил важен и интересен разговор, що Никодим се е дигнал посред нощ да се крие от хората за да пита Исус... и защо е питал точно него и точно за това.........



Тема Обещавам, да я прочета преди ляганенови [re: ayтcaйдep]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано27.08.01 23:21



за да ти отговоря.

ОК?



Тема Re: vcheraнови [re: kakata]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано28.08.01 00:42



az poiskah suvet>>> a ne otgovor na vuprosa kude v Bibliata pishe ..., i tn. Ako obichash cheti vnimatelno texta i se opitai da otgovariash samo ako ima da kajesh neshto po tochno tazi tema a ne po princip, pone pri moite postingi tova e osobeno vajen vupros za mene, i shte buda balodarna za vsiakop seriozno mnenie. Vuobshte ne smiatam da obesniavam zashto viarvam ili ne viarvam neshto si. shte se radvam ako i ti mi budesh polezna s mnenie po taka postavenata tema. Imam problem mislia che dostatuchno dobre sum gi izlojila

Редактирано от sofianka на 28.08.01 00:50.



Тема Re: vcheraнови [re: sofianka]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано28.08.01 15:02



Мисля, че проблемът не би трябвало да е твой, понеже не ти (навярно) си отменила концепцията за прераждането, а то като го има, дали някой го приема или не, това има значение за него.



Тема Re: vcheraнови [re: Observer]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано28.08.01 15:05



"Ти кой си? И исповеда, не ся отрече: и изповяда: Не съм Христос. И попитаха го: А що си, Илия ли си?"
Йоан, 1,20:21




Тема Re: vcheraнови [re: sofianka]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано28.08.01 16:47



Ти си Това, Което Искаш да Си!

Защо се притесняваш! Освободи се от това!




Тема Re: vcheraнови [re: kakata]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано28.08.01 16:49



Омаломажаваш мощта на Бог.
Мислиш ли, че Бог не може да допусне да се прераждаме?!




Тема Защо няма преражданенови [re: sofianka]  
Автор Ивaн Пeтpoв ()
Публикувано28.08.01 20:31



Може да не ти е приятно, но ще цитирам Библията, за да се обоснова защо няма прераждане:

"Защото веднъж е дадено на човека да умре и след това настава съд".

Този пасаж е от Посланието към Евреите (предпоследната книга на Библията), девета или десета глава, не мога да цитирам точно главата и стиха.

Разбираш, нали, ако имаше прераждане, на човека щеше да бъде дадено да умира много пъти, но сега този пасаж от Библията ограничава броя животи на човека до ЕДИН.

Разбираш ли, имаш само ЕДИН шанс да влезеш във вечния живот.

Не го пропускай!

-----------
Вярвай в Господ Исус Христос и Му бъди верен!


Тема Re: Защо няма преражданенови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано28.08.01 20:50



а след "съда"какво настава...и след него...и след това...и по-нататък...
то Павел...какви ли не ги надроби...



Тема Re: Защо няма преражданенови [re: Ивaн Пeтpoв]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано28.08.01 22:05



Ааа, малък момент!
"Защото веднъж е дадено на човека да умре и след това настава съд".
Това може да се отнася за този му живот, а някои са изпадали в клинична смърт и са се връщвли - има изследвания и според мен изседра ли нещата, може понякога да се обеди, ме съществуват неща, които се различават от позицията на църквата.
(Йоан 1, 21:22)




Тема Да, нонови [re: Observer]  
Автор Ивaн Пeтpoв ()
Публикувано29.08.01 13:37



дали са се раждали отново като бебета?

-----------
Вярвай в Господ Исус Христос и Му бъди верен!


Тема Re: vcheraнови [re: kakata]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано29.08.01 13:41



...И направи така че Адама да ражда себе си...
..Аз бях и преди Аврама...

Още цитатчета?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема След съда ли?нови [re: ayтcaйдep]  
Автор Ивaн Пeтpoв ()
Публикувано29.08.01 13:47



Защо по-добре не се загрижиш за това, какво става тук, преди съда? Защо изпускаш златния шанс за спасение по време на едничкия си живот, а с глупави въпроси и подигравки го пропиляваш?!!!

Покай се!!!

-----------
Вярвай в Господ Исус Христос и Му бъди верен!


Тема Re: vcheraнови [re: Observer]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано29.08.01 17:00



е?
ти знаеш ли защо точно Илия го попита дали не е, а не например Авраам? Че кво Авраам има по-малко право да се прероди ли? Пророчеството говори, че трябва да дойде Илия преди да дойде Месията. Но е страшно, когато обвиняват че християните били буквалисти. Иначе всеки друг като отвори Библията и може да бъде буквалист.
В духа на Илия, със същия дръзновен дух дойде Йоан Кръстител. Нека не изваждаме един стих и да правим от него сензация. Това е метода на всички секти.



Тема Re: vcheraнови [re: sofianka]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано29.08.01 17:08



извинявай че се намесвам, но ако ти наистина считаш себе си за християнка, се полага да следваш християнската книга или? за мен поне така стоят нещата. Ако съм химик, чета справочници по химия, ако физик, по физика, ако мюсюлманин, корана и т.н. Та ако си християнка четеш Библията и каквото пише там това е. Тя това ти каза, а ти скачаш. Не мислиш ли че твоят Бог ти говори в Неговата книга или не вярваш в това?
Добре ти кажи защо вярваш в прераждане и аз ще ти кажа защо не вярвам. Ти преродила ли си се? Кой ти каза? Обзалагам се че си чела много. Ще кажат ама и ти си чел много Библията. Да. И не се срамувам от това, а поне знам в какво вярвам - в Библията, а не в друго.
Та ... съществува дихотомия (разделение) между Библията и всичко друго. Говориш за религиите по принцип, а Христос отхвърли ВСИЧКИ други религии, като каза Аз съм пътят. Забележи АЗ и пътЯТ. Доста тесногръдо а ? И все пак .. може и така да е а?

Бог с теб



Тема повърхностнонови [re: valsodar]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано29.08.01 17:12



и постно.
Първото ти изречение не е от Библията, но не отричам че може да е цитат.
Второто ти изречение, говори че Исус е Бог и като такъв е бил преди Авраам и преди всички.
Просто, просто



Тема Re: vcheraнови [re: Observer]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано29.08.01 17:16



В езотеричното може всичко. За Илия отговорих по-горе.
Аз питам защо Христос не се прероди, а възкръсна?
После при прераждането, както се каза вече от каката, съществува морален проблем. Там почти няма опасност от съд. И щом е така моралните задръжки за мнозина са под въпрос (макар че аз лично вярвам, че любовта към Бога е която ни движи към Него, а не страха и все пак...).
Някой ще каже ли какъв е смисълът на прераждането? А ние ще ви кажем какъв е смисълът на възкресението.



Тема Re: vcheraнови [re: lex]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано29.08.01 17:18



Христос май не говореше така. По-скоро караше хората здраааааво да се притеснят за спасението си и после им показваше пътЯ.



Тема Re: Защо няма преражданенови [re: ayтcaйдep]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано29.08.01 17:21



а бе ти същия аутсайдер ли си дето преди ги ръсеше. май си същия. аутсайдер - добър ник.
след съда си ПИШЕ накъде си.
а за Павел .... мноооого ще ми е интересно да споделиш тука с всички къде си ЧЕЛ неща срещу Павел, а лично на мен ще ми е мноооого интересно да ми кажеш защо си им повярвал.



Тема ха ханови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано29.08.01 17:22



добър отговор!



Тема Кога става Бог?нови [re: ниkи]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано29.08.01 18:26



Наистина кога Иисус става Христос?
Kога човекът израства в Бог?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: След съда ли?нови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано29.08.01 18:39



"Който иска да спаси живота си ще го...."
въпросите са твои....не на аутсайдер... човече...разлистващ библия...писана от хора...



Тема Re: Защо няма преражданенови [re: ниkи]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано29.08.01 18:43



"интересно" и какъв интерес би имал ти от това...
виж какво стана с Учението на Исус...
познай...чия е основната заслуга за това...
Исус не е християнин...
други го нарекоха така...след като си отиде от тук...



Тема Re: vcheraнови [re: ниkи]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано29.08.01 21:41



"Бъдете съвършенни, както к съвършен Отец ваш" - Осъвършенстване от живот в живот - за този, който осъзнава някои неща, няма такъв морале проблем, защото ако не работиш, още по-трудно, но в случай, че някой не е на това ниво, за него може да е по-полезно да смята, че има един шанс, отколкото...
За възкресението - хубаво е човек да говори от опита си. Има хора, които си спомнят неща от минали животи и ги използват. Начини.
Не искам да спора - въпрос на обучение. Не теб може да са те учили така, а индус да со го учили по друг начин. Някои неща са писани.




Тема Re: vcheraнови [re: ниkи]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано30.08.01 10:24



Защото виждаше, че хората около него са болни и само така можеше да ги излекува.
Пътищата са много и пътя, който е показал Христос не е единствения.
Бог ни е дал правото на избор да Бъдем и ние се възползваме от това.
Не се притеснявам, защото Бог е достатъчно голям за да го пропусна
А и аз съм част от него, както и ти, така, че къде можеш да ходиш?




Тема Re: Кога става Бог?нови [re: valsodar]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано30.08.01 11:14



Той винаги си е бил Бог. Не е израствал до това.



Тема Re: vcheraнови [re: Observer]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано30.08.01 11:20



пак се убеждавам как Библията може да бъде инструмент в ръката на който и да било. Немските войници са изписвали на коланите си Gott mit uns и са карали напред. Щом евреите са предали Христос дай да ги убием. Тук цитат там цитат и т.н. но ще ти кажа - пропускаш Духа на Библията и Бога, а без Него не можеш да разбереш Библията.

Това което цитира няма НИЩО общо с прераждането.



Тема Re: vcheraнови [re: lex]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано30.08.01 11:30



"Защото виждаше, че хората около него са болни и само така можеше да ги излекува" - а днес не са ли болни?
"Пътищата са много и пътя, който е показал Христос не е единствения." - Той каза "Аз съм пътЯТ"
"Бог ни е дал правото на избор да Бъдем и ние се възползваме от това." - Той каза "Който не загуби живота си заради Мен няма да го намери"
"Не се притеснявам, защото Бог е достатъчно голям за да го пропусна" - Той каза "Влезте през тясната порта защото мнозина ще се стараят, но няма да влязат, широк е пътят и широка е портата, които водят в погибел"
"А и аз съм част от него, както и ти, така, че къде можеш да ходиш?" - Той ще каже един ден "Идете си от Мен всички които вършите беззаконие"

та исках да ти кажа, че нито едно от изявленията ти не са християнски.
време е да се разбере, че християнството не е мистична религия в която като в няква манджа може да се набута всичко и да се получи мултиверски гювеч.



Тема е направо не е вернонови [re: ayтcaйдep]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано30.08.01 11:37



подобни щуротии не бях чувал !! Христос не бил християнин! Какво било станало с учението на Христос!?? Е какво де кажи. Сигурно Павел го е объркал а ??? Този когото Бог употреби да евангелизира целия познат тогавашен свят, докато първите апостоли си стояха в Палестина и за които пак той събираше помощи от гръцките църкви за да не умрат от глад. При срещата на Павел в Ерусалим с Яков, Петър и другите те не му възразяват срещу нищо от това, което той излага пред тях като учение. Виж Деяния на Апостолите и най-вече Галатяни.
"Исус не е християнин...
други го нарекоха така...след като си отиде от тук..." - no comment

Време е да прочетеш нещо.



Тема Re: vcheraнови [re: ниkи]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано30.08.01 13:23



Думите на Христос могат да се тълкуват по хиляди начини и най-правилният е ако си бил там и си видял конкретната ситуация.
Библията не може да обхване целия живот и всички житейски ситуации и проблеми.
И най-страшното, което е, че се тълкува грешно. Ако срещнеш сега Христос, няма да го познаеш, защото той няма да се държи по начина, по-който мислиш, че ще се държи.
Христос не трябва да се тълкува, той трябва да се живее. Това направи и Петър Дънов. Той живя Исус Христос.




Тема "пътя, който е показал Христос не е единствения"нови [re: lex]  
Автор Лъчeзapнa (миротворец)
Публикувано30.08.01 16:47



Може на всеки етап на развитие да са различни, но рано или късно през принципите на Христос е необходимо да се мине. Затова Пътят е Един...



Тема Re: vcheraнови [re: lex]  
Автор odolam (непознат )
Публикувано30.08.01 16:56



хайде пак да опитаме

"Думите на Христос могат да се тълкуват по хиляди начини и най-правилният е ако си бил там и си видял конкретната ситуация." - Той каза "И Духът на Истината, Когото аз ще ви изпратя ще ви напомни всички мои думи ... той ще ви напъти на всяка истина" ... освен това тези които бяха там не винаги Го разбираха ...
"Библията не може да обхване целия живот и всички житейски ситуации и проблеми." - "Словото бе Бог ..." прави си извод дали не може да обхване ...
"И най-страшното, което е, че се тълкува грешно." - да така е ...
"Ако срещнеш сега Христос, няма да го познаеш, защото той няма да се държи по начина, по-който мислиш, че ще се държи." - ако познавам Библията и и вярвам ще Го позная, защото Той е Словото. А ти?
"Христос не трябва да се тълкува, той трябва да се живее." - тълкувам не е мръсна дума, тя значи отчасти разбирам. Ако искаш да Го живееш трябва да Го разбираш. Исус сам употреби термина, когато цитираше Писанията и питаше фарисеите какво тълкувание дават.
"Това направи и Петър Дънов. Той живя Исус Христос." - П.Дънов не е живял Христос, а е създал друго учение, мнооооого различно от Христовото. Не съм чувал Христос да смесва Себе Си и творението си, както правят дъновистите. Странна смесица между анимизъм и християнство.

Твой



Тема blagodariaнови [re: sofianka]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано30.08.01 18:07



na vsichki koito se vkliuchiha v temata za da mi otgovoriat



Тема Re: vcheraнови [re: odolam]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано30.08.01 18:37



И Духът на Истината не е Библията

Мисля, че разговора ни дотук спира.
Нямам какво друго да кажа.
Каквото имах го казах.

Пак ще се срещнем




Тема Re: "пътя, който е показал Христос не е единствения"нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано30.08.01 18:38



А тези, които са стигали до Бог преди Христос?




Тема Католик ли си?нови [re: ниkи]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано31.08.01 09:42





Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: "пътя, който е показал Христос не е единствения"нови [re: lex]  
Автор Лъчeзapнa (миротворец)
Публикувано31.08.01 12:50



Това не означава, че не са минали Пътя !

А?



Тема Тогава Христос е излъгалнови [re: Лъчeзapнa]  
Автор Ивaн Пeтpoв ()
Публикувано31.08.01 14:16



защото е казал: "Аз съм Пътя и Истината и Живота, никой не идва при Отца освен чрез Мене."!

Е, излъгал ли е Христос или не?

-----------
Вярвай в Господ Исус Христос и Му бъди верен!


Тема Цитиращият може би е излъгал.нови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано31.08.01 14:23



По какво може да се съди, че репликите цитирани в Библията са предадени дословно, след като самата тя е била писана и редактирана повече от 300 години?
Ти самият можеш ли да повториш всичко, което си казал вчера?
Тогава по-какво съдиш за истинността на изнесеното?никой не идва при Отца освен чрез Мене."! - напълно е възможно този пасаж да е прикрепен в последствие.
Как ще ме убедиш в противното?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: "пътя, който е показал Христос не е единствения"нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано31.08.01 14:31



Да, но тогава не е имало Христос и е имало просто Път, а това, че сега ние го наричеме Пътя на Христос, има ли значение?




Тема Re: Цитиращият може би е излъгал.нови [re: valsodar]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано31.08.01 14:33



Точно върху това нещо и аз се замислях тези дни
Има телепатично предаване на мисли тука




Тема Защо да те убеждавам?нови [re: valsodar]  
Автор Ивaн Пeтpoв ()
Публикувано31.08.01 14:50



Ако ти си християнин, ти сам би трябвало да си убеден в истинността на Библията. А ако не си (какъвто явно е случаят) просто ще те посъветвам да повярваш на тази Книга.

Но ако си мислил че ще се впусна да ти доказвам истиността й - забрави, няма да стане.

-----------
Вярвай в Господ Исус Христос и Му бъди верен!


Тема Който не е с нас...нови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано31.08.01 14:52



е явно против нас.
Удобна фарисейщина , наистина.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: "пътя, който е показал Христос не е единствения"нови [re: lex]  
Автор Лъчeзapнa (миротворец)
Публикувано31.08.01 15:00



Нима не ме разбра?
Ти каза за онези, които са стигнали Бога преди да дойде Христос като Христос на земята и да даде Любовта. Т.е. те са Единосъщни (ако има такива те са като Него). В този смисъл те са същата тази Врата - Пътя са го минали, Живота са го осъщестили. И са Съ-Творци на Отца. Всички останали ще извървят Пътя, независимо кога...



Тема Re: Тогава Христос е излъгалнови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор Лъчeзapнa (миротворец)
Публикувано31.08.01 15:02



Не е излъгал! И точно това се опитвам да му обясня на lex. Само че гледам нещата не само през призмата на конкретния живот... и така вече се вижда много повече .



Тема Re: Защо да те убеждавам?нови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано31.08.01 15:05



Книгата!?
Книгата не е Бог и не искам да вярвам в книги!

Редактирано от lex на 31.08.01 15:05.



Тема Заяждания!нови [re: valsodar]  
Автор Ивaн Пeтpoв ()
Публикувано31.08.01 15:07



Защо ли толкова често влизат в арсенала ти? Отговорът е прост - когато не можеш да победиш със средствата на разумните доводи, тогава вече важното е все пак да изтръгнеш победата, без значение с какви средства! Достойно за съжаление поведение!

"Който не е с нас..." - ти сам се поставяш извън християнството човече, служейки се с такива методи!!! На всичкото отгоре обвиняваш във фарисейщина!!! Всъщност естествено е, за човек с такова поведение - всички други са криви, само аз съм прав.

-----------
Вярвай в Господ Исус Христос и Му бъди верен!


Тема Re: "пътя, който е показал Христос не е единствения"нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано31.08.01 15:10



Е да де!
И аз за това говоря
Но има ли значение как ще се нарече Пътя? Нали си е все Път!




Тема Пак ли?нови [re: lex]  
Автор Ивaн Пeтpoв ()
Публикувано31.08.01 15:12



Та нали, за да си християнин трябва да вярваш в Книгата на книгите - Библията - че тя е записаното Божие Слово, дадено на нас човеците за да се спасим?

И защо трябва да обяснявам пак същото?

-----------
Вярвай в Господ Исус Христос и Му бъди верен!


Тема Re: Пак ли?нови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано31.08.01 15:20




Е тук стана весело вече!
Ти наистина ли го мислиш това? Това ми прилича като на: човека служи на материята, а не обратното.

А Живота какво е?




Тема Re: "пътя, който е показал Христос не е единствения"нови [re: lex]  
Автор Лъчeзapнa (миротворец)
Публикувано31.08.01 15:56



Има разбира се, защото Пътя не е просто път някакъв - различни са градиранията... Е те това е разликата, която му дава и отделно име.





Тема щом така ги виждаш!?нови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано31.08.01 19:26



Защо пък не?
Имам чувството, че повечето влизат в този форум с Библия в ръце.
Цитатчета, цитатчета, цитатчета и вакуум.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема anjik de!?нови [re: valsodar]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано31.08.01 20:25



tvoite priatelcheta ot Putia samo deto sa hvanali bibliata na Vaklush, ma naposleduk izglejda geriote se umoriha ot citati puk i zapozhna niakakva povtariaemost



Тема А с какво да влизаме?нови [re: valsodar]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано31.08.01 20:53



това все пак е форум "Християнство" и ние влизаме със Светото писание за да се насърчаваме, а не да спорим или препираме.
Нали за това искахме този форум. Не мога да разбера защо трябва да бъдем обвинявани или подигравани за това.
Цитатите на иван са винаги в десетката, но за този който има уши да слуша и очи да вижда. А иначе може от всяко стихче и от всяка книга да излезе препирня.
Напримр аз четох някои поучения на Дънов онзи ден. видях много неща, с които не съм съгласна, не във формата а във фундамента на учението. Ами бих могла да отида в клуб "Беинса дъно" и да се препирам денонощно с пишещите там, но каква ще е ползата от това?
Да сме посочили някого с пръст и да сме казали : "Ти си сектант!".
така че, моля те бъди по-умерен в иронията си. неуместна е.
Поздрав.



Тема Това християнско ли бе?нови [re: sofianka]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано31.08.01 21:27



Говориш за добродетели.
Това една от тях ли беше?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема С Бога в себе си.нови [re: kakata]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано31.08.01 21:32



"Там където са двама в моето име там съм и аз"!
А, не - там дето сричат вехтия завет, що казва - убий ближния си.
Христос с една повеля отмени 10-те заповеди на Мойсей в старокнижието.
Някой схвана ли го?
Или още не сте го открили като цитатче - прошнуровано и пронумеровано?
Не се заяждам - провокирам. Нямам лоши чувства към пишещите, просто се опитвам да ги разбера с въпросите си.
Това че на някои им идват в множко , не е точно мой проблем. Не е на Христос, не е на Бог. А и защо да е проблем? След като е...

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: "пътя, който е показал Христос не е единствения"нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано31.08.01 21:52



В такъв случай е най-добре да изказваме името Иисус Христос на староеврейски




Тема Re: е направо не е вернонови [re: ниkи]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано01.09.01 08:44



Исус не е христос... сляп ли си....
"Бог го е употребил да евангелизира"......благата вест...че друг е платил техните грехове...
и вече имат възможността да грешат отново....
щели да умрат от глад.......и получиха възможност да умрат на кръста.... издигнати на кръста/въз-кръснали/от тези що и днес ...се държат за символичните букви в символичната книга... и не поглеждат в сърцата си...
не коментирай фактите.....коментара е излишен....



Тема Re: "пътя, който е показал Христос не е единствения"нови [re: lex]  
Автор Лъчeзapнa (миротворец)
Публикувано01.09.01 09:52



Не разбрах връзката? Какво общо има староеврейския с Духовните вълни?





Тема Re: днеснови [re: ниkи]  
Автор Nianan (минаваща)
Публикувано01.09.01 12:27



Бог е милостив и дава възможност на човек да се покае. Човек е инат и не ще. Бог обаче е по-милостив, отколкото човек инат и затова е измислил прераждането.
Щото иначе за един земен живот от 70 год примерно после цяла вечност в казана-си е направо дяволска работа.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: "пътя, който е показал Христос не е единствения"нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано01.09.01 15:58



Абе какво става, че не можем да се разберем?
Говоря ти за името, произношението, защото на староеврейски е различно от нашето Христос.






Тема Re: Ееее :)нови [re: lex]  
Автор Лъчeзapнa (миротворец)
Публикувано01.09.01 18:59



Еее, за името незнам :) Ти ше каеш



Тема Re: vcheraнови [re: ниkи]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано02.09.01 20:01



"не е мистична религия"?
Отговора навярно не е 42...



Тема Re: Тогава Христос е излъгалнови [re: Ивaн Пeтpoв]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано02.09.01 20:21



Точно това не е ли въпрос на обучение - Христос е съществувал преди този свят и е имал отношение към него преди раждането на Исус! Мога да предположа как могат да прозвучат за някои тези думи, но не това е най-важното.



Тема Re: А с какво да влизаме?нови [re: kakata]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано02.09.01 20:56



Това поне за мен е вече интересно, Това, с което ти не си съгласна - то не е задължително да не е вярно, ти мисли ли си по каква причина не си съгласна - случай, че се различава от това, което някой ти е преподавал, въпроса може да е в това, може и да обсъдим.



Тема Лелееее, ама си спретнал изречение!нови [re: Observer]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано02.09.01 22:25



Трябваше да го прочета три пъти за да разбера, нещо от сорта, че това, с което не съм съгласна, не е непременно вярното, но някой ми е преподавал нещо различно, от това с което съм съгласна, но аз не съм смятала че вярното е това, с което съм съгласна....и така бих могла и аз да усуквам до безкрайност.
Всъщност отклонението от темата е, защо влизаме с Библията, а простия ми дефинитивен отговор е, че защото за нас тя съдържа всички отговори.
Нещата винаги са прости, а многословието ги прави неразбираеми.
Значи ако бъдеш така добър да продължиш с изречение с подлог, сказуемо и две-три обстоятелствени пояснения, бих ти била благодарна, а ако е сложно съставно от взаимно изключващи се подчинени такива, просто няма да ти отговоря, защото не ми се философства точно тунайт и тук.






Тема Re: Лелееее, ама си спретнал изречение!нови [re: kakata]  
Автор Nianan (минаваща)
Публикувано02.09.01 23:16



Някой ми каза, че Исус бил казал, че още много има да ни казва, ама не сме готови....
Това би трябвало да значи, че не всичко е казано в библията...

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Радвам се, че те виждамнови [re: Nianan]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано02.09.01 23:47



-това офтопик.
А това, че някой ти бил казал, не означава че е го е мислил и че би го казал, ако не е бил попитан по такъв начин и дори да е смятал така, надали точно той е прав, и въобще, къде ли е обзървъра, сигурно структурира мисълта си, за да стане понятна за мен.

А иначе, в по прав текст :
Аз вярвам, че библията съдържа всички отговори.



Тема Re: Радвам се, че те виждамнови [re: kakata]  
Автор 8H (невидим)
Публикувано02.09.01 23:56



хаха...голямо забавление е да се чете това...(това offtopic)

направо:
Че съдържа всички отговори, едва ли е нужно доказване, вярата е достатъчна...



Тема Re:Ама и тебе се радвам, че те виждамнови [re: 8H]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано03.09.01 00:04



Ами така си е то, с вярване ходим, не с виждане....
А кога клуб "Психология" ще ме черпи, а?



Тема Re: Радвам се, че те виждамнови [re: kakata]  
Автор Nianan (минаваща)
Публикувано03.09.01 00:07



Да, ама аз друго визирах.
Библията е писана отдавна, писана е за прости хора, много неща е нямало как да им бъдат казани. Писана е като пророчествата на нострадамус-многопластово и многозначително чат пат мъглявичко. И освен това е вярна в цялост, обаче всеки чупи парче от нея и търчи да го размахва и да доказва правотата си. Ама то частта е права само спрямо и във връзка с цялото, а цялото е малко необхватно.
Та изобщо-библията е права, ама не е точно това.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re Разбирам те,нови [re: Nianan]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано03.09.01 00:15



само бих искала да допълня, че размахващите части от нея/обикновено тенденциозно подбрани, за да докажат някаква си тяпна идея/ не стигат много далеч.
Този процес е започнал още докато са се писали и книгте на Новия Завет.
Апостолите са водили бобрата си на два фронта- благовестие и отбрана от лъжеучителите. но Библията е устояла, а размахващите - никой не помни.



Тема Re:Ама и тебе се радвам, че те виждамнови [re: kakata]  
Автор 8H (невидим)
Публикувано03.09.01 00:44



Ще се радваме...

Мулето нямаше ли да черпи, а ? ;-))
На Витоша се ходи с вяра ама е добре да се оглеждаме за супи :-))

Много се впечатлявам всеки път на Витоша, че там хората се забелязват и всеки те поздравява с добър ден...



Тема Да, вярно е че се поздравяватнови [re: 8H]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано03.09.01 01:07



и аз харесвам това.
Ами за мулето не знам, ама нещо не го виждам да посещава Психология напоследък, толкова му е уютно при нас. Пише ни стихчета, абе идилия, какво да ти разправям.
Супа не ни е сготвил още, но знае ли се...



Тема и на тебе се радвам, че те виждамнови [re: kakata]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано03.09.01 21:27



"Ако ли някой от вас е оскуден от мъдрост, да проси от Бога, който дава богато на всички и не укорява и ще му се даде"

Ияк. 1:5

"Имайте ревност за по-добрите дарби"
I Кор. 12:31




Тема Tuk Pisheнови [re: sofianka]  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 02:49



Посланието към Евреите 9:27
"И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат, а след това настава съд"

Човеците умират веднъж, както се и раждат веднъж. А след това настава съд, а не ново раждане и нова смърт. Това е казано в контекста на това, че Христос веднъж умря за грешниците. Иначе е трябвало да умира толкова на брой пъти колкото се е прераждал най-многократно преродилия се човек, иначе не би изкупил цялото човечество.

Аз навремето също вярвах в прераждането, дори твърдях, че няма човек който да е в състояние да ме разубеди. Но Бог не е човек и ме освободи от измамата. Това беше преди 10 години, от тогава не съм имал повод да съжалявам или да се съмнявам в това в което се уверих от Него.



Тема Илия...нови [re: Observer]  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 02:53



Според прераждането човек умира и после се ражда отново. Според Писанието Илия никога не е умирал, как да се прероди тогава? Той просто си е роден веднъж, взет жив в Небесата и си е там до днес.



Тема Съвършенството....нови [re: Observer]  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 02:56



се постига в един живот, а не в много, Исус даде пример за това, пък и Павел...
Христос е умрял и за хиндусите, те също имат надежда наравно със всеки.



Тема ДНЕС ако...нови [re: Nianan]  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 03:04



чуете гласа Му не закоравявайте сърцата си, е казал пророка. /Евр.4:7, Пс.95:7/ След смъртта, ДНЕС вече си е отишло, и който си е закоравил сърцето ще отговаря подобаващо. Иначе Бог не би говорил така чрез пророка.



Тема Писано е....нови [re: lex]  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 03:10



"Влезте през тясната порта, защото широка е портата и пространен е пътят, който води в погибел, и мнозина са ония, които минават през тях.
Понеже тясна е портата и стеснен е пътят, който води в живот, и малцина са ония, които ги намират." Мат 7:13, 14

Това са думите на самия Господар Исус. Той явно ни учи, че погибелта е достатъчно голяма, че да я пропуснем, а Бог ако и да е голям, пак сред грешен и нечестив род Той не обитава и тясна е пътеката на грешната земя към Него.



Тема Ех, ако Петър Дънов...нови [re: lex]  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 03:26



Наскоро си купих една прекрасна Библия от пл. Славейков, Превода на д-р Елиас Ригс, Виенско Издание, от 1885, известна като Цариградската Библия. Изданието беше направено от дъновисти, и бяха приложени личните бележки, които Петър Дънов си беше правил в личната си Библия. Прочетох ги внимателно една по-една. И бях Изумен какво открих. Открих, че това са думи на един посветен християнин, който вярва в Исус, и разчита на Неговата проляна на кръста кръв за своето изкупление. Имал е също и невероятно усещане за Святия Дух, като е правел ясно разграничение между Неговата личност и своята. Забелязах обаче по някои дати на тези записки, че те са правени в по-ранните години на неговия живот.

Молих се и търсих Бога. Питах Го, Боже какво е станало с Петър Дънов, защо се е отклонил, защо е отпаднал, ето какво ми отговори Той:

"Внимавай, пази се,
научи се винаги да бъдеш облечен в смирение. По-добре е да бъдеш малък и нищожен в очите на другите, а в скришната си стаичка да бъдеш мощен и славен в Бога. Погледни на Павел, който избра да се нарича "малък", ако и да беше сред най-големите, но предпочете да бъде слаб и нищожен в очите на хората, за да не се възгордее от блясъка на славата в която живееше. Всеки Мой истински служител е славен и могъщ воин на светлината, но мястото да се изяви тази слава и мощ е скришната стаичка, а не очите на множествата. Всеки служител, който избере да изявява славата, която има в Мен пред очите на хората ще бъде завлечен в капана в който изпадна Петър Дънов. Той беше призван да бъде мощен пророк на Бога и да обърне сърцата на мнозина българи към Мене, и да научи хората Ми да ходят и живеят в Духа, но се опияни от славата на Духа Ми до която беше достигнал и пожела да се покаже с тази слава пред хората. И не е чудно тогава, че не беше далеч времето, когато той се обяви за самия Свят Дух. Но ти не бъди така, а погледни и се поучи от знамението, което дадох чрез него на Моите хора в България, защото от България ще излязат много славни служители на светлината, които Аз ще разпратя по целия свят, но мнозина от тях ще паднат в същото изкушение, защото не са обърнали внимание на Моето предупреждение. Именно затова Аз допуснах Дънов и позволих той да действа необезпокояван и да проповядва лъжите на баща си лукавия, за да предпазя чрез поуката и знамението извършени чрез него всички мои бъдещи славни служители, които ако не вземат поуката ще извършат дела много по-пагубни от него."


Ех, ако Петър Дънов беше станал това, за което Бог го беше призовал България нямаше да бъде същата. Затова нека наведем сърцата си, нека станем малки в собствените си очи, нека бъдем малки и нищожни в очите на хората, нека бъдем ревностни да отдаваме цялата слава на нашия Бог и да не дръзваме да се докосваме до нея, защото ако пожелаем славата от човеците ще бъдем завинаги лишени от славата на живия Бог.
Нека сърцата ни се издигнат и да уповаем на нашия Бог, че чрез Него ще изберем добрия дял, и ще избегнем дъното на Дънов.

Валентин Василев



Тема Той е казал...нови [re: valsodar]  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 03:36



"Който не е с Мене, той е против Мене; и който не събира с Мене, разпилява." Мат 12:30

Този израз не е на фарисеите, а на Господаря Исус Помазаникът.
А Писанието е вярно и точно не защото пратениците на Исус са имали прекрасна памет, а защото са се изпълнили думите на Господаря, където е казал:

"А Утешителят, Светият Дух, когото Отец ще изпрати в Мое име, той ще ви научи на всичко, и ще ви напомни всичко, което съм ви казал."
Йоан 14:26

А Той е верен на обещанията Си, иначе празна е нашата вяра, и няма надежда нито спасение за никого.



Тема Цитатинови [re: sofianka]  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 03:44



Господаря Исус винаги цитираше Писанията на фарисеите и книжниците, Той обичаше да казва, "Не сте ли чели...?"

Смятам, че е достойно да Му подражаваме, защото Той е Словото станало плът, и не може да има по-съвършен начин на живот от Неговия. Затова приятели не се дразнете, ако някой чрез Духа на Помазаника ви попита: "Не сте ли чели...?"



Тема Re: С Бога в себе си.нови [re: valsodar]  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 04:06



Така е, ако Бог не е в нас, Библията е излишна. Но на нас са ни дадени поне три ориентира по, които да познаваме фалшивите от истинските:

1. Плодът, който се проявява в характера и в последствията в живота на човека от дадено действие или поучение.

2. Духът, апостол Йоан, казва, че по-това познаваме, че сме от Бога, по Духът, който ни е дал. Има едно разпознаване на духовете, чрез което се учим да познаваме хората не по плът а по дух.

3. Писанията, защото "Всичкото Писание е вдъхнато от Бога и полезно..." 2Тим 3:16


Беше време когато единици бяха онези, които познаваха Бога и ходеха с Него. Авел, Енох, Ной, Мелхиседек, Авраам, Исаак, Яков. По това време нямаше нужда от Писанията защото Божиите хора бяха отделни единици, а не народ. В момента в който Бог вече призова един цял народ беше необходимо да се дадат Писанията, за да се съхрани народа от заблудите. Защото Авраам нямаше 50 човека с които да спори за Бога, понеже нямаше кой друг да Го познава. Имаше един Мелхиседек, и Авраам го разпозна чрез Духа и общува с него, като с Божий Първосвещенник. Но от Моисей насам вярващите не са единици, но са народ, множества, които трябва да ходят в единството на вярата. Затова се прибавиха и Писанията, зарад заблудите. Ето защо всичко трябва да изпитваме чрез Писанията, защото ако има само 10 човека на земята, които да казват че познават Името на Живия Бог, добре, за какво ни е Писанието, но ако всеки втори срещнат online или offline тварди, че прогласява пътя на Живия Бог, то как без да се изпитат нещата чрез Писанията? Размислете за това.

Разбира се понеже Писанието е записано на хартия с букви, думи организирани граматически и лексикално, т.е има материален израз, има опасност мнозина да прегърнат буквата, понеже не им достига вяра, а не Духа. Понеже Думите на Исус Помазаника са Дух и Живот. Йоан 6:63

А Духът винаги свидетелства за проляната за изкуплението кръв на Помазаника, както и за изобразяването на характера на Исус върху сърцата ни. Така ние имаме живот, при това изобилен и вечен.

Ако буквата или някакво тълкувание и твърдение, или пък поучение ни отделя от изкуплението чрез кръвта, или от изобразяването на образа на Господаря Исус във вътрешния ни човек, то какъв носи друг дух и води не в живот, а в погибел.



Тема Дали това би трябвало да значи?нови [re: Nianan]  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 04:17



Той каза това на своите пратеници преди смъртта и възкресението, защото не не можеха да повярват, че Месията (Поамзаника) на Израел ще умре.

След възкресението е записано, че Той се събираше с тях много дни и им говореше за Божието Царство. Тогава те вече бяха готови и приеха цялото учение.

Деяния 1 глава:
"Първата повест написах, о Теофиле, за всичко що Исус вършеше и учеше, откак почна
2 до деня, когато се възнесе, след като даде чрез Светия Дух заповеди на апостолите, които беше избрал;
3 на които и представи Себе Си жив след страданието Си с много верни доказателства, като им се явяваше през четиридесет дни и им говореше за Божието царство.
4 И като се събираше с тях, заръча им да не напускат Ерусалим, но да чакат обещаното от Отца, за което, каза Той, чухте от Мене.
5 Защото Иоан е кръщавал с вода; а вие ще бъдете кръстени със Светия Дух не след много дни.
6 И тъй, веднъж, като се събраха, те Го питаха, казвайки: Господи, сега ли ще възвърнеш на Израиля царството?
7 Той им рече: Не е за вас да знаете години или времена, които Отец е положил в Собствената Си власт.
8 Но ще приемете сила, когато дойде върху вас Светият Дух, и ще бъдете свидетели за Мене както в Ерусалим, тъй и в цяла Юдея и Самария, и до края на земята."

Ясно е писано, че Той се е събирал с тях и ги е учил, и още им да де заповеди. Те приеха от Него и после от Святия Дух цялото Учение, и това да де право на Божият слуга Юда, браът на Исус да запише в Писанието:

Възлюбени, като показвах всяко усърдие да ви пиша за нашето общо спасение, счетох за нужно да ви пиша и да ви увещая да се подвизавате за вярата, която веднъж за винаги бе предадена на светиите.
Юда 3



Тема Браво, брависимо!нови [re: Vallentin]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано05.09.01 10:23



Поздравления за новооткритата ти телефонна линия с Бога!
Каква е тарифата на минута?

Само внимавай с централата, че много често като си мислиш, че си набрал Рая те взели, че те свързали с Ада.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Понеже виждам, че си запознат...нови [re: Vallentin]  
Автор Лъчeзapнa (миротворец)
Публикувано05.09.01 10:34



Мога ли да питам нещо.
В християнската доктрина е казано, че Отца е неродим, Святия Дух - изхожда, а Синът е роден (май така беше). Аз го разбирам, че проявата в материята на Отца е вече Синовност. Слиза ли тук в плътност Той е Сина. А Святия Дух не ми е като личност нещо. Може ли да бъде личност?? И Христос никога не е казвал "Аз и Святия Дух сме Едно" :)) Какво е Святия Дух - изхождаща еманация на божествеността?! Но какво Е?
Слиза като гълъб да възвести кой е Помазаника, слиза като огнени езици на Петдесятница... осенение... отвън.

Хайде поразчепкайте това .



Тема Re: Браво, брависимо!нови [re: valsodar]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 21:25



Валсо, хумор, хумор, но мислиш ли че това е единичен случай...



Тема Re: Съвършенството....нови [re: Vallentin]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 21:32



Смятам, че е подходящо, човек да говори от опита си(истинския). Донякъде имам представа за някои концепции на евангелски църкви и не бих насочил някой към тях.



Тема ето едно телефонче...нови [re: valsodar]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано05.09.01 21:43



Еремия 33:3, само, че сметката се заплаща с кръв (който чете нека разбира)

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Съвършенството....нови [re: Observer]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано05.09.01 21:47



преди човек да натрупа достатъчно опит му е даден примера на онези, които са тичали в попрището преди него.
А що се отнася до така наречените организирани църкви, аз също не бих насочил никой към тях(от който и да е клон на християнството), по скоро бих ги пазил от тях.

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: ето едно телефонче...нови [re: Vallentin]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 21:52



Една подробност при призоваването е закона на подобието - подобните неща се привличат.
"Защото Бог наш е Огън пояждаящ..."
А кой е отговорил, може да се съди от текста, който си внесъл поне на две места.
Може би не осъзнаваш какво правиш.



Тема не думи а силанови [re: Observer]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано05.09.01 22:32



Добре осъзнавам какво правя, и ако някои би искал да се съди с мен по въпроса нека опита. Нека изпитаме силата, а не думите.

А Бог е огън пояждащ за противниците, а за своите Си е любящ Баща.

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Бог е Духнови [re: Лъчeзapнa]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано05.09.01 22:41



и Святият Дух е обитаването на Бога между човеците със сила и изявено присъствие. Гълъбът и огнените езици са само проявление, както топлината и светлината са само проявление на слънцето, а не самото слънце. И понеже Бог е личност, Святият Дух е личност. Исъс говореше за Духа, и Го наричаше "Той", а не "то" или "онова".

"Ако Ме любите, ще пазите Моите заповеди.
16 И Аз ще поискам от Отца, и Той ще ви даде друг Утешител, за да пребъдва с вас до века.
17 Духът на истината, когото светът не може да приеме, защото го не вижда нито го познава. Вие го познавате, защото той пребъдва във вас, и във вас ще бъде.
18 Няма да ви оставя сираци; ще дойда при вас.

А когато дойде Утешителът когото аз ще ви изпратя от Отца, Духа на истината който от Отца изходи, той ще свидетелствува за мене.

"
Йоан 14, 15гл

Нещо повече тук Исус говори за идването на Духа, като, че Той Самия идва в негово лице. "Той ще пребъдва във вас... ще дойда при вас."

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Бог е Духнови [re: Vallentin]  
Автор Лъчeзapнa (миротворец)
Публикувано10.09.01 14:38



Хмм... Добре... те са Единосъщност, ипостасни са обаче...
Знаеш ли кое ме бърка най-много - ЛИЧНОСТ. Може би, защото се опитвам да го схвана в представата си за личност и Бог не се вкарва в нея... А може би тук "личност" се употребява в друг аспект - "лице" е по-понятно в тая схема сякаш?

Има ли съподчиненост тогава в Троицата? Щом Иисус Христос може да изпрати Святия Дух в Негово име, а не обратното?

Ще го изнеса в нова тема дебата, защото тая е пре-препълнена вече . Включи се там.



Тема А твоят отговор?нови [re: ayтcaйдep]  
Автор Ивaн Пeтpoв ()
Публикувано10.09.01 14:57



А?

-----------
Вярвай в Господ Исус Христос и Му бъди верен!


Тема Но пътят към Него е тесеннови [re: lex]  
Автор Ивaн Пeтpoв ()
Публикувано10.09.01 15:11



В отговор на:

Не се притеснявам, защото Бог е достатъчно голям за да го пропусна




Да, но пътят към него е тесен и се минава през една много тясна врата, която мнозина пропускат. Така че нозинството минава през широката врата и широкия път ... които водят в пигибел!!!

-----------
Вярвай в Господ Исус Христос и Му бъди верен!

Тема Re: Но пътят към Него е тесеннови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано10.09.01 17:55



Аз пак казвам, че това не ме притеснява




Тема Re: А твоят отговор?нови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано10.09.01 20:45







Тема Re: Но пътят към Него е тесеннови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор Nianan (минаваща)
Публикувано10.09.01 21:33



Ето пример как 2 противоположни твърдения могат да бъдат едновременно врени. На според зависи кой ги казва.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: blagodariaнови [re: sofianka]  
Авторlichnost (Нерегистриран)
Публикувано11.09.01 07:26



Iskam da ti kaja edin stih... Ot Bibliata.. Perefraziram...
I eto svarsheka na vsichkoto Slovo - Boi se ot Boga i pazi zapovedite mu...
Prerajdane niama. Vsichko drugo osven Hristos e sueta... Kazvam go ot lichen opit...
Prerajdane niama - ima vazkresenie, no mislia che ako potarsish iskreno sama shte stignesh do tozi otgovor, zashtoto ima edin stih koito kazva:
I shte me potarsite i shte me namerite shtom me potarsite s cialo sarce... Dano da go namerish mnogo skoro zashtoto imash nujda ot Nego...
Do skoro...



Тема Измъкване!нови [re: ayтcaйдep]  
Автор Ивaн Пeтpoв ()
Публикувано14.09.01 12:53



И така, ти отново избягваш да дадеш ясен отговор, а се измъкваш, като си служиш с гримаси.

Виж, на мен не ми е нужен отговорът ти. Ако те питам вече толкова пъти (а ти все клинчиш), то не е за да получа аз някакъв отговор (въпреки, че отговорът ми е ясен), а за да те накарам ти да бъдеш честен със самият себе си. На себе си трябва да дадеш отговор за спасението си - сериозно, честно и отговорно!

Дано да го направиш! Иначе, ако пак ми отговаряш по този начин - просто за да имаш последната дума - е добре, имаш я. Аз просто няма да отговоря.

-----------
Вярвай в Господ Исус Христос и Му бъди верен!


Тема А как да ги виждам?нови [re: valsodar]  
Автор Ивaн Пeтpoв ()
Публикувано14.09.01 12:58



Ами те са си заяждания!

Както виждам, твоята цел в този форум е да се "разкършваш" със заяждания, а не да дискутираш честно по въпросите на (забележи) християнската религия. Достойно за съжаление поведение!

-----------
Вярвай в Господ Исус Христос и Му бъди верен!


Тема Re: vcheraнови [re: sofianka]  
Автор universedream (новак)
Публикувано14.09.01 13:27



Човек веднъж се ражда и умира, а след това настава съд! Прераждането няма библейска основа!



Тема Re: vcheraнови [re: universedream]  
Автор Nianan (минаваща)
Публикувано14.09.01 13:53



Тц тц тц. Лоша работа...
А според теб защо го няма в библията-дали са го пропуснали съставителите или по-късно са го изхвърлили да не мъти мозъците.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Безсмислици!нови [re: lex]  
Автор Ивaн Пeтpoв ()
Публикувано14.09.01 15:02



В отговор на:

Това ми прилича като на: човека служи на материята, а не обратното.



Ехееее, каква стана тя? Значи щом ти говоря за най-основни неща в християнството - като например, че учението му се основава на Библията (нещо, което би трябвало да се приема от всеки, който е наистина християнин), проповядвам горецитираната твоя безсмислица! Това е най-безпочвеното и глупаво обвинение, което съм получавал. Какво да ти кажа, отново се убеждавам, че ти въобще не си християнин - най-малкото защото ти липсват основни християнски качества! Жалко, но както си тръгнал, вървиш към вечното осъждение!

И още нещо. Да не би пък сега да тръгнеш да разправяш, че те заплашвам? Защото това би могло да се очаква от теб. Просто те предупреждавам, че вечната ти съдба е в огненото езеро, ако не се покаеш!

-----------
Вярвай в Господ Исус Христос и Му бъди верен!

Тема Re: Измъкване!нови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано14.09.01 18:54



А?
/смея се/-не гримаснича.../смея се/ - не гримаснича




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.