Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:21 29.06.24 
Природни науки
   >> Химия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема HEPL plsнови  
Автор Veselina ()
Публикувано26.07.00 09:33



Imam nuzhda ot pomost. Bihte li mi kazali kak se prevezhda NITROGEN PROTOXIDE na bulgarski i po-konkretno v kontekst na hranitelno-vkusovata promishlenost. Predvaritelno blagodarja na vsichki.

Тема HEPL plsнови [re: Veselina]  
Автор Veselina ()
Публикувано26.07.00 10:30



Hajde himici pomagajte che sam na zor.

Тема HEPL plsнови [re: Veselina]  
Автор e-de ()
Публикувано26.07.00 19:15



Mislia che stava vapros za Diazoten Oksid (N2O) - raiski gaz. Izpolzva se za upoika, no iavno ima upotreba i v HVP?

Тема HEPL plsнови [re: e-de]  
Автор Veselina ()
Публикувано26.07.00 19:25



ами не е басх това. Аз си го намерих из дебелите книги. Превежда се от английски азотен окис от ниска валентност. А това е в сьдьрбанието на ени кремчета за папкане, така че не е райски газ

Тема HEPL plsнови [re: Veselina]  
Автор raindrop ()
Публикувано27.07.00 12:47



naprotiw, wseki drug oksid na azota e twyrde otrowen za da stawa za papkane :-) Taka che nai-weroqtno e N2O, mislq che imashe nqkakwo prilojenie za razni peni, no ne pomnq tochno ...

Тема HEPL plsнови [re: Veselina]  
Автор Susi ()
Публикувано27.07.00 14:02



Bukvalno prevedeno "nitrogen protoxide" e azoten ednookis,taka che misly che kolegite sa pravi kato smytat,che tova e N2O.Veselina ti s kakva tochno tzel go izpolzvash v hranitelno vkusovata promishlenost? Pozdrav Susi.

Тема HEPL plsнови [re: Susi]  
Автор Veselina ()
Публикувано27.07.00 16:56



Ами аз не го използвам. Даже идея си нямам какво е това. Специалността ми е сьвсем друга. Просто правя един превод за един крем, готов и там пише наред сьс сьставките и следното : Propellent : nitrogen protoxide. И понеже май вьпросните кремчета ще се внасйат май в Бьлгария за това питам. Ако има някакъв по-точен превод моля пишете ми. Предварително благодаря.

Тема Уточнение ...нови [re: Veselina]  
Автор Veselina ()
Публикувано27.07.00 16:59



В сьщност propellent: ...., не го пише в сьставките, а отдолу като отделен абзац. Мисля че става въпрос за нещо подобно на сметана в спрей.

Тема Moito mnenie e drugo:нови [re: Veselina]  
Автор Susi ()
Публикувано28.07.00 14:17



Vesi,spored men sled kato govorish za krem i negovite sastavki,logichno e da mislish che na nov abzatz pishe za negovata formata(podobno na smetana v sprei).No v sluchay mislia che govoryt za vida na opakovkata,tai kato Propellent or Propellant oznachava (dokolkoto znam,moje da proverish za vseki sluchai v rechnitzite) metalen. Interesnoto e che si ot malkoto hora, koito se seshtat da chetat sastava na saotvetnite produkti...Ta koi e tozi krem v metalna kutiy i sadarjasht nitrogen protoxide? Pozdrav: Susi

Тема Доуточнение ...нови [re: Veselina]  
Автор Веселина ()
Публикувано28.07.00 16:51



Освен като програмист си изкарвам хляба и с прежоди. Та тръснаха ми тез гадории и ... превеждай. Да си кажа често нямам представа за какжо стажа дума. Доколкото разбрах(от самия превод) за разни полуготови кремове и сметани и готови десерти. И май ще се внасят в Б-я. За съжаление тожа знам. Така и не разбрах това дето сум писала така ли да го оставя или трйабва да го преведа другояче? Мерси предварително. Идея си нямам.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.