Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:08 24.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема mikroscopy  
Автор Susi ()
Публикувано10.07.00 15:30



Skapi kolegi,mnogo interestna rabota bilo da se zanimavash s mikroskopy.Sled edin den nabludavane na moite materiali pod svetlinen mikroskop obiknah tazi rabota i chestno kazano se zapalih dosta po ney.No kato se zamislia,mnogo mi e interesen vaprosa kak tochno podbirat pri razlichnite smesi,kakav vid mikroskopia da nabluwdavat. Mnogo,shte sam bladogarna na vseki koito znae neshto po tozi vapros. Pozdravi Susi.

Тема mikroscopyнови [re: Susi]  
Автор Tib ()
Публикувано10.07.00 19:40



Privet! Ne znaeh, che svetlinen mikroskop e dostatachen za izsledvane na polymerni materiali. Dokolkoto sam chuval, nay-dobre e da se izpolzva neshto ot sorta na SFM (Scanning Force Microscopy) ili kakavto i da e silov sondov mikroscop, s koito mozhesh da vidish mnogo golemi podrobnosti - pochti na molekulno nivo. Horata izpolzvat i elektronni mikroscopy, koeto za tvoite tseli navyarno e dostatachno - mozhesh da vidish vsyakakvi podrobnosti za tova dokolko homogenna e tvoyata smes, fazovi razdelyaniya i prochie. Imashe edna statiya vav "Physics Today" ot 1999 godina, stranica 32 (nadyavam se, che ne se lazha), v koyato sa posocheni kartinki na razlichnite morfologii na ABC triblock sapolimeri, ta tam mozhe i da e opisano kakvi tehniki se izpolzvat za izsledvane na morfologiyata na razlichnite materiali. Pozdravi, Tib

Тема mikroscopyнови [re: Susi]  
Автор eternity ()
Публикувано11.07.00 14:53



Susi, v klub biologiq ima podobna tema na tvoqta e vqrno, che tam horata izpolzvat mikroskopite za drugi celi, a ne za nabljudenie na polimeri, no vse pak mi napravi vpechatlenie, che sa dosta svedushti po vyprosa otnosno samite mikroskopi, probvai i tam, moje da ti dadat nqkakyv syvet

Тема mikroscopyнови [re: eternity]  
Автор maina ()
Публикувано11.07.00 18:44



Едва ли ще можем да и помогнем много. Мисля, че на нея и трябват съвсем различни микроскопски техники (микроскопия на тъмно поле, или някаква микроскопия с поляризирана светлина), от които поне аз почти нищо не разбирам. Още по-малко разбирам от полимери и какво точно човек може да види от тях на светлинен микроскоп. Susi какво точно наблюдаваш? Аз се занимавам с молекулярна биология - алтернативен сплайсинг на РНК. Пак полимери ама едва ли ще намерим общ език;) Намирам се в Макс Планк Института по невробиология. Мисля че TIB ме пита за това в тема полимери.

Тема mikroscopyнови [re: Susi]  
Автор Susi ()
Публикувано12.07.00 09:56



Tai-kato ne mi razreshiha da napravy SEM(scanning electron microscopy),koyto znam i sam sigurna ,che za izsledvane na morfologyta na moite smesi i na vsykakvi polymerni smesi e nai-dobroto reshenie(no germantzite reshikha che e mnogo skapa-kato che shte im vzema zlatoto,koeto e neobhodimo za pokrivane na probite) se naloji da gi izpitam s svetlina mikroskoria.Sled kato izvadiha mikroskorskite mi snimki se sreshnah s rakovoditely mi ,za da diskutirame moito predishno predlojenie.Okaza se,che trybva da si nahalen do bezumie za da stane tova koeto iskash.Tvardo reshiha,che svetlinata mikroskopy ne e podhodyshta i utre shte se zanimay s SEM. Mnogo blagodary na vsichki za otgovora.Pozdrav Susi.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.