Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 01.05.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Радиохимическа устойчивост на златотонови  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано03.01.20 03:21



Доколко златото е устойчиво на "неутронната баня" в ядрените реактори?

Не става въпрос за добив на енергия, а за ядрена трансформация на хим.елемент.



Тема Re: Радиохимическа устойчивост на златотонови [re: Neobogomil]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.05.21 06:29



Златото и благородните газове имат едно ключово свойство за радиохимията - могат да се изплъзват от здравия ХИМИЧЕСКИ захват на активните топлинно керамики.

Така, възникналите сравнително стабилни техни изотопи могат да се окажат "крайна спирка" на последователност от ядрени реакции.



Тема Re: Радиохимическа устойчивост на златотонови [re: Neobogomil]  
Автор Glastar (непознат )
Публикувано24.08.21 22:17



Злато, в ядрени реактори? Кой е пробвал това, и до какви изводи е стигнал?

Аз, чудеса от радиацията не очаквам, от златото също.

Обичам Иридий, и Осмий, не знам що, а имам купища Паладий, но трудно ми е, да го докажа.





Тема Re: Радиохимическа устойчивост на златотонови [re: Glastar]  
Автор Glastar (непознат )
Публикувано24.08.21 22:29



И диаманти много. Точа камъни от корунд.
Мисля двуалуминиев триокис. 60 см. Диаметър. Отделно кубичен борен нитрид не знаете кво е, и борен карбид. Отделно не знаете лоза, за черница как се присажда, ашладиса.
Ако сте в час с разработките на Макс Планк, сърби ме едно неутрино, къде комар ме ухапа.





Тема Re: Радиохимическа устойчивост на златото [re: Glastar]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано17.01.22 09:26



Златото ИМА химични съединения, които са сравнително лесно разложими, като с това са ПОЛЕЗНИ за ЕНДОТЕРМИЧНИТЕ двигатели в биологията.

Различни биоорганизми са снабдени с ендотермични двигатели, като инкубируемите яйца например.

Ето биоорганизми, които метаболизират със съединения на златото:

.


Реакторното или СТЕЛАРАТОРНО злато може циклично да се окислява и да влиза в метаболизма им многократно, до пълното си очистване. Биоорганизмите ще предпочитат за ендотермичното си енергообезпечение съединения на по-благородните елементи.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.