Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 28.04.24 
Природни науки
   >> Химия
*Кратък преглед

Тема литературно търсененови  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано16.01.20 13:37



Здравейте, как във времето на интернет и онлайн библиотеки мога да открия начин за синтез на едно определено неорганично съединение. Дали може по формулата? Вероятно статиите ще са стари, но имам начин да ги получа. Става въпрос за FeS8.



Тема Re: литературно търсененови [re: selski_tarikat]  
Автор hladnikaМодератор (brujo)
Публикувано16.01.20 17:21



здравей,
с ровене и четене
сигурен ли си че е FeS8, нищо не намирам на пръв поглед...

*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: литературно търсененови [re: hladnika]  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано16.01.20 20:58



ами то и аз не намирам нищо, затова и питам. Имало воден и термичен метод... това знам само. Прелистих и стари руски енциклопедии и книги за синтез по неорганична химия, но ищо не открих.



Тема Re: литературно търсененови [re: selski_tarikat]  
Автор hladnikaМодератор (brujo)
Публикувано16.01.20 21:30



най-вероятно няма такова, според фазовата диаграма също.
хидротермални методи има.
източника можеш ли да го покажеш? печатна грешка, съкращение....

*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: литературно търсененови [re: hladnika]  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано17.01.20 10:13



solvothermal and thermal (solid-solid) methods and include stoichiometry, temperatures, equipment, timing, etc.
това е което се търси, също го наричат и полисулфидни аниони, но е дадено като FeS8.. не знам даже и за какво се ползва това нещо. Но, аз запитах във форума за някаква търсачка / справочник където по формулата може да се търси публикации.



Тема Re: литературно търсененови [re: selski_tarikat]  
Автор hladnikaМодератор (brujo)
Публикувано17.01.20 17:47



не ми е известно да има подобна търсачка, но все пак някоя от платените бази може и да има подобни възможности... бат Гуги иначе
Полисулфидите са доста и различни, принципно са подобни на въглерод базираните органични съединения. Напоследък (последните 10-15г) станаха доста известни покрай да кажем батериите Li-S.
Meтодите за синтез или съединението (ако е такова) те интересуват? За търсачката разбрах..



*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: литературно търсененови [re: hladnika]  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано19.01.20 16:18



методите за синтез ме интересуват. И затова, исках сам да си ги търся, т.к. не очаквам някой да ми ги сервира наготово; ама явно ще почна в онлайн търсачките на изданията една по една да ровя.



Тема Re: литературно търсене [re: selski_tarikat]  
Автор JacqМодератор (...)
Публикувано10.04.20 04:18



Точно такъв железен комплекс би бил мннооого нестабилен (струва ми се). В обзор на химията на железните сулфиди от 2007 [1] го няма, но SciFinder намери една китайска статия [2], която го споменава под формата на катион.

[1]David Rickard and George W. Luther III. The Chemistry of Iron Sulfides. Chemical Reviews 2007 107 (2), 514-562 DOI: 10.1021/cr0503658
Source:
ftp://ftp.soest.hawaii.edu/glazer/Chen%20References/Papers1/FeS.pdf

[2]Yu Zhong-De; Zhang Nan; Feng Wan-Yong; Wu Xiao-Jun; Gao Zhen; Zhu Qi-He; Kong Fan-Ao; Zheng Lan-Sun; Huang Rong-Bin. The Production and UV Photodissociation of Iron-sulfur Binary Clusters[J].Acta Phys. -Chim. Sin., 1993, 9(06): 808-814.
Source:
http://www.whxb.pku.edu.cn/EN/abstract/abstract24858.shtml


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: литературно търсененови [re: Jacq]  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано12.04.20 10:35



Благодаря, но не е това което ми трябва...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.