Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:32 18.05.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Окислителнови  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано11.05.16 14:24



Трябва да изчистя един стар кладенец, изкопан преди много време. До преди 4-5 години беше покрит със "скеле" от греди и дъски, които обаче изгниха и паднаха вътре. За съжаление не може да се слезе лесно в него, защото не е обезопасен (няма бетонни пръстени, а е просто една дупка в земята) а и на дъното има много стърчащи начупени дъски, с пирони в тях.

През август кладенеца обичайно пресъхва и си мисля да запаля дъските да изгорят и после да извикам "майстори" да го иззидат отвътре или поне да му сложат бетонни пръстени. Мина ми през ума обаче, че ако излея нафта, бензин или някакъв самоделен напалм, то огън може изобщо да не стане, защото все пак това е кладенец и ще има проблем с достъпа на кислород. Единият възможен вариант е да донеса въздушна помпа и с метална тръба да подавам въздух на дъното му, но идеята ми се струва доста сложна и глупава. Другото, което си мисля е, да добавя към нафтата и някакъв окислител, така че да има какво да гори.

Обаче тогава ми мина през ума, че окислителите са опасно нещо. Ако сложа например амонива селитра, дали няма да стане някой взрив.



Ще помогнете ли с някоя идея?



Тема Re: Окислител [re: croesus]  
Автор TheMadChemist (непознат )
Публикувано11.05.16 18:44



В никакъв случай не използвай амониева селитра, опасно е. Вместо това можеш да използваш калиев или натриев нитрат.



Тема Re: Окислителнови [re: croesus]  
Автор TCNQ ()
Публикувано11.05.16 22:08



Що не си направиш едно скеле, с макара, и да платиш на един мангал 20 лв да слезне долу и да изкара дъските? Ще те гледаме по новините!



Тема Re: Окислителнови [re: TCNQ]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано12.05.16 13:39



Те вече не се навиват за такива неща. Много малко умеят даже да ползват стълба, а онези които могат искат много пари.





Тема Re: Окислителнови [re: croesus]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано13.05.16 16:34



без да те обезкуражавам, щото ми се иска да видя ефекта от нафтата с окислител в кладенеца :) да не забравиш да сложиш камерата и да го постнеш в ютубата , ама после как ще очистиш водата от миризмата на нафта ? или е само за поливане? ама то в такъв случай кво те бъркат дъските ?



Тема Re: Окислителнови [re: croesus]  
Автор Firi (непознат)
Публикувано08.07.16 14:21



Пробай с конец със силен магнит. Иначе ако искаш да ги палиш- в един здрав найлонов плик сложи 2 кг калиев нитрат и 1 кг захар като хубаво ги размеси. След това сложи парче кабел завършващо на края с реотан. Но завържи хубаво плика с тиксо да е херметично, че долу е влажно. Пали от разстояние с акумулатор. Снимай задължително, много пушилка ще се дигне:)Ако е за поливане тамън и ще ториш:) Ако е за пиене не бих го правил:)
П.С. Пробвай първо с 500 грама калиев нитрат и 250 грама захар, че с горните количества може да срутиш бунара:)

Редактирано от Firi на 08.07.16 16:42.



Тема Re: Окислителнови [re: Firi]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано08.07.16 19:10



Благодаря много, ракетно гориво не ми мина през ума.



Сега като попресъхна кладенеца гледам, че повечето дъски са изгнили, т.е. няма да са нужни кой знае какви фойерверки. Ще пробвам първо само с нафта, после ще го мисля.



Тема Re: Окислителнови [re: croesus]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано08.07.16 21:38



Забрави я тая нафта. Ще мирише за вечни времена.



Тема Re: Окислителнови [re: croesus]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано09.07.16 08:04



Пробвай с термит 80% магнезиеви стружки и 20% железен окис, развива страшна температура без опасност от взрив



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.