Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:02 05.06.24 
Природни науки
   >> Химия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Водата в гел.нови [re: hidrazin4o]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано13.03.16 15:17



Благодаря за обяснението!
Не търся заради кулинария - трябва ми просто вода на гел.



Тема Re: Водата в гел.нови [re: TCNQ]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано13.03.16 17:26



Когато в началото помолих "без тернини!" си мислих точно за тб.


Споменах пример с гелиралата се вода по стари водопроводни тръби. Това става без човешка намеса, нали?! Какви условия трябва да са подготвени за да се получи този ефект? На могат ли да се предизвикат изкуствено?

Чудя се, в кой ли клас се учи по химия отговорът на моя въпрос...



Тема Re: Водата в гел.нови [re: The cursed]  
Автор TCNQ ()
Публикувано13.03.16 19:58



гелираната вода в стари водопроводни тръби също има терминология, но щом нещеш, вземи я питай сам, белким ти обясни.



Тема Re: Водата в гел.нови [re: TCNQ]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано14.03.16 15:33



Супер, защото не търся теория и термини - те не ме устройват. Трябва ми, практическата страна на нещата.
За какво ми е да знам как се нарича и какви процеси стават във водата за да се гелира, щом не мога да го направя на практика?
Теорията е за специалистите - те/вие създавате нещата, а после ги давате на обществото за ползване. Няма да се явявам на изпит. Трябва ми за лична употреба...



Тема Re: Водата в гел.нови [re: The cursed]  
Автор Origo (Тролей)
Публикувано14.03.16 18:09



То и нефта е станал без човешка намеса самостоятелно, ама сега можеш ли да си направиш нефт? Не може без термини, и най-простото нещо е сложно в действителност. Трябва да изучиш нещата из основи. И без да си кажеш защо ти е да гелираш вода няма да получиш конкретен отговор.

Тролеите напред!


Тема Re: Водата в гел.нови [re: Origo]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано14.03.16 20:51



Е, аако разследваме какви при какви условия нефтът се образува сам, вероятно бихме могли да ги пресъздадем...
Вода как можем да си произведем?! Защо не и нефт...


Те простите неща са си прости и без да ги усложняваме, но са забранени на Земята. Даже има глобална магия простотата да плаши (често се случва, да пребледнеем когато разберем колко просто става нещо (дори да го натрошим от страх)).

А на теб, за какво ти е да знаеш на мен за какво ми трябва това? Не можеш ли просто да ми обясниш как се прави (все пак, говорим за обикновена вода)?
Нещо като в клуб "Физика" - питам ги аз нещо, те настояват да узнаят за какво ми е и изведнъж темата се обърна в урок за отглеждане на бебета, а аз никога не съм ззадавал въпроси на тази тема. Така и останах без отговор, но научих как да опазя бебе от опасности.



Тема Re: Водата в гел.нови [re: The cursed]  
Автор hladnikaМодератор (brujo)
Публикувано15.03.16 10:54



темата е изчерпана и мога да я заключа?

*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: Водата в гел.нови [re: hladnika]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано15.03.16 11:32



Не получих отговор на въпроса си.



Тема Re: Водата в гел.нови [re: The cursed]  
Автор hladnikaМодератор (brujo)
Публикувано15.03.16 16:09



питаха те за какво ти е, правиш се на интересен, т.е. от теб си зависи.... повече виси



*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: Водата в гел.нови [re: hladnika]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано15.03.16 18:13



Ако кажа за какво ми е, темата ще се смени, всички ще започнат да обсъждат другата дейност и да ми дават акъл и в крайна сметка, пак няма да получа отговор (виж примерът с клуб 'Физика' и бебето).

Ако знаете за какво ще използвам въпросният гел, създаването на самият гел по-различно ли ще стане?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.