Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 20.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Произход на водатанови  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано07.08.15 13:54



Произход на водата в слънчевата система,а вероятно и на въглеводороди. Облъчване с хелиеви ядра на мишени.

Автор,-доктор Дулитъл,тоест аз.Доктор,доктор,ма две медицински сестри мокри компреси на челото докато мисля







Остай нефта.Кога и къде се образува вода в слънчевата система ? Кога се е образувала,къде се е образувала,при какви условия,къде се образува все още,и в тоз момент ?
Това не е точно мой въпрос.Обаче днес измислих отговор. Водата идва от Слънцето! Парадоксално нали! ще го пусна като тема това,прекалено важна ми е водата.
Алфа частиците,излъчени от Слънцето,представляват голи хелиеви ядра.Ръдърфорд открива,че облъчен с алфа частица азотът отделя водород.Възможно е други елементи да отделят водород атакувани от хелиево ядро,тоест ядрото хелиево губи един протон.

Цитат
Протонът е открит през 1918 г. от Ърнест Ръдърфорд. Той забелязва, че при изстрелване на алфа-частици в газообразен азот сцинтилационните детектори отчитат, че вследствие на това облъчване се отделя водород. Ръдърфорд решава, че единственото място, от което може да е дошъл този водород, е азотът, което ще означава, че азотът съдържа водородни ядра. Поради това той предполага, че водородното ядро, за което и преди се е знаело, че има атомен номер 1, трябва да е елементарна частица. Ръдърфорд нарича тази частица протон, от ("протос"), която е гръцката дума за „първи, основен”. Отбелязва се и с p_{1}^{1}


Ся,теорията е налудничава,но Животът,Вселената,и Всичко останало,нямат нищо общо с нашият здрав разум,не за друго,а заради нищожното ни количество разум.

Слънцето е източник на водата в слънчевата система! Ако това излезе вярно,и ако съм вече умрял,напишете го на надгробната ми плоча,извадете ме, и около най едрото ребро увийте нобеловият медал,и пак си ме заровете моля


Водорода го разбрахме,нищо по просто след това да си го грабне кислорода.Ам нелогичното наличие на въглеводороди на някои планети ? Кой да го обясни ако не аз ? Ето,Слънцето праща водород,протони тоест,а въглеродът си го имат те.Праас ! удря го силно хелиевото ядро,удар след удар! Ще стане на метан разбира се,къде ще ходи !

Редактирано от tirtirlin на 07.08.15 13:56.



Тема Re: Произход на водата [re: tirtirlin]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано26.09.15 19:26



Кви глупости си писал, че водородът се е появил от облъчването на азот с хелиеви ядра?! Водорода е най-разпространения елемент във Вселената, Слънцето и другите звезди са съставени главно от водород, от него те синтезират хелий.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.