Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 09.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Малко химическа помощ искамнови  
Автор kakatta (мнооого позната)
Публикувано04.08.12 20:41



Има ли възможност с подръчни средства да направя ярка, безвредна и много трайна боя. Проблема ми е, че много "попипват" комшийте докато отскоча за час до магазина. Да наклепам дръжките на портата и после седмица да ги гледам как си крият ръцете.





Тема Re: Малко химическа помощ искамнови [re: kakatta]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано04.08.12 21:05



Калиев перманганат от аптеката. Счукваш го на ситен прах. Дръжката на врата мажеш от вътрешната страна (там където не се вижда) с нещо лепкаво. Примерно малко пчелен мед. Обилно посипваш с прахът от перманганата.
После гледаш коя е с кафяви длани. Няма да падне до няколко дни и е безвредно.
Много малко количество е необходимо за оцветяване. Само да се опита да се измие на чешмата и готово.
Само гледай и ти да не си боядисаш ръцете.Ръкавици от тези хирургическите пак от аптеката. Струват стотинки и ги продават на бройка.



Редактирано от hidrazin4o на 04.08.12 21:07.



Тема Re: Малко химическа помощ искамнови [re: kakatta]  
Автор mendeleevm (непознат )
Публикувано04.08.12 21:57



Според мен, калиевият перманганат в полу-сух вид не цапа с кафяв цвят, няма нужната pH среда, в която да се разложи до Mn IV оксид, който в дисперсен вид дава това кафяво оцветяване. За да е по правдиво шоуто, заявителката вероятно си вапсва главата с химия. Фуксинът е доста доблро средство за тази цел. Цапа директно и трайно. Добър цапач е и родаминът, но е трудно намираем. Така, че с подходяща боя за коса всичко се подрежда. Начините по които ще стане това, нека да са във фантазията на автора на темата.

С успехи.



Тема Re: Малко химическа помощ искамнови [re: mendeleevm]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано04.08.12 22:38



Менделеев, така е за перманганата. Ама като си нацапаш ръцете с лепкав мед нали първата ти реакция е да си измиеш ръцете? И ето ти нужната среда.
Освен това фуксинът не е добре разтворим във вода. Става дума за кристалния.
Първо с малко спирт и после вода. Някъде ми се търкаля една килограмова банка на MERCK. Пък и те новите бои почти вече не използват фуксин. Много от тях даже слабо оцветяват кожата и се махат лесно - тампон с парфюм, афтършейв или лимонов сок .
Ей тук може да видиш част от съставките на боите за коса.





Тема Re: Малко химическа помощ искамнови [re: hidrazin4o]  
Автор kakatta (мнооого позната)
Публикувано15.08.12 21:00



Нищо не става. Забърках пчелен мед и калиев перманганат, намацах дръжките и гледах как нахалниците дори се миеха на моята външна чешма. Няма нищо по ръцете им.
Има една приказка: Като знам какъв инженер съм ме е страх да ида на доктор!
Така май е и с химиците!?



Тема Re: Малко химическа помощ искамнови [re: kakatta]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано16.08.12 00:37



Ами щом си мият ръцете и им няма нищо проблема остава да е в твоята глава.
Скоро да си ходила на доктор дати прегледа главата и параноите?



Тема Re: Малко химическа помощ искамнови [re: hidrazin4o]  
Автор kakatta (мнооого позната)
Публикувано16.08.12 19:45



Дърт заядлив пергиш! Иди ти на доктор!
Това калиевия перманганат е същото дето се слага във водата на зайците за дезинфекция. Ако не си гледал зайци сигурно си мислиш, че се слага една супена лъжица на килограм вода(като гледам какъв химик си). Ама не, само да я оцвети в слааабо-розово. И като пипам "супервеществото" ти дори с мокри ръце се оцветяват съвсем слабо в жълто-кафяво-синкаво. Нищо общо с моите представи за ярка боя.



Тема Re: Малко химическа помощ искамнови [re: kakatta]  
Автор stid (минаващ)
Публикувано16.08.12 22:36



Като знам как цапа калиевият перманганат и като казваш че по ръцете не остава нищо, се налага изводът, че цветът на ръцете е доста тъмен в кафяво- жълтата гама.
Може би трябва да се помисли за бяла, ярка, безвредна и много трайна боя?



Тема Re: Малко химическа помощ искамнови [re: kakatta]  
Автор mendeleevm (непознат )
Публикувано17.08.12 07:53



Намери си "КОНСКИ ЙОД" Не знам как се нарича по аптекарски, но е в туби като крем и цапа зелено. С него мажат конските доктори рани по коне, свине, говеда и пр. Как ще го прилагаш, мисли и се оправяй.
Ако се сетя за друга щурутия ще я добавя.



Тема Re: Малко химическа помощ искамнови [re: kakatta]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано17.08.12 11:07



Това устройва ли те?


Получава се със сребърен нитрат. Може да си го купиш от тук:

Дърта, изкуфяла пърхуда.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.