Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:31 24.04.24 
Природни науки
   >> Химия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Бензин от въздуханови  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано03.05.12 17:04



До колко е реално да се направи установка за синтез на въглеводороди в гаражни условия?

С извличане на въглероден двуокис от въздуха.



Тема Re: Бензин от въздуха [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано03.05.12 19:02



Същото съм си го мислел, но няма да стане лесно. По-добре опитай чрез процес на Карик за добиване на нефт от лигнитни въглища. Това е почти безотпадна технология.



А най-лесно - от пластмасови бутилки.

Добивът обаче ще е много мижав, без крекинг на продукта.



Тема Re: Бензин от въздуха [re: croesus]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано04.05.12 00:06



Да, и аз стигнах до извода, че е по-добре като първа фаза да се пробва с въглища или графит.


Дали се продават готови любителски китове?



Тема Re: Бензин от въздуха [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано04.05.12 11:45



Хамериканците вече го направиха!
Модифицираха микроби да ядат ток и СО2.



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Бензин от въздуха [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано05.05.12 01:17



Нека специалистите да кажат, но според мен няма да стане лесно. При Карик поне не е нужно друго налягане, освен за водната пара, защото при подобни методи се изисква до 200-500 атмосфери. Така или иначе за домашни условия е доста опасно, защото трябва да се улавят изтичащите газове, в които са едновременно запалими (водород) и силно отровни (въглероден оксид).
Можеш да опиташ с пластмасите. Гледам че доста американци са пуснали в Ютуб клипчета как се прави, а няма рапортувани много смъртни случаи, т.е. може би е безопасно.





Тема Re: Бензин от въздуха [re: croesus]  
Автор TCNQ ()
Публикувано07.05.12 11:19



няма рапортувани много смъртни случаи, т.е. може би е безопасно





Тема Re: Бензин от въздуханови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор vuglevodorod ((engineer))
Публикувано12.05.12 16:12



Никак не е реално!

Това да не е лесна работа, ей така в гаража всеки да си прави бензин и да стане шейх.



За тази работа трябва инсталация - огромна! Инсталацията на Shell е колкото нашият нефтохим - Бургас, трябват катализатри с хидриращо-дехидриращи свойства - никел, паладий, платина, като всеки от тях се използва за конкретна синтеза. Напр. никела е по-подходящ за ароматни ВВ и др.

Фишер - Тропшовата синтеза е трудноконтолируема. Дори и с прецизна инсталация - колони, вакуум линии се получават смеси от ВВ, често пъти с >200 ВВ, но!! не всички от тях са желани, има такива, които влошават качеството - намаляват О.Ч., Рs, увеличават киселинността, осапунителното число и т.н. (да не влизам в ненужни подробности).

От въздуха - да, можеш да извлечеш въглероден диоксид. На теб ти е нужен монооксид - ужасно отровен, еми водорода?? Него го няма във в/ха! Може о водна пара, но е мн сложно и скъпо.

Този тип синтези са внедрени по-скоро в коксохимята, отколкото в нефтохимията. Процеса е газификация на въглища, най-желаните в/ща са кафявите и черните. Газгенераторите са високи около 25 м., могат да разделят условно на няклко зони: пепелна, окислителна, редукционна, полукоксуваща, сушилня. В механзма на реакциите въобще няма да влизам, мн е сложен и все още не напълно изяснен.



Тема Не е нужнонови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано14.05.12 09:35



да преоткриваме топлата вода. Процесът е открит преди половин Г години и се нарича фотосинтеза.





Тема Re: Не е нужнонови [re: Киро]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано15.05.12 22:29



Май говориш за оране и копане? Тая не е за нас



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Бензин от въздуха [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Totopet (познат)
Публикувано16.05.12 00:47



Извличането на въглероден двуокис от въздуха е енергиоемко.По лесно е от природен газ.Преди 10 години фирма от Austin патентова преoбразуване на метан в разновидност на дизелово гориво.Имаше скок в акции за година-две. Винаги сам се чудел защо Рyсия изнася газ,харчейки половината газ в компресорни станции?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.