Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:49 26.04.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Горивни клеткинови  
Автор vvva4 (минаващ)
Публикувано13.10.11 22:18



Здравейте търся нещо по-обстойно за горивните клетки и по-конкретно за средно и високотемпературните.
Някой в БГ да ли се занимава с тях
имали изобщо тука
кой произвежда , колко струват
някакви по-конкретни данни за тях



Тема Re: Горивни клеткинови [re: vvva4]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано20.10.11 11:10



Виж във Wiki - SOFC.
Иначе в мрежата е пълно с материали за ГК



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Горивни клеткинови [re: Exhemus]  
Автор ivori (лубопитен)
Публикувано17.01.12 22:30



Един разказ:
Войник изважда алуминиева кутия (най вероятно с размери около 200*350*35) и я отваря вътре има плат (най вероятно азбест ) а върху него решетка.Залива плата с керосин или нафта (не мога да уточня ) изцежда това което не е попило затваря капака и я мушва под шинела и тя го топли когато му стане студено духва в мущика на кутията. Когато ще вечеря отваря капака и слага на решетката консервите и те се затоплят. Колкото е по силен вятъра толкова е по топла консервата .
Края на разказа ……..
Въпроса е с какво е пропит азбеста . Технологията е от е от четиристе години на миналия век .Може ли да се усъвършенства ?.
Та трябва ми ниско температурен ,пожар обезопасен източник на топлина .Моля за помощ .Устройва ме и КПД 5-10%



Редактирано от ivori на 18.01.12 00:07.



Тема Re: Горивни клеткинови [re: ivori]  
Автор Totopet (познат)
Публикувано25.01.12 01:44



Нещо бабешко:Компреси с "хардал" -мисля че това е синапово сухо семе.Малко след като се намокри,започва да загрява болно място за няколко часа.На сутринта болестта е минало.
Търсете в билковите магазини



Тема Re: Горивни клеткинови [re: vvva4]  
Автор Totopet (познат)
Публикувано25.01.12 04:01



Преди година BASF купи патент за мембрани за горивни клетки от БАН-потърси там.А тук има за клетки "бензин-ток"

Два примера за бързо развитие на алтернативи на акумолатора в електроавтомобили.С по голяма и безопасна енергийна плътност.С използване на съществуващата инфраструктура,но с подобрено КПД спрямо ДВГ: "Создан компактный топливный элемент на бензине" http://www.membrana.ru/particle/17215 "Инженеры научились заряжать мобильники водой" http://www.membrana.ru/particle/15805



Тема Re: Горивни клеткинови [re: Totopet]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано25.01.12 15:23



От синапено семе като нищо можеш да получиш изгаряне втора степен (с мехури). То не отделя никаква топлина, а просто много силно дразни кожата. Питай билкаря.





Тема Re: Горивни клеткинови [re: ivori]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано03.02.12 11:15



Платина? + нещо

Откъде го прочете?

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Тема Re: Горивни клеткинови [re: Totopet]  
Автор ivori (лубопитен)
Публикувано08.02.12 13:22



http://sopka.sakhalin.su/sani/grelka/ ето това ме интересува какво представлява катализатора и как се подава горивото .

това може ли да се получи относително лесно в "домашни" условия
пускам оргинала за да няма грешки е превода

содержащего; 27,3% СоО; 72,1% Cr2О3 и 0,6% MnO2 или, что гораздо лучше, раствором хлористой платины (правда, это дорогой реактив). Первый же изготавливается из чистых реактивов — двухромокислого аммония, азотнокислых марганца, кобальта и концентрированного аммиака .
1.двухромокислого аммония- от къде може да се купи
2.азотнокислых марганца --- също



Тема Re: Горивни клетки [re: ivori]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано08.02.12 20:27



1.двухромокислого аммония- АМОHИЕВ ДИХРОМАТ (NH4)2Cr2O7 ( При дишане прахът му е отровен. Причинява дразнене на дихателните органи и лигавиците, катари и белодробни ракови заболявания )
2.азотнокислых марганца - МАНГАНОВ(ІІ) НИТРАТ ТЕТРАХИДРАТ Mn(NO3)2•4H2O
А иначе за това дето мислиш да правиш да те предупредя за азбеста - Вдишването му може да предизвика смъртоносни заболявания на белите дробове, тъй като влакната остават там завинаги - не могат да се изхвърлят с кашлица или по друг начин.Болестите, свързани с вдишването на азбест, могат да се появят и до пет години след пряк контакт.
А откъде може да си купиш реактивите?От повечето магазини за лабораторна химия.Не знам от кой си град.Ама може да потърсиш в нета.
Ако срещнеш проблем - пиши.А и ще ми е интересно да разбера какво си направил.



Тема Re: Горивни клеткинови [re: hidrazin4o]  
Автор zhivkozz (ФилосоФ)
Публикувано08.02.12 21:04



http://www.zippobg.com/wordpress/?p=46

Защитете бактериите- те са единствената култура в някои хора.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.