Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:48 30.05.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Горивни клетки  
Автор vvva4 (минаващ)
Публикувано13.10.11 22:18



Здравейте търся нещо по-обстойно за горивните клетки и по-конкретно за средно и високотемпературните.
Някой в БГ да ли се занимава с тях
имали изобщо тука
кой произвежда , колко струват
някакви по-конкретни данни за тях



Тема Re: Горивни клеткинови [re: vvva4]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано20.10.11 11:10



Виж във Wiki - SOFC.
Иначе в мрежата е пълно с материали за ГК



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Горивни клеткинови [re: Exhemus]  
Автор ivori (лубопитен)
Публикувано17.01.12 22:30



Един разказ:
Войник изважда алуминиева кутия (най вероятно с размери около 200*350*35) и я отваря вътре има плат (най вероятно азбест ) а върху него решетка.Залива плата с керосин или нафта (не мога да уточня ) изцежда това което не е попило затваря капака и я мушва под шинела и тя го топли когато му стане студено духва в мущика на кутията. Когато ще вечеря отваря капака и слага на решетката консервите и те се затоплят. Колкото е по силен вятъра толкова е по топла консервата .
Края на разказа ……..
Въпроса е с какво е пропит азбеста . Технологията е от е от четиристе години на миналия век .Може ли да се усъвършенства ?.
Та трябва ми ниско температурен ,пожар обезопасен източник на топлина .Моля за помощ .Устройва ме и КПД 5-10%



Редактирано от ivori на 18.01.12 00:07.



Тема Re: Горивни клеткинови [re: ivori]  
Автор Totopet (познат)
Публикувано25.01.12 01:44



Нещо бабешко:Компреси с "хардал" -мисля че това е синапово сухо семе.Малко след като се намокри,започва да загрява болно място за няколко часа.На сутринта болестта е минало.
Търсете в билковите магазини



Тема Re: Горивни клеткинови [re: vvva4]  
Автор Totopet (познат)
Публикувано25.01.12 04:01



Преди година BASF купи патент за мембрани за горивни клетки от БАН-потърси там.А тук има за клетки "бензин-ток"

Два примера за бързо развитие на алтернативи на акумолатора в електроавтомобили.С по голяма и безопасна енергийна плътност.С използване на съществуващата инфраструктура,но с подобрено КПД спрямо ДВГ: "Создан компактный топливный элемент на бензине" http://www.membrana.ru/particle/17215 "Инженеры научились заряжать мобильники водой" http://www.membrana.ru/particle/15805



Тема Re: Горивни клеткинови [re: Totopet]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано25.01.12 15:23



От синапено семе като нищо можеш да получиш изгаряне втора степен (с мехури). То не отделя никаква топлина, а просто много силно дразни кожата. Питай билкаря.





Тема Re: Горивни клеткинови [re: ivori]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано03.02.12 11:15



Платина? + нещо

Откъде го прочете?

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Тема Re: Горивни клеткинови [re: Totopet]  
Автор ivori (лубопитен)
Публикувано08.02.12 13:22



http://sopka.sakhalin.su/sani/grelka/ ето това ме интересува какво представлява катализатора и как се подава горивото .

това може ли да се получи относително лесно в "домашни" условия
пускам оргинала за да няма грешки е превода

содержащего; 27,3% СоО; 72,1% Cr2О3 и 0,6% MnO2 или, что гораздо лучше, раствором хлористой платины (правда, это дорогой реактив). Первый же изготавливается из чистых реактивов — двухромокислого аммония, азотнокислых марганца, кобальта и концентрированного аммиака .
1.двухромокислого аммония- от къде може да се купи
2.азотнокислых марганца --- също



Тема Re: Горивни клеткинови [re: ivori]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано08.02.12 20:27



1.двухромокислого аммония- АМОHИЕВ ДИХРОМАТ (NH4)2Cr2O7 ( При дишане прахът му е отровен. Причинява дразнене на дихателните органи и лигавиците, катари и белодробни ракови заболявания )
2.азотнокислых марганца - МАНГАНОВ(ІІ) НИТРАТ ТЕТРАХИДРАТ Mn(NO3)2•4H2O
А иначе за това дето мислиш да правиш да те предупредя за азбеста - Вдишването му може да предизвика смъртоносни заболявания на белите дробове, тъй като влакната остават там завинаги - не могат да се изхвърлят с кашлица или по друг начин.Болестите, свързани с вдишването на азбест, могат да се появят и до пет години след пряк контакт.
А откъде може да си купиш реактивите?От повечето магазини за лабораторна химия.Не знам от кой си град.Ама може да потърсиш в нета.
Ако срещнеш проблем - пиши.А и ще ми е интересно да разбера какво си направил.



Тема Re: Горивни клеткинови [re: hidrazin4o]  
Автор zhivkozz (ФилосоФ)
Публикувано08.02.12 21:04



http://www.zippobg.com/wordpress/?p=46

Защитете бактериите- те са единствената култура в някои хора.


Тема Re: Горивни клеткинови [re: zhivkozz]  
Автор ivori (лубопитен)
Публикувано13.02.12 14:45



мисля да пробвам първо с азбест и след това с минерална вата най вероятно няма да се получи но ще видя каква ще е разликата .Не се знае дали катализатора ще успее да се закрепи по влакната на ватата.Или колко трайно ще е .По интересно ще ми е да експрементирам с пропан бутан там би трябвало да е с друг катализатор на базата на манганови окиси ама те хич не искат да се закрепват към ватата .И се издухват при горене по тази причина много бързо пада катализатора. Ако някой има идея или е чел някъде нещо .
Идеята е да се направи пред пусков воден нагревател за лек автомобил на газ .



Тема Re: Горивни клеткинови [re: ivori]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано13.02.12 19:05



Ами пробвай да активираш стар катализатор от лека кола - керамика и разгъната площ колкото един стадион.



Тема Re: Горивни клеткинови [re: hidrazin4o]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано24.02.12 11:35



Ами пробвай да активираш стар катализатор от лека кола - керамика и разгъната площ колкото един стадион.


Да но трябва да е горещ за да работи.



Тема Re: Горивни клеткинови [re: ivori]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано24.02.12 11:40



мисля да пробвам първо с азбест и след това с минерална вата най вероятно няма да се получи но ще видя каква ще е разликата .Не се знае дали катализатора ще успее да се зак




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.