Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:15 13.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема огледалонови  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано03.06.11 12:49



Струва ми се, въпросът е към химията.
Правим огледало (аз само "гледам") и имаме проблеми. Основата е някаква смола (епоксидна). Върху смолата лак (не знам какъв). Помедняване, после алуминий и най-отгоре пак лак. Неудовлетворително като огледалност и здравина и следващият "опит" е: лак/мед/лак/алуминий/лак.
Понеже съм си гага и нетърпелива... за чий е меддта, след като не е с алуминия. И всъщност основния ми въпрос: КАК ДА СТАНЕ ПУСТОТО ОГЛЕДАЛО!



Тема Re: огледало [re: ha!]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано04.06.11 07:44






Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: огледало [re: Изyмeн]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано05.06.11 11:10



Руски не четем, но
Не стъкло а епокси'смола и не сребро, че скъпо.
Вакумно, специалисти го правят, за пръв път им е баш огледало, имаме проблем. Ако си да знаеш и да помагаш, задай моля нужните въпроси, че аз е ясно, не знам кое инфо е съществено
Това нещо е част от друго нещо, ще се произвежда...



Тема Re: огледало [re: ha!]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано06.06.11 07:10



За какви количества става дума, че да е скъпо? Огледалата изискват минимално количество сребро, като най-добър резултат се постига с индий. За да е добро огледалото е необходимо смолата да е много гладка. Иначе не знам как става.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: огледало [re: Изyмeн]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано07.06.11 14:43



Жалко, че не знаеш :-))



Тема Re: огледало [re: ha!]  
Автор lodkarq ()
Публикувано08.06.11 02:34



Бях чел някъде нещо за използване на живак, за направа на огледало, ще потърся но сега нямам много време(дано не е късно когато го намеря, ако изобщо го намеря)потърси и ти нещо за използване на живак !



Тема Re: огледало [re: lodkarq]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано08.06.11 07:37



Вероятно сребърна (индиева) амалгама. Все пак има доста начини за получаване, включително и

.



Тема Re: огледало [re: Изyмeн]  
Автор lodkarq ()
Публикувано09.06.11 00:19



Да точно така амалгама, но това закоето си мислех беше оловна просто не бях сигурен. Проверих в Гугъл там пише, че първите огледала "стъклени" са правени от оловна амалгама. Не знам тази амалгама как ще реагира със смолата и дали този вариант е по-удачен?
ha! До къде стигнахте?



Тема Re: огледало [re: lodkarq]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано09.06.11 10:41



Амалгамата няма да реагира със смолата, но е много опасна за здравето, особено първите няколко часа/дни. Добре е да се прави на открито.



Тема Re: огледало [re: lodkarq]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано09.06.11 12:07



Времето не позволява замервания. А инак аз все още не знам защо се полага пустата мед..
Технологично, първият лак е за идеално изравняване, за гладкост. И хваща за смолата и за него хваща метала. ОК. Но. Мислех, че медта е за да се хване за нея алуминият, който всъщност прави огледало. Но, сега не ми е ясно медта за какво е.
За максимално отразяване си трябва максимална непрозрачност.... и да е максимално светло/бяло...ми да му Удрем една черна и една бяла боя?? Та химици, моля, за чий е медта?
Едно огледало е почти седем квадрата, говорим за производство, та не ми се разпростирайте много-много със сребро и подобни луксове :-))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.