Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:08 18.06.24 
Природни науки
   >> Химия
*Кратък преглед

Тема СКУЧЕН КЛУБнови  
Автор pi4aga87 (новак)
Публикувано22.04.11 22:00



На какво се дължи това че в клуба всичко е замряло ? Или тук си е така по-принцип . Хората май се интересуват от 2 неща ама те май са цензурирани.



Тема Re: СКУЧЕН КЛУБнови [re: pi4aga87]  
Автор goshko147 (любопитен)
Публикувано22.04.11 22:21



Предлагам да се избира интересна тема на седмицата която да бъде обсъждана тук. Примерно за мен е интересна темата за ядрените реакций в звездите , които са фабрика на ХЕ не по тежки от желязото. Може да се поставят и други интересни теми свързани в професионален план от човека който ги поства.. също може да се споделя опит и интересни случки.



Трима души пазят тайна когато двамата са умрели!

Тема Re: СКУЧЕН КЛУБнови [re: pi4aga87]  
Автор Epaтocтeн (старо куче)
Публикувано22.04.11 22:33



Тук си е така по принцип.
Химията е по-специфична наука, малко по-скучна (но само на пръв поглед) и не търпи лабадатки като във физиката, в която всеки вдъхновил се от Стар Трек или Седморката на Блейк предлага някакви антигравитационни теории и опровергавания на Теорията на относителността. Ти и там ходиш и знаеш, че много малко са стойностните истински практичните теми. Повечето са за някакви "гениални" и "всеобхватни" теории, хрумнали на по чашка :))

Когато "ветровете" са бурни, има опасност да попадне "песъчинка" в окото ни.


Тема Re: СКУЧЕН КЛУБ?нови [re: Epaтocтeн]  
Автор hladnikaМодератор (brujo)
Публикувано23.04.11 13:12



Добре казано..
Весели празници!

*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: СКУЧЕН КЛУБ?нови [re: hladnika]  
Автор pi4aga87 (новак)
Публикувано23.04.11 19:35



скучен е че много малко хора разбират , а тези които разбират ги марзи да пишат или дебнат само за някоя по опана тема. Примерно темата за хексогена е много интересна но веднага ще се забрани, въпреки че много хора ще се пробват даже и без необходимата информация. така де такава тема тук би била заклучена



Тема Re: СКУЧЕН КЛУБ [re: pi4aga87]  
Автор TCNQ ()
Публикувано24.04.11 18:38



Тъпо, както винаги си писал. Химията е безкреан океан от идеи, природа и приложения, така че най-добре да научиш нещо повече, за да разбереш.



Тема Re: СКУЧЕН КЛУБнови [re: TCNQ]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано26.04.11 06:58



@pi4aga87 В темата за цензурата съм ти дал линк, там нагледно е обяснено как се прави хексоген с минимални разходи.

А химията е като конструктор - имаш си части, можеш да строиш каквото си искаш. На мен ми харесва да си играя на домино с нея.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: СКУЧЕН КЛУБнови [re: Изyмeн]  
Автор LinjackМодератор (...)
Публикувано26.04.11 17:44



И кога точно съм цензурирал теми за експлозиви и взривни вещества? Когато ти беше съмодератор, ти беше този, който съветваше хората да търсят информация другаде. Единственото, което трайно цензурирам, са жалки опити да се прави пико. Айде стига си се правил на ударен.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: СКУЧЕН КЛУБнови [re: Linjack]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано28.04.11 08:09



Годините минават, хората се променят, светът се променя. Аз съм ЗА цензурата, но не и в този вид. Някога цензурата беше много полезна - филтрираше информационния боклук. Сега цензурата налага ограничения въз основа на други правила.

Най-важното е невидимо за очите.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.