Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:44 17.05.24 
Природни науки
   >> Химия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Амалгаминови  
Автор pi4aga87 (новак)
Публикувано12.04.11 21:57



Амалгамите са саединения на живака , който намират приложение в много области на живота - стоматологията , производството на огледала , различни минерални синтези. Интересно ми е как така като се използват и в стоматологията не са вредни за здравето .



Тема Re: Амалгаминови [re: pi4aga87]  
Автор hidrazin4o (ентусиаст)
Публикувано12.04.11 22:48



Че кой казва че не са вредни?Колко стоматолози още работят с амалгами?



Тема Re: Амалгаминови [re: hidrazin4o]  
Автор pi4aga87 (новак)
Публикувано13.04.11 21:24



А как се правят точно амалгамите. Примерно алуминиевата амалгама



Тема Re: Амалгаминови [re: pi4aga87]  
Автор LinjackМодератор (...)
Публикувано14.04.11 00:36



Алуминиевата амалгама няма приложение в стоматологията. Ако не се лъжа е доста реактивоспособна и се оксилява на въздуха, но може да се ползва като редуктор за органични синтези.

Нека те предупредя, че в този форум синтези на амфетамини/пико не се обсъждат.

Иначе, самата амалгама се прави просот като се смесят металите. За зъбна амалгама: сребро, калий, мед и цинк на прах се смесват в хаванче с капки от живак. Дали е отровна? По-отровна е за заболекаря, който я прави всеки ден, отколкото за пациента, в чиято уста стои.


----
бял подпис на бяло поле

Редактирано от Linjack на 14.04.11 00:42.



Тема Re: Амалгами [re: Linjack]  
Автор stid (минаващ)
Публикувано14.04.11 10:24



При това, мисля, вредата за зъболекаря е по голяма, когато маха амалгами от зъба (отделя се прах), отколкото, когато слага.



Тема Re: Амалгаминови [re: Linjack]  
Автор pi4aga87 (новак)
Публикувано14.04.11 17:38



След като се смесят живака измива ли се.



Тема Re: Амалгаминови [re: pi4aga87]  
Автор LinjackМодератор (...)
Публикувано14.04.11 19:14



"Пи4ага", ама на теб май съвсем не ти е ясно какво става.
Живакът разтваря много метали и се свързва с тях физически и химически. Сплавите и интерметалните съединения на живака се наричат амалгами. Някои амалгами са течни при стайна температура, а други - твърди.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Амалгаминови [re: Linjack]  
Автор pi4aga87 (новак)
Публикувано14.04.11 20:50



Аз не сам трагнъл да правя аналгами още по-малко пък да синтезирам други органични съединения. Наистина не сам наясно за това и питам , защото ми е интересно да знам , но ако вас ви притеснява чак толкова просто може да не ми отговаряте . Все пак форумите са места където се обменя информация и се дискотират различни теми , като целта е интернет да бъде място в което да се намери всякаква информация. Ако приложим вашата логика излиза че щом с едно нещо може да се злоупотреби следва то да баде забранено , забравено и заровено. В крайна сметка човек ако иска винаги може да си счупи главата сам





Тема Re: Амалгаминови [re: pi4aga87]  
Автор LinjackМодератор (...)
Публикувано14.04.11 21:13



Ами, збаранили сме го, защото има закон за наркотичните в-ва и техните прекурсори: той забранява производстовото на такива в-ва от хора без лиценз. Предполага се, че тези, които имат лиценз знаят какво правят, а останлите могат да обсъждат много други видове химия. Алуминиевата амалгама може да се използва като удобен редуктор в някои от органични реакции, вкл. за домашни амфетамини.

А на въпроса ти за амалгамите съм отговорил - по-нагоре. Амалгама е разтвор, сплав или съединение на живака с един или повече метали.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Амалгаминови [re: Linjack]  
Автор pi4aga87 (новак)
Публикувано14.04.11 22:32



Алуминиевата аналгама не е забранена и не е прекурсор. По твоята логика не трябва да се говори за толуол , Изопропанол , сярна киселина, бензалдехид, червен фосфор, йодна тинктура и още 40 вещества. Кажи все пак какво и е забраненото на алуминиевата аналгама - живака е разрешен алуминия сащо






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.