Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:36 20.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема гуанидин солинови  
Автор stoqn1234 (непознат )
Публикувано22.10.08 19:54



Здравейте нужен ми е метод за производство на гуанидинови соли , опитах по много начини но добива е няколко процента макар и условията да бяха повече от добри, някой занимавал ли се е с производство на гуанидинови соли и някой може ли да ме насочи към магазин в който да мога да закупя.Благодаря за вниманието.



Тема Re: гуанидин солинови [re: stoqn1234]  
Автор stid (новак)
Публикувано22.10.08 21:29



Получавал съм гуанидин нитрат от амониева селитра (тор), карбамид (тор) и силикагел (котешка тоалетна) в маслена баня (фритюрник). Получава се с добър добив и много чист след прекристализиация (съгласно определената т.т.). Получавал съм и много производни на гуанидина и техни соли и все още темата ми е интересна.
Ако искате оставете емейл или ме потърсете.



Тема Re: гуанидин солинови [re: stid]  
Автор stoqn1234 (непознат )
Публикувано23.10.08 16:01



здравей stid
мейла ми е b_z_dimitrov@abv.bg
скайпа b_dimitrov330

и аз опитвах тази технология и то с лабораторно оборудване много точна маслена баня
първо с купешки силикгел зърна до 3 мм 3 ч 160* реален добив 5%
после със силикагел получен от натриев силикат (водно стъкло и сярна киселина) страшно фин 1 ч 170* реалеен добив 1 %

после мъчих да декомпозирам урея и да дестилирам амино цианамида и какви ли не глупости и все не ставаше мамка му , нека да продължим дискусията си по скайп или ако нямаш такъв по мейл



Тема Re: гуанидин солинови [re: stoqn1234]  
Автор stid (новак)
Публикувано23.10.08 22:42



Според мен колкото по-големи са порите на силикагела, толкова по-голям е добивът.
От смес 100/100/100 АН/урея/силикагел (лабораторен, полски - "малка пора") от първа кристализация съм получавал 27,7 гр. ГН с т.т. 209°С (215,4 коригирана), от смес 200/200/200 със силикагел котешка тоалетна ("голяма пора") съм получавал 80,1 гр., т.е. 40,05 гр за 100 гр. урея със същата т.т.

По същата методика би трябвало да се получава с подобен добив гуанидин сулфат и гуанидин хлорид.

Ще ви пиша.



Тема Re: гуанидин солинови [re: stid]  
Автор SF6 (непознат )
Публикувано01.11.08 03:40



да ако някои има идея да пише и аз опитах да синтезирам гуанидинови соли но с много малък успех пък и навсякаде кадето четох успехът е малък освен на неопиталите които се позовават само на теория



Тема Re: гуанидин солинови [re: SF6]  
Автор stoqn1234 (непознат )
Публикувано02.11.08 17:32



май не се гърча само аз


но изглежда истината е в котешката тоалетна съвсем скоро ще пробвам и аз с нея
а дали пък няма да е възможно да закупим гуанидинови соли , намерих в алфа аесар ама като всичко груго са над 50 долара

ти какво точно си опитал да направиш и при какви условия



Тема Re: гуанидин солинови [re: stoqn1234]  
Автор SF6 (непознат )
Публикувано02.11.08 19:19



гуанидин нитрат съм се опитвал да синтезирам от урея силикагел и амониев нитрат най голям успех имах като си направих сам силика гел-а защото трябва да е безводен четох че ако се купува от магазина най добре да е прозрачен и колкото по големи са кристалите толкова по добре

синтез при температура 190 - 195 за час час и половина



Тема Re: гуанидин солинови [re: SF6]  
Автор stoqn1234 (непознат )
Публикувано03.11.08 18:56



ми то за таз цел си има темпериране ( нагряване на мокър силикагел до 140* за 15 минути) в един руски сайт пише че колкото по са били ситни толкос по добре и насърчаваха темперирането на вече употребен силикагел тъй като се разпрашавал

с времето и аз се убедих че това не е точно тъка , сега съм почти сигурен че с каманяците от котешкия кенеф ще имам добър добив

при твоя синтез кво изкара накрая



Тема Re: гуанидин солинови [re: stoqn1234]  
Автор SF6 (непознат )
Публикувано03.11.08 22:19



ами първите два пъти никакъв добив третия път доста малък



Тема Re: гуанидин солинови [re: stid]  
Автор fuko_ (казуален )()
Публикувано01.10.10 21:59



би ли ми описал как получаваш гуанидин нитрата, как става какво се прави? чрез дестилация ли е методът? казваш във фритюрник на маслена , опиши ми го как става! искам да си добия малко.

има ли и други методи за получаването му?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.