Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 22.05.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема никелираненови  
Автор bdimov (непознат )
Публикувано03.09.09 22:03



Здравейте . Искам сам да си никелирам едни метални ( желязни ) неща. Интересува ме селектролиза в разтвор от никелов сулфат , анод НИКЕЛ и катод въпросния желязен предмент при напрежение 12 волта дали ще се получи ?!
Вторият ми въпрос е дали трябва преди това върху желязото да се помеднява ( пак по същия начин , тъй като четох че било хубаво преди никела да има мед като основа ) или мога направо да си никелирам.
И третия ми последен въпрос е откъде в София мога да си купя сулфат и анод никел и ако може да ме ориентирате за някакви цени да не се окаже че съм финансово неподготвен.
Благодаря на всички изчели всичко това и още повече на тези , които помогнат с отгововри





Тема Re: никелираненови [re: bdimov]  
Автор Alkoholok (degustator)
Публикувано04.09.09 00:51



Миииииии 12 волта е много ( 3 до 5 е добре ), никела е около 30 лв/кг а сулфата 10-15 лв/кг. ще ти трябва и хлорид, той е 2-3 лв по скъп.

Ама не стааа както си го намислил, разкажи по-подробно какво, как и защо.

Мед не ти трябва



Тема Re: никелираненови [re: Alkoholok]  
Автор bdimov (непознат )
Публикувано07.09.09 00:29



Значи искам да никелирам едни метални предмети но не искам да ги нося по "никелджийници" , а да си го направя сам заради моралното удоволетворение ! Предлемите са с такава голимина че ще ми е необходима "вана" около 16-20 литра за да мога да ги потопя . За вана в този мой микро случай , какот иде реч незнам дали няма да ми свърши работа някой пластмасов сандък ( леген , корито или нещо от сорта ) . Ще се радвам ако помогнеш с акъл , защото попрочетов тук във форума доста твои постове по темите с никелирането

.
П.С. Моралното удоволетворение ще дойде оттам че съм учил 5-6 години химия ( за жалост не си спомням много ) , сега се занимавам с електроника и искам сам да си го направя за да мога после спокойно да си кажа "аз мога" . Надявам се да бъда разбран , а не усвиркан !



Тема Re: никелираненови [re: bdimov]  
Автор Alkoholok (degustator)
Публикувано09.09.09 16:32



20 литрово коритце с анодите ще ти струва приблизително 300лв само като химикали и никел ( може и друга съдинка с подходяща форма която може да се нагрява до 60 градуса.

Ако си готов да прежалиш тази сума за моралното си удовлетворение питай конкретно. Какво точно те интересува.



Тема Re: никелираненови [re: Alkoholok]  
Автор bdimov (непознат )
Публикувано28.04.10 23:44



Здравейте. Малко липсвах няколко месеца и затова чак сега продължавам темата :)

Ехеее 300 лева за 20 литрово коритце. Аз си мислех че с 1-2 кг. сухо вещество , разтворени в 20-тината литра вода , електродче 100-200 грама и т.н. ще ми легне 100-ина лева. Незнам какво съм се объркал


Иначе ме интересува самият процес как става. Разтвора трябва ли да е с точно определена концентрация, какъв да бъде ( сулфат , хлорид и т.н. ) , има ли специална преджарителна подготовка на детайлите ,които ще се никелират и т.н. Търсих из нет-а някакви учебни материали , които биха ми помогнали по въпроса но нещо ударих на камък



Тема Re: никелираненови [re: bdimov]  
Автор Alkoholok (degustator)
Публикувано29.04.10 21:35



Мноооо грубо 250г/л сулфат, 50-60 г/л хлорид, 20-40 борна к-на , 50-60 градуса, 1-5 ампера на дециметър ( 3-5 волта ), рН около 4



Тема Re: никелираненови [re: Alkoholok]  
Автор potr (член)
Публикувано30.04.10 21:04



Абе май по-евтино ще ти излезе да ти го никелират, защото има вероятност никела да ти се отдели на прах( Аз имах някъде малко никелов сулфат, ако го намеря ще пробвам само като потопя желязо в конц разтвор, би трябвало да стане, но ако не стане и с ток няма да стане.



Тема Re: никелираненови [re: potr]  
Автор Alkoholok (degustator)
Публикувано03.05.10 21:46



Еййййййййййй как можа да напишеш толкова много глупости само в три реда ?

Колкото и да го киснеш няма да стане. Козата си иска пръч ( никелирането си иска ток ).

Преди да напишеш нещо трябва да си го прочел ( учил или пробвал ).



Тема Re: никелиране [re: Alkoholok]  
Автор bdimov (непознат )
Публикувано11.05.10 00:36



Тези дни вече ще задействам сериозно проекта по никелирането. Досега само събирах инфо :) Днес един субект , занимаващ се с производство на риболовни кукички ( оказа се че ги никелирал след направата им ) ми говори и за някакво вещество , което ако не се сложело в разтвора покритието от никел ставало "грубо" без блясък и гланц

Питах го за какво говори но нищо не ми каза повече. Има ли го този момент в никелирането или просто тоя се е гъбаркал с мен




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.