Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:10 16.04.24 
Природни науки
   >> Химия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Конкурси за научни сътрудницинови  
Автор Merlinmr ()
Публикувано10.05.10 09:59



Само за сведение на заинтересованите, в института по консервна промишленост в Пловдив са обявени няколко конкурса за научни сътрудници. Два за микробиолози, един за биоорганична химия и един за аналитична химия. Ако някой се интересува от повече подробности, ще се разберем на ЛС кога е удобно да дойде на място да се запознае с нещата. Срока е един месец след излизане на обявата, като обявата е подадена на 5-ти май и ще излезе в следващите 2-3 седмици.

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: Конкурси за научни сътрудницинови [re: Merlinmr]  
Автор Mamut4o (новак)
Публикувано10.05.10 19:35



А каква е заплатата?



Тема Re: Конкурси за научни сътрудници [re: Mamut4o]  
Автор goshko147 (любопитен)
Публикувано10.05.10 19:41



100 000 афгана.. абе 3-4 долара



Трима души пазят тайна когато двамата са умрели!

Тема Re: Конкурси за научни сътрудницинови [re: Mamut4o]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано11.05.10 14:28



Не е много. Чисто се взима под 400 като се махнат удръжките. Но предвид липсата на друга работа за химици (не броя търговските фирми, там се търсят търговци с химическо образование) все е нещо.

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: Конкурси за научни сътрудницинови [re: Merlinmr]  
Автор TCNQ ()
Публикувано11.05.10 15:13



Хайде де, изглежда имаш много бегла представа къде какво се търси!
От химик можеш да направиш търговец, обратното - не. И да ти кажа, че едното ти химическо образование не струва нищо, ако нямаш реално покритие!
400 лв за мъж е просто подигравка, продавач в магазин ще докарва повече!



Тема Re: Конкурси за научни сътрудницинови [re: Mamut4o]  
Автор potr (член)
Публикувано12.05.10 20:03



..Ее, тоя па, веднага 'заплатата'





Тема Re: Конкурси за научни сътрудницинови [re: TCNQ]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано12.05.10 23:28



До голяма степен си прав. Обидно е едно такова заплащане. Обаче е по-обидно да работиш нещо което ти е много под нивото на квалификация. Аз по тази причина си имам втора работа без шефове която ми пооправя бюджета. За сметка на свободното веме, но всичо на този свят е компромис.
По въпроса за химика и търговеца, не можеш да направиш търговец от някой по-честен химик. :) Извини ме ако си в търговския бранш, но това е положението, от античността думите търговец ми мошеник са синоними. Дори имат един и същи бог покровител.



Въображението е единственото оръжие срещу реалността.

Тема Re: Конкурси за научни сътрудницинови [re: Merlinmr]  
Автор TCNQ ()
Публикувано13.05.10 12:32



Да, точно в този бранш работя и жалко, че си се сбъсквал САМО с подобни, за да си съставиш такова мнение. Да, в огромна част търговците са такива в България, но истинския бизнес си има много ясни и конкретни правила, където КОРЕКТНОСТТА е задължителна.
Аз се опитвам да спазвам правилата и работя най-вече за ИМЕТО СИ.
Ако искаш вярвай, но нещото работи.



Тема Re: Конкурси за научни сътрудницинови [re: TCNQ]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано13.05.10 14:08



Имах предвид нещо по-различно. Аз примерно въобще не ставам за търговец, понеже ми е вградена склоннността да търся и изказвам не само позитивите но и негативите на едно нещо. Това няма нищо общо с коректността, но ако един клиент има два разговора, единия с човек като мен който ще се опита да му покаже всички страни на предмета който купува и разговор с конкурент който ще използва рекламни трикове които не са лъжа, но които прикриват негативите на неговия предмет (апарат примерно) в общия случай клиента ще избере апарата на конкурента, понеже добрия търговец има излъчване вдъхващо доверие, така че клиента ще повярва че конкурентния апарат е по-добър, понеже неговите недостатъци не са му казани или не са му казани трака че да им обърне внимание. Това няма нищо общо с коректността. Но именно това умение създава разликата между добрия търговец и слабия. И именно за това твърдя че прекалено честните хора са напълно непригодни за търговската професия. Така че има хора които не можеш да ги направиш търговци. Или поне не можеш да ги направиш добри търговци. Иначе и аз съм продавал разни неща, но не бих могъл да излъжа че съм добър търговец или че въобще ставам за такъв.

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: Конкурси за научни сътрудницинови [re: Merlinmr]  
Автор TCNQ ()
Публикувано13.05.10 14:31



Скриването на един недостатък сега и от теб, значи, че клиента ще го открие впоследствие: две неща идват на ход: първото - ти си излъгал, второто - си глупак и незнаеш.
И двете са неприемливи за мен. Така че има ли нещо такова - казвам си. Не ме интересува кой друг ще излъже. В бизнеса трябва и трите страни да печелят: моя производител, аз, и моя клиент.
Клиент, който обича да го мамят и лъжат за мен е неклиент.
Та, в заключение: аз съм печеливш, следвайки тази теория. И съм доста добър в бранша си. И това се цени. Дори и в БГ.
Оттук натам остава за теб.
По темата: в БГ никога няма да се занимавам с научна работа, защото няма финанси за такова животно в химията. Не говорим за заплати само, а въобще за химикали, апарати, литература и развитие.
И да, канили са ме, много пъти, защото имам немска докторска титла.
Работа за химици в БГ има колкото щеш, стига да са най-добрите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.