Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:13 03.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как да се справим с СО2нови [re: Linjack]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано27.04.10 07:29



Непосредствено след раждането си Земята е имала атмосфера богата на СО2 и бедна на О2, след зараждането на живота, кислородът се увеличава, а СО2 намалява до нищожни стойности.
Искам да кажа, че Земята си има механизми за намаляне на СО2, и едва ли са затрупването на дърва, което в природата се случва много рядко при катаклизми като падането на астероид на земята, така че няма какво много да му мислим.
Какво става с планктона в океаните, който не е изяден от рибите, умира и потъва на дъното на океаните?





Тема Re: Как да се справим с СО2нови [re: Aбcoлют]  
Автор LinjackМодератор ('lɪndʒ)
Публикувано27.04.10 07:51



Ако не се интересувахме от фактора време, можеше да оставим Гея сама да се справи - тя ще го направи - ще се стабилизира на някое ново равнище. Животът на земята е учудващо устойчив. Но няма гаранция, че катаклизмите, които съпътства новото пренагласяване ще бъдат понесени лесно от човешкото население.

Чувал ли си този виц:
Обажда се Земята на своя позната от другия край на галактиката. "Ох, вика - да ти се оплача - завъди ми се тука някакъв паразит, все ме човърка по кожата и почна да ми избива симбиотиците."
"Не се тревожи" -- отвърнала приятелката -- "Знам ги аз тези, те бързо прегарят, потрай още малко и ще се затрепят."




----
бял подпис на бяло поле

Тема Re: Как да се справим с СО2нови [re: Linjack]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано27.04.10 09:05



Абе то нали знаете филма "6 degrees could change the world"? Само дето никой не казва, че средната температура на земята е 10 градуса.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Как да се справим с СО2нови [re: Изyмeн]  
Автор LinjackМодератор ('lɪndʒ)
Публикувано27.04.10 09:11



Аз защо имам спомени (от преди 12 години), че среданта температура на Земята е 15 градуса Ц. Възможно е да не помня добре, но бях един от двамата човека в клас на отличници с 6-ца по физическа география в тогавашния 9-ти клас.

Фук-фук! Мога да го проверя и по нета, но все още имам добра памет. Пък и колко точно е температурата не е чак толкова важно, защото скалата не тръгва от нула, а от 273К.


----
бял подпис на бяло поле

Редактирано от Linjack на 27.04.10 09:15.



Тема Re: А дали е възможна?нови [re: potr]  
Автор LinjackМодератор ('lɪndʒ)
Публикувано27.04.10 09:18



? Каква е връзката с фосгена?


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Как да се справим с СО2нови [re: Linjack]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано27.04.10 11:47



Прав си, 14 е. Сега проверих. Скалата не е от нула, ама все пак водата замръзва при нула, което е много по-важно.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Как да се справим с СО2нови [re: Linjack]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано27.04.10 22:21



Някъде беше писано, че тръстиката е изгодна само при ръчна обработка. Вкараш ли трактори и комбайни те гълтат почти всичко



Нобелиста Мелвин Калвин се занимаваше с кактуса Еуфорбия латирис, който дава директно петрол. Канеше се да изкара 120 барела от хектар.

От дърветата Евкалиптът расте най-бързо. Не знам дали се прихваща в България?

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Как да се справим с СО2нови [re: Exhemus]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано28.04.10 00:46



При нас тополите растат много добре. Освен това и чинарите са голяма напаст.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: А дали е възможна?нови [re: Linjack]  
Автор potr (член)
Публикувано30.04.10 20:51



Не много голяма но просто ми хрумна да питам)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.