Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 01.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: платинатанови [re: Linjack]  
Автор ivkootbs (ПРОФЕСОРА)
Публикувано25.04.10 20:42



тоя със дето имато му е със синьо да чете внимателно какво му пиша.
Чети бе маймуно - за хора, разбиращи от катализа изобщо не е нужно за обръщам внимание на активираща енергия и т.н. то си се подразбира.
освен това едно нещо няма да е катализатор ако не намалява активиращата енергия - поне в 99% случаи това е работата на катализатора.
въпроса беше защо платината е толкова добър катализатор.
ти знаеш ли, че реагентите при екзотермичните реакции (такива, които протичат с отделяне на топлина) предварително до доста високи температури и с единствената цел да може да започне реакцията. изобщо запознат ли си с влиянието на температура и налягане върху посоката на протичане на реакцията. запозват ли си с влиянието на броя молове, с които участват реагентите и продуктите върху посоката на реакцията.
за един каталитик като мен е обидно да говоря за неща, които би трябвало да се знаят от хора, дръзнали да пишат за катализа.
ти едва ли разбираш нещо от катализа - освен ако не си ги изкарал тия неща за активиращата енергия от гугъла.
аз вече обясних защо платината е толкова добър катализатор и нямам намерение да обяснявам на недоносчета като теб подробности около даден каталитичен процес.



Тема Re: платината *Редактирано*нови [re: ivkootbs]  
Автор ivkootbs (ПРОФЕСОРА)
Публикувано25.04.10 20:49




отлагането на кокс по повърхността на даден катализатор е една от основните причини за дозактивирането му - ПИШЕ ВЪВ ВСИЧКИ ОЧЕБНИЦИ ЗА ГИМНАЗИСТИ.
ДРУГА ПРИЧИНА ЗА НАМАЛЯВАНЕ АКТИВНОСТТА НА КАТАЛИЗАТОРА Е ОКРУПНЯВАНЕ НА АКТИВНИТЕ МАТАЛНИ ЧАСТИЦИ.
ДРУГА ПРИЧИНА Е МНОГО СИЛНОТО ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ НА АКТИВНИЯ МЕТАЛ С НОСИТЕЛЯ, ВЪРХУ КОЙТО Е ПОСТАВЕН.
МОГА ДА ТИ ИЗРЕЖДАМ ПРИЧИНИ ЦЯЛ ДЕН, САМО ДЕТО ТРЯБВА ДА ТИ ГРЪМНЕ ГЛАВАТА ДОКАТО ГИ РАЗБЕРЕШ.
СЕДНАМ НЯКАКЪВ ДА МИ ПИШЕ ЗА КАТАЛИЗА - АЗ ТОВА РАБОТЯ ОТ 10 ГОДИНИ БЕ, АЛАНКООЛУ.
ПОНЕ КАТО ПИШЕШ НЕЩО, ВИЖ ПЪРВО КАКВА Е ТЕМАТА, ПОСЛЕ ОТВОРИ 10 УЧЕБНИКА - ПРОВЕРИ ДАЛИ ТОВА, КОЕТО СИ ПРОЧЕЛ НЕ Е ВЯРНО И ТОГАВА ЧАК ПОЧВАЙ ДА ПИШЕШ НА НАС ЗНАЕЩИТЕ ПО ВЪПРОСИТЕ ЗА КАТАЛИЗА С БЛАГОРОДНИ МЕТАЛИ.



ЯСНО ЛИ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!

Редактирано от Linjack на 25.04.10 21:01.



Тема Re:Г-не професоре...нови [re: ivkootbs]  
Автор LinjackМодератор ('lɪndʒ)
Публикувано25.04.10 21:12



Следващият пост само с големи букви ще бъде изтрит. Сега е само побелен.
А аз не разбрах - по-горното съобщение за мен ли беше или за Нейви.

Каталитик, като вас би трябвало да знае, че равновесието на реакцията не зависи от катализатора...
А относно закоксоването - в химията на петрола е ясно, но как ще обясните каталитичната деактивация в ТнВ. Например, окислението на амоняк върху Pt/Rh катализатор. Или в "Асен Златаров" вие не работите с неорганични в-ва?
Дори и в петрохимията, освен закокосоване, важни фактори за декативацията на катализаторите, доколкото знам, са миграцията на активните центрове, каталитично отравяне, рекристализация и прочее.


----
бял подпис на бяло поле

Редактирано от Linjack на 25.04.10 21:19.



Тема Re: платината *Редактирано*нови [re: ivkootbs]  
Автор goshko147 (любопитен)
Публикувано25.04.10 21:46



10 години кфо са?! Много ли ги разбираш нещата? Като се караш , на тебе ЯСНО ЛИ ТИ Е ВСИЧКО?

Трима души пазят тайна когато двамата са умрели!


Тема Re: платинатанови [re: ivkootbs]  
Автор TCNQ ()
Публикувано26.04.10 15:58



Ето ме и със зелено. Не съм казвал, че съм експерт в областта, прочети внимателно! И не се изхвърлям като теб! Просто знам ужасно много, за да знам, че почти нищо незнам.
Излез, моля те, от среднокомпромисното си образование в хти Бургас, и се запознай с модерната органична химия. Има каталитични системи за стереоизомерни форми. Повечето модерни каталитични системи са, при които реакциите протичат при стайна температура. И са катализирани от платина или нейни съединения. Не говорим за грубата петрохимия.
Паладий (нула) например е много по-добър газоабсорбер от платина, но е страшно скъп и много активен.
Има системи с родий и други редкоземни елементи. Също много по-скъпи от платината.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.