Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:27 14.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Силикон в Царска?нови  
Автор ventoman (непознат )
Публикувано08.09.09 02:00



Здравейте: Имам известни проблеми с уплътняването на съд в който се налага да подгрявам Царска Вода до около 90гр. Та въпросът ми е: Дали някакъв силикон от предлаганите на родния пазар,би могъл да издържи на киселината?





Тема Re: Силикон в Царска?нови [re: ventoman]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано08.09.09 13:07



не - силилкон - от родните или неродните, все едно - не ти върши работа. Трябва ти тефлонов уплътнител, който допълнително може да се уплътни с гума или силикон откъм външната за киселината страна.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Силикон в Царска?нови [re: linjack]  
Автор ventoman (непознат )
Публикувано08.09.09 19:44



Благодаря за отговора,разбирам те за тефлона,но ми трябва нещо което да може да се моделира, на последък се замислям за маджун или болкит,но незнам дали ще държат на киселината.





Тема Re: Силикон в Царска?нови [re: ventoman]  
Автор hidrazin4o (ентусиаст)
Публикувано08.09.09 19:54



Ами че то и стъклото се моделира!Мисля че е добър вариант.
Каква ще е температурата при уплътнението?Предполагам че то ти трябва не за директен контакт с царската, а да отведеш отделените газове от съда за нагряване?



Тема Re: Силикон в Царска?нови [re: hidrazin4o]  
Автор ventoman (непознат )
Публикувано08.09.09 19:58



Ами точно така уплътнението ще има контакт само с отделяните от ц.в. газове.



Тема Re: Силикон в Царска?нови [re: ventoman]  
Автор ventoman (непознат )
Публикувано22.09.09 00:31



Благодаря за отговорите на двамата колеги,които са логични,но на мен ми трябва нещо което се моделира докато е в течно с-ние и после да се втвърди,за да мога да залепя няколко стъклени тръбички за стъкло което ще бъде в контакт с отделяните от Ц.В. газове,както и самото лепило.Моля някой да помогне,ако знае за нещо подобно. Благодаря!!!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ventoman на 22.09.09 00:51.</EM></FONT></P>

Редактирано от ventoman на 22.09.09 00:55.



Тема Re: Силикон в Царска?нови [re: ventoman]  
Автор hladnikaМодератор (brujo)
Публикувано22.09.09 00:37



пък аз видях два отговора...
аз с царска вода не съм работил, слаба ми е, мога само да предполагам



*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: Силикон в Царска? [re: hladnika]  
Автор ventoman (непознат )
Публикувано24.09.09 01:02



Благодаря за отговорите,много ми помогнахте,имате страхотни хора в клуба,много умни и начетни и най вече услужливи, ако не бяхте вие нямаше да мога да се справя с проблема. Бъдете щастливи,че имате такъв прекрасен клуб,който се състои от 2-3 мишчици,които си пишат за Белина,Веро,Сапун и др. перилни препарати. По добре ХОДЕТЕ СЕ ПЕРЕТЕ наред с тесногръдия ви клуб,в които никой страничен не взима участие,щото няма шанс да получи отговор на въпроса си.



Тема Re: Насила хубост...нови [re: ventoman]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано24.09.09 01:58



... не става.
Химията не е магия. Хлорът е адски реактивно вещество.
Отговорите ни бяха съвсем любезни и по темата; това, че не ти се нравят е съвсем друг въпрос.
Айде със здраве


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Силикон в Царска?нови [re: ventoman]  
Автор hladnikaМодератор (brujo)
Публикувано24.09.09 20:26



Ама моля ти се, за нас бе удоволствие, котьо



*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.