Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:39 18.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Какви минерали да пия?  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано25.07.09 00:14



Ще се радвам ако някой ми препоръча определено съотношение на натрий/калий/калций/магнезий и карбонати, хлориди, сулфати и фосфати. Ако съм пропуснал нещо - може да допълните. Освен това ме интересува откъде могат да се закупят веществата в достатъчно чист за ядене вид (изключвам химическите магазини, всички знаем правилата за безопасност).
Ето някои идеи:

Раствор Кребса-Рингера — сложный физиологический раствор.

Применяется в медицине, в физиологии для изучения деятельности тканей вне органов, для перфузии изолированных органов.
Ингредиент %
NaCl 69,2
KCl 3,5
CaCl2 2,8
NaHCO3 1
KH2PO4 1,6
MgSO4·7H2O 2,9
Глюкоза 10



Раствор Рингера-Тироде — сложный физиологический раствор.

Применяется в медицине, в физиологии для изучения деятельности тканей вне органов, для перфузии изолированных органов.
Ингредиент %
NaCl 0,800
KCl 0,020
CaCl2 0,020
NaHCO3 0,010
MgCl2 0,010
NaH2PO4 0,005
Глюкоза 0,100


Раствор Рингера-Локка — сложный физиологический раствор.

Применяется в медицине, в физиологии для изучения деятельности тканей вне органов, для перфузии изолированных органов.
Ингредиент %
NaCl 90
KCl 4,2
CaCl2 2,4
NaHCO3 2
Глюкоза 10

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Какви минерали да пия?нови [re: Изyмeн]  
Автор stid (минаващ)
Публикувано25.07.09 12:35



А защо искаш да приемаш такива разтвори? Да компенсираш загубата на соли в горещината?
Струва ми се, можеш или да намалиш или да махнеш изцяло натриевия хлорид - тъй или иначе го поемаме в излишък с храната, а осмотичното налягане в случая не е от значение.

Редактирано от stid на 25.07.09 12:41.



Тема Re: Какви минерали да пия?нови [re: stid]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано25.07.09 20:24



Смятам, че приемам достатъчно натриев хлорид, но искам да балансирам и останалите соли. На мен ми се е случвало да изпия 7 литра вода за един ден. Познай колко соли си отиват с тези 7 литра? Ако може да се вярва, че потта съдържа 0,9% соли - поне 6 литра от тази вода, която съм изпил се е отделила с потта. Пресметнах, че съм изгубил минимум 45 грама соли. Дрехите ми бяха побелели.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Какви минерали да пия?нови [re: Изyмeн]  
Автор devilme (новак)
Публикувано26.07.09 01:30



Търси фирми които продават галено фасовъчни препарати - те доставят на аптеките приготвящи лекарства и би трябвало да няма проблем с чистота - аз съм поръчвал от екомед или билфарм не помня точно ,а иначе питай в аптеките за глюкоза ,физиологичен р-р и английска сол (магнезиев сулфат) .
Също можеш чрез неколкократна кристализация да пречистиш чза реактиви .

Редактирано от devilme на 26.07.09 01:32.



Тема Re: Какви минерали да пия?нови [re: devilme]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано26.07.09 10:30



Глюкозата се намира лесно, натриев и калиев хлорид се намират в солта и диетичната сол, калциев хлорид се продава за производството на кашкавал, натриев карбонат - сода за хляб.

Евентуално ще ми трябват сулфат и фосфат.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Какви минерали да пия?нови [re: Изyмeн]  
Автор studetn (новак)
Публикувано26.07.09 13:51



Не те ли е страх от ефекта на сулфатите? Доколкото знам, всички сулфати се използват като слабителни...
Фосфатите, ако се не лъжа, се приемат с храната в количества, по-големи от необходимото, така че едва ли ти трябва да ги пиеш допълнително.
Колкото до количеството вода, което пиеш. Ти къде живееш? По принцип 7 литра на ден е малко повече от нормалното (2-3 литра на ден). Или копаеш лозето в жегите?





Тема Re: Какви минерали да пия?нови [re: studetn]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано26.07.09 14:45



По принцип пия между 1 и 3 литра вода дневно, 7 литра съм пил само веднъж - работех по полето в горещо време и силен вятър. Старая се да пия точно толкова вода, колкото е необходимо. Сулфатите явно ще са в малко количество, ще преобладават хлориди.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Какви минерали да пия?нови [re: Изyмeн]  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано27.07.09 13:28



що се занимаваш с глупости , и създаваш риск да си увредиш здравето? Пий минерална вода, плодови сокове, бира. Ако един ден си изгубил повече соли то следващите дни те се въстановяват при нормално хранене.



Тема Re: Какви минерали да пия?нови [re: selski_tarikat]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано27.07.09 20:37



За съжаление не мога да се храня нормално през следващите няколко месеца. На диета съм



Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: Какви минерали да пия?нови [re: Изyмeн]  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано29.07.09 10:37



по аптеките има хранителни добавки - витамини и минерали - според рекламата от витамин А до цинк (Zinc) - един вид всичко , както е нарисувано на етикета - цялата латинска азбука A - Z ... Според мен те са балансирани откъм състав, и доставят 50 или 100% от дневната нужда на съответните минерали.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.