Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:54 14.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Нови научни проблеми в химиятанови  
Автор studetn (новак)
Публикувано07.06.09 11:49



Неотдавна се заинтересувах, с какво се занимават химиците по света. Посетих сайтовете на доста от по-известните университети и се порових из изследваните теми. Каквото и да не намирах, обаче, все се оказваше (или поне така ми се струваше), че тази област вече отдавна се изследва.
Някой да може да ми посочи НОВИ и малкоизследвани области в химията (няма значение каква - аналитична, органична, био- и т.н.) и къде се занимават с тях?
За да конкретизирам въпроса, ще посоча пример. Професор в MIT (не се сещам за името му) мери ел.потенциала на клетки и го свързва с хим.реакциите, които протичат в тях. Имайки тези зависимости може да предскаже, какво става в клетката само по потенциала й. Доколкото разбирам изследванията са почнали едва преди няколко години и все още не се е събрало голямо количество експериментални данни. Какви други подобни изследвания се провеждат по света?



Тема Re: Нови научни проблеми в химиятанови [re: studetn]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано08.06.09 16:24



Мда, интересен въпрос. Прави ми впечателние, че си пропуснал групата на химчиното инженерство, хим. технологии и биотехнологията:
Визирам списания от рода на AIChE Journal, Biotechnology and Bioenegineering, etc.

А за модерни направления в химията си струва да се погледне и списанието Chemical Review на ACS.
И разбира се: Nature Chemistry, Nature Biotechnology,


от C. Van Vechten

Тема Re: Нови научни проблеми в химиятанови [re: linjack]  
Автор studetn (новак)
Публикувано11.06.09 13:12



Предложението ти е хубаво, само дето достъпът до научни журнали на университетската библиотека е доста ограничен - за съжаление няма нито едно от тези списания. Освен това, четейки статия, как можеш да разбереш, дали темата е нова или стара?



Тема Молба към тебе от невежа и фантазьорнови [re: studetn]  
Автор P. - koвaчa (член)
Публикувано29.06.09 23:30



Имам една молба към теб: така и така ровиш и няма да спреш почти съм сигурен. прочети ми темата за сирена и опаковки и ако не го приемеш за експлоатация някаква обади се в случай че мярнеш нещо в смисъла в който е пусната тази тема. може пък да нещо което на мен като невежа "да не му чувам петела" на теб да ти заговори "на висок глас"
Шансът е нищожен но съществува. направо не ми се мисли това са милиарди комбинации не направо милиарди пъти по милиард.
Само в случай че ти е интересно разбира се. е молбата ми Благодаря ти предварително.



Тема Re: Молба към тебе от невежа и фантазьор [re: P. - koвaчa]  
Автор linjackМодератор ()
Публикувано30.06.09 03:59



Рачо, не ми се щеше да ти казвам какво мисля по твоята идея, защото знам, че вярваш в нея. Но след като питаш - не мисля, че е възможно - чел съм те и преди.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Молба към тебе от невежа и фантазьорнови [re: linjack]  
Автор P. - koвaчa (член)
Публикувано30.06.09 16:44



Да разбира се разбира се. оценявам търпението ти. аз получих интересни сведения по този мой въпрос в тема медицина.моля те заключи или изтрий темата не искам да претоварвам форума.Имах си и още си имам много неприятни спомени от форум физика където всъщност и мястото.Прощавайте и двамата за недоразумението.Аз съм виновен. и ще отчета грешката си подобаващо.едва една стомилионна е вероятноста да съм някакси нещо горе долу налучкал .моля те извини ме.
Приятна работа и забавление приятели:))))




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.