Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:29 27.04.24 
Природни науки
   >> Химия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Материална взаимопомощ между любителинови  
Автор stid (новак)
Публикувано13.12.08 18:55



Пред любителя химик често стои проблемът за набавянето на някои вещества, които са или редки (ако изобщо се намират), или скъпи, или се продават в по-големи разфасовки от необходимото или са токсични и "неприятни" за съхранение. С тази тема предлагам да основем един вид безвъзмездна борса с идеална цел развиването на неформалното експериментално познание по химия, чрез която всеки добросъвестен и достатъчно компетентен, въпросът за преценката е много важен в случая, човек, изкушен от заниманията с химия да отправя запитвания или, съответно да предлага, малки количества химикали.

Аз се ангажирам при поискване да доставям, съобразно моята преценка относно добронамереността и компетентността на този, който отправя искането, определено количество химикали от порядъка на грамове или части от грама за скъпи реактиви. Предложението ми важи за София.

Ако идеята допада на някой друг, нека и той се "регистрира" в темата, като посочи ограничителните условия, при които би доставял реактиви.



Тема успех!нови [re: stid]  
Автор the JackМодератор (в XXI век)
Публикувано13.12.08 19:42



много добра идея.
Надявам се начинанието да е успешно...


ПП:Тъй като не съм в Бг не мога да се включа.

Мисли, главо, мисли... ще ти купя шапка


Тема Re: Материална взаимопомощ между любителинови [re: stid]  
Автор devilme (непознат )
Публикувано13.12.08 20:05



Идеята ти е чудесна ,превъзходна направо супер .
Дори може и синтезирани от нас реактиви да си ''разменяме''примерно ако го няма на пазара това в-во или е прекалено скъпо .Естествено тук се отваря въпроса до колко ще са чисти тези реактиви ,но да се надяваме ,че хората занимаващи се с тези работи ще са достатъчно компетентни и няма да пробутват боклуци .Естествено това е само идейка.
Включвам се кампанията .
Предлагам всички искащи да се включат да си дадат и е-майл
Ето моя wanteddd§@§mail.bg (без знаците около @)

пс:също може и да си помагаме взаимно за някой практически проблеми и др.

Редактирано от devilme на 13.12.08 20:11.



Тема ---кирилицата---нови [re: stid]  
Автор ma4i (непознат )
Публикувано13.12.08 20:51



--е задължителна--

Редактирано от the Jack на 13.12.08 22:06.



Тема Re: Материална взаимопомощ между любителинови [re: stid]  
Автор Military_MinD (костелив орех)
Публикувано13.12.08 22:50



Дам идеята е хубава.И аз отправям предложение за взаимопомощ.От Добрич съм,разполагам с малко реактиви и знания,скоро ще е готова и любителската ми лабораторийка. military_mind@abv..bg

Редактирано от Military_MinD на 13.12.08 22:51.



Тема Re: Материална взаимопомощ между любителинови [re: stid]  
Автор stid (новак)
Публикувано13.12.08 23:51



Нека да посоча изрично и пощата си, макар че я има в профила ми: blcasq при abv.bg.
Що се отнася до "домашно" синтезираните вещества - съдейки от моя опит, - те често са неизбежни междинни продукти в хода на по-дълги синтетични пътища. Хубаво е да се посочват методиката, по която е синтезирано веществото, отклонения от нея, случили се по една или друга причина, качествени реакции за доказването му, методика на пречистване и качествени реакции за откриване на очаквани примеси, физически методи за определяне на чистотата на веществото (в домашни условия например е напълно достъпно определянето на температурата на топене на ред вещества). Т.е. получените вещества е хубаво да имат нещо като паспорт.



Тема Re: Материална взаимопомощ между любители [re: stid]  
Автор devilme (непознат )
Публикувано14.12.08 01:05



Точно така това е чудесна идея .



Тема Re: Материална взаимопомощ между любителинови [re: stid]  
Автор fentanyl (непознат )
Публикувано05.01.09 17:28



да идеята е чудесна, от много време се занимавам с органична химия и имам доста информаця, химикали и най-вече стъклария мейла ми е l12345679@abv.bg



Тема Re: Материална взаимопомощ между любителинови [re: Military_MinD]  
Автор mendeleevm (непознат )
Публикувано22.09.11 21:11



В настоящото време за мен е доста учудващо и подкрепям темата, че макар и много рядко още има хора, за които химията не е само гола теория а е свързана и с практика. Не говоря за фундаменталната теория, която се прави във водещи университети и институти регистрираща постижения за няуката и Нобелови лауреати, дето ще бъдат приложими и в практиката в бъдеще, както впрочем откриването на новите хим. елементи със които за сега само се увеличава броят им в Менделеевата таблица.
Откакто в БГ училищата трайно се наложи "ТЕБЕШИРЕНАТА ХИМИЯ", самата химия се превърна в нещо като час по литература и часовете по химия стканаха скучни. По мое време (преди около 30 години химията се учеше и преподаваше с практика - демонстрации от учителя, лабораторни практикуми, за тези които желаят да се развиват имаше и кръжоци по химия. Ако ли пък човек иска да се развие извън преподавания материал, започва сам да търси интересни теми и да ги разработва.
Така след като добре се запознае с теория, която води след себе си и практкическо приложение усъвършенстването се увенчава с успех.
Така сега училищния подход в БГ дава отражение и за развитие във висшето образование - изпити и химията остава в студентските години.

И така по главния въпрос: Искам да знам от колко време имате този практически интерес към химията (в частност дали става въпрос само за пиротехника - Е адреса го подсказва). Бих желал само да нахвърлите нужните ви консумативи, каквито са нужни за да разбера колко сте на "ТИ" с практическата химия. Дано не са видео-сайтовете в Интернет-а.

Ако може изпратете поне една панорамна снимка на работното място за по-пълна представа.

С успех - името ми е в темата (не става писане на ЛАТИНИЦА ?!



Тема прекусори?нови [re: mendeleevm]  
Автор alkor1 (ентусиаст)
Публикувано08.11.15 18:03



Има ли я идеята още?

Аз се питам дали могат да ми продадат в магазина ако ми потрябват- к. сярна к-на, бензен... хлороформ - мисля че и трите са прекусори? Питам понеже в момента имам достъп в работата и ми се ще да се подсигуря (ако не могат да ми продадат).

Кои реактиви са забранени за свободна продажба (и покупка), понеже имам няколко и не искам да си навлека неприятности.

пп: вече има и Фейсбук, тайни групи и т.н... може да се направи една база данни с наличностите.

Редактирано от alkor1 на 08.11.15 18:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.