Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 20.04.24 
Природни науки
   >> Химия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Помогнете да изтровим мишки  
Авторбaй ивaн (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 16:00



Дайте акъл как да изтровим мишки.Няма оттърваване от тях-ползвал съм какви ли не отрови-в момента по всеки ъгъл съм заредил от тази сините бонбончета-СТОРМ.Ядат я вече от бая време и не мрат.Уж е най-прехвалена ама-ниц.И при това съм сложил към 20 примамки.
Ползвал съм и от тия червените жита-те са още по-зле.
Плюс 4 капана съм заложил и терора от тия гадинки не спира.
Всичко е подредено,изчистено и хигиенично,огледал съм и съм запушил с гипс дупки и съм премахнал всички места от които може да се вмъкнат-обаче нищо


А целия проблем идва от един дърт тъпанар комшия дето гледа животни и плевнята му е до дома,а от това лято е сложил и още една екстра-на циментовата плоча до дома-един метален кош с 1-2 кубика царевица...
Дискусии с въпросния "цървул" са безпредметни-водени са-без никакъв резултат-терена все пак си е негов-може да си слага квото си иска.
Вече се зачудвам дали някоя нощ да не ливна в коша с царевицата една туба нафта и да си изпусна фаса вътре..Ами лошото е че наблизо имам и мои постройки.




Тема Re: Помогнете да изтровим мишкинови [re: бaй ивaн]  
Автор hladnikaМодератор (brujo)
Публикувано26.09.08 16:20



котки, змии, и др. подобни.
с отрова няма да стане, мишоците ще си кусат царевица и няма да погледнат друго...

*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: Помогнете да изтровим мишкинови [re: hladnika]  
Авторбaй ивaн (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 17:03



И така не става-за по двора,котки има-ама явно не могат да изловят всичките.
В къщата котка не искам да пускам по причина алергия.


Влечуги също няма как-смок в къщата-не върви...а по двора имам птици-кокошки и прочие-ще ги унищожи и тях.



Тема Re: Помогнете да изтровим мишкинови [re: бaй ивaн]  
Автор Military_MinD (непознат )
Публикувано26.09.08 19:14



Преди около 15 години като изпразвахме склада на село,отдолу изкочиха 5-6 гнезда с новородени мишки.За по-интересно заграбвах новородените с разни лопати и ги хвърлях в курника при кокошките.Онея гламавите ги раздробяваха за секунди.





Тема Re: Помогнете да изтровим мишкинови [re: бaй ивaн]  
Автор PerkinElmer (Aldrich)
Публикувано26.09.08 21:18



Здравейте!

Проблемът е наистина неприятен. Разрешената отрова за мишки в България, изглежда няма да Ви помогне. Тя върши рабпта, когато гризачите са в един контур, а не свободно мигриращи. Отровата трябва да се приема седмици, докато настъпи отравяне (предизвиква кръвоизлив и смъртта настъпва от загуба на кръв). Във Вашия случай изглежда малко трудно да се гарантира "постоянно хранене" на една мишка с отрова - най-вероятно различни мишки се "хранят" по-различно време и няма ефект.
Бих Ви препоръчал да посетите някоя агроаптека и да обясните за какво става въпрос, с надежда да Ви дадат някой фосфорорганичен препарат, с който да направите примамка. Едно време имаше негувон (хлорофос), който е нещо много ефективно, но го забраниха по разбираеми причини.

Дори и да намерите обаче, отново не съм оптимист, тъй като доколкото разбирам проблемът е, че не може да бъде елиминиран източникът...

Поздрави,
Р.Е.



Тема Re: Помогнете да изтровим мишкинови [re: PerkinElmer]  
Авторбaй ивaн (Нерегистриран)
Публикувано28.09.08 12:41



Много ти благодаря!
Лошото е че не знам дали ще мога да намеря негувон или друго някакво ФОС.Има ли някое от тях което не е забранено и се ползва за нещо и може лесно да бъде открито?
И как горе-долу се прави примамката-че тука е малък град и агро-аптеката е "мани,не думай"-той е един старец,който толкоз и ще знае...
Значи иначе мишките отровата я ядат(тази СТОРМ-антикоагуланта-тя уж се води и второ поколение-демек и дори 1 път да хапнат от нея и мрат-не иска много пъти да я ядат)-поне изчезва от хранилките де.И то се яде в огромни количества-2-3 пакета за една седмица.Даже вече тази СТОРМ заради мене и в аптеката привърши...


Пък може и да си я складират някъде-знам ли ги-но сутрин и вечер слагам и всеки път като ида-предишната отрова е изчезнала.
А иначе като цяло тези ФОС-са опасни за вторични отравяния?Нали така?
Щото имам птици свободно щъкащи по двора...Не че е проблем де-ще ги затворя в кокошарника за 1-2 седмици докато мине процедурата с отровата.



Тема Re: Помогнете да изтровим мишкинови [re: бaй ивaн]  
Авторпpoф. Byчkoв (Нерегистриран)
Публикувано28.09.08 19:26



земи малко ториев нитрат, ако не пукнат поне ще светнат да ги виждаш





Тема Re: Помогнете да изтровим мишкинови [re: пpoф. Byчkoв]  
Автор hidrazin4o (член)
Публикувано28.09.08 21:38



Първо няма да светнат и второ ти май до сега не си казал нищо заслужаващо да се прочете.



Тема Re: Помогнете да изтровим мишкинови [re: hidrazin4o]  
Автор hladnikaМодератор (brujo)
Публикувано29.09.08 02:30



неслучайно го трият, баннват и .. .



*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: Помогнете да изтровим мишкинови [re: hidrazin4o]  
Авторyoudude (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 11:58



Официално предупреждение !

Редактирано от hladnika на 30.09.08 16:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.