Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:02 27.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема извличане от комп. платки  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 10:25



Имам около 7-8 компютъра от сорта на Правец16...486. Казаха ми че от платките, крачетата и куплунзите може да се извлече някакво злато и други работи. Ако има някой запознат моля да каже по въпроса, какво може да се извлече, мога ли да продам платките....Също имам около 200-300бр. интегрални схеми , от тях може ли да се извлече нещо. Благодаря на отзивилите се....



Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: питaщ]  
Авторxитмeн (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 22:18



питащт,прати ми две-три схеми и ще ти кажа точно какво има там и какво количество е





Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: xитмeн]  
Авторden4O (Нерегистриран)
Публикувано08.03.08 20:23



Преди повече от 10 години работех в една банка, наследила много продукция на ДСО "ИЗОТ" с процесори 6800. Когато преминахме на по-модерни (за времето си) компютри, минаха едни момчета и срещу скромно заплащане обраха старите машини, като обясниха интереса си, че щели да извличат от тях ценни метали.
В един местен вестник по-късно прочетох обява за изкупуване на печатни платки. Позвъних и човека ми обясни, че го интересуват платки от съветска или друга соц. апаратура - благородните метали били повече.
С течение на времето на тавана ми се натрупаха доста непотребни платки и бих ги дал безвъзмезно, защото от кофата за боклук ще ги изсипят на сметището и още няколко десетилетия ще се разпадат. Та ако има някой заинтересуван - пращам му ги, само че за негова сметка.



Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: den4O]  
Авторxитмeн (Нерегистриран)
Публикувано09.03.08 15:21



не е нужно да е безвъзмездно.може да е съвместно.колко са като килокграми?



Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: xитмeн]  
Авторden4O (Нерегистриран)
Публикувано09.03.08 17:29



Ами не съм ги мерил на кантар, ама един кашон от 14" монитор е пълен: дъна 8088, 80286, VGA, IO, модеми, мрежови и пр. и пр. Има и от соц. времето: с транзистори, диоди, тук там дросели. Извън кашона: АТ захранвания, твърди дискове, флопита.



Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: питaщ]  
Авторxитмeн (Нерегистриран)
Публикувано09.03.08 21:32



от кои град си ден4о?



Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: xитмeн]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 08:19



до "хитмен" дай някакъв имейл да ти пратя снимки на това което имам , да си кажеш мнението, аз съм от русе, разпитах и разбрах че има фирми които изкупуват платки ама цени не знам, ти в час ли си за тези работи, имам и едни кондензатори (оранжеви, зелени и бежови -руски и български) които ми казаха че също може да се извлече нещо от тях...



Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: питaщ]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано10.03.08 10:01



ей некои станаха милионери баси ..........

Merde !!! La Guard meurt mais elle ne se rend pas!! jamais!!


Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: питaщ]  
Авторxитмeн (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 18:58



ами разбирам стига да има какво да се извлича:).прати ми снимки на han12@abv.bg



Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: питaщ]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано11.03.08 14:56



целта не оправдава средствата. Златото в платките е в нищожно количество.



Aut Caesar, aut nihil



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.