Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:43 30.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: Last Roman]  
Автор sas42O (непознат )
Публикувано11.03.08 15:59



много зависи от платките и броя им. в момента вадя по 1 г. злато 23 к. от 100 платки с размер диамерър 12 см. Не е много ама имам 10 000 и не сам давал грам лев за тях. и консумативите и тока също са ми без пари. единствено ползвам ли4на газ , но разхода ми е 1 лв на 4 г. , така 4е.....



Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: sas42O]  
Авторxитмeн (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 19:11



и защо го вадиш 23к.



Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: xитмeн]  
АвторAlkoholok (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 20:23



Ми щото е без рафиниране е трудно да го направиш 24, за личната си колекция се интересувам от по една платка с процесор 8086, 286 и 386 ако някой има да свирка



Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: Alkoholok]  
Автор hladnikaМодератор (brujo)
Публикувано11.03.08 20:42



фиууу


музей ли ще си правиш?
мога да менкам, аз си свалям от машината за музея, а ти ми даваш да имам на какво да бачкам

*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: питaщ]  
Автор hidrazin4o (минаващ)
Публикувано11.03.08 21:23



Ами "питащ" погледни си пощата.Мисля че ще измислим нещо.



Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: Alkoholok]  
Авторxитмeн (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 06:35



:)ами не е трудно,ама,както и да е





Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: xитмeн]  
Автордo дeн4o (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 08:01



до den4o---аз съм мераклия да ми ги пратиш за моя сметка пиши ми на nadiadt@abv.bg за да се разберем или дай телефон и ли мейл....



Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: xитмeн]  
Авторhidrazin4o (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 17:32



Наистина не е трудно.При 23 карата чистотата му е 95,8% - без рафиниране не е трудно да стигнеш 99% което си е 23,8 к-та.Като събереш едно кило никой няма да ти направи кахър за 10 грама.





Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: Last Roman]  
Авторchesthar (Нерегистриран)
Публикувано15.03.08 00:16



до "last Roman"

А бе ти луд ли си?Консумативите не оправавали изкараното количество ценни метали !!???Тогава защо "някакъв си" японец рециклира стари компютри изхвърлени на боклука и изкарва около 1 тон годишно сребро+злато+палтина за година!!!???Според мен:
1.Трабва да разучиш пазара-ако разпоиш здравите транзистори+диоди+кондензатори дали има пазар за тях.Примерно отиваш в някой сервиз за електорника и питаш колко пари ще ти дадат за second hand кондензатори спецялно(процес на договаряне примерно им предлагаш 1/2 от тяхната цена със същите параметри). За процесорите мисля че ще трябва нашълно да ги рециклираш-те не ти трябват и няма според мен къде да ги продадеш, ама все пак питай.
2.Разяждаш останалите печатни платки последователно с различни киселини с цел да разделиш медта,калая,оловото и(или) среброто от другите ценни метали.Има си цяла аналитична хиния за тази цел.
3.Продаваш ценните метали като разтвор или като отложена маса(мисля че като точно специфичен разтвор ще ти вземат повече специално за златото в калиев цианид, ама все пак трябва да си направиш спраква кое ще е по добре за тебе.Не забравай че изпаренията на цианида са доста

отровни.Така че ти си преценявай.
4.Накрая проверяваш в бижутерските ателиета каква цена ти предлагат за ценните метали , оценяват ги и т.н.

ОК тва е моята теория за това как трябва да станат нещата най целесъобразно

Ако имаш късмет и пазарен нюх ще направиш пари, ако ли не ще съомееш някой друг ще използва твоите неща.УСПЕХ



Тема Re: извличане от комп. платкинови [re: chesthar]  
Авторxитмeн (Нерегистриран)
Публикувано15.03.08 06:27



приателю,от твоята уста всичко изглежда като песен,но за този процес,който си описал се изисква много сериозни количества и апаратури.точно с това разполага този японец дето говориш за него(аз също съм гледал предаването).а,за пазарния нюх на човека,май не си се сблъсквал с тоя проблем да имаш благороден метал различен от злато и сребро и да не можеш да го продадеш на прелична цена,а не на 25%под борсовата.в момента имам към 150гр. Pd,хайде помогни да гопродам изгодно(нормално) да те видия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.