Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:15 16.06.24 
Природни науки
   >> Химия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как се казва това?  
АвторMylenka (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 21:01



за съжаление не мога да го нарисувам,но много ми се ще да го инаименувам някак се.става въпрос за една молекула състояща се от два цикъла-единият 5-атомен,а другият 3-атомен.ако това скромно обяснение ви говори нещо-моля споделете.молекулата прилича на права детска лопатка за игра в пясъчника.сигурно много ще се смеете с мен ама...



Тема Re: Как се казва това? [re: Mylenka]  
Авторlinjack (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 21:28



Вероятно става въпрос за някой бициклохептан?...? Как са свързан и циклите - в един атом или в два.
Препоръчвам ти да погледнеш връзките в началната страница - в секция полезни връзки-->софтуър има една програма ACDlabs - за чертане на стурктури - тя може да дава и имена. А ако не ти даде име, можещ да си начертаеш структурата и да я качиш на някоя страница, за да я видим.

Но, най-добре, попитай учителя/ката си похимия.



Тема Циклопропилциклопропаннови [re: Mylenka]  
Авторlinjack (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 23:47



циклоC3H5-циклоC5H9 - със сигма връзка между двете
циклопропилциклопропан

Уточнявай се, моля те - аз си мислех, че е бицикъл или спиран, а то се оказва два цикла с проста връзка.

Иначе задачата е лесна - по-малкият цикъл се приема за заместител кум по-големия



Тема Re: Циклопропилциклопропаннови [re: linjack]  
Автордa дa (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 09:43



Не може да се сложи наименование без да е казано има ли двоини или троини връзки и къде са,има ли други атоми освен на въглерода и водорода и къде са.ако дадеш повече обяснения ще ти го наименоваме точно



Тема Re: Циклопропилциклопропаннови [re: дa дa]  
АвторMylenka (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 00:10



Звуча като объркан деветокласник,но повярвайте-не съм.Ето я прословутата молекула http://bgphoto.net/photos/22520/o633064900600641278.jpg



Тема Re: Циклопропилциклопропаннови [re: Mylenka]  
Автор LinjackМодератор (sine nobilitate)
Публикувано08.02.07 01:06



ACD labs дава:

5-cycloprop-2-en-1-ylidenecyclopenta-1,3-diene

Мисля, че в циклопропена няма нужда да се уточнява (местястото на двойната връзка). Двойната връзка между заместителя и основния цикъл е "-илиден-" (за разлика от "-ил-" проста връзка). В циклопентадиеновия цикъл е нужно да се посочат местата на двете връзки (защото е възможен тероетичния вариант 1,2). Затова:

5-циклопропенилиден-1,3-циклопентадиен

Ако имаш заместители, номерата на атомите ще се променят и трябва да се посочат много внимателно за да няма недоразумения. Ако например имаш други заместители броенето почва от най-висшия заместител, но така че двойните връзки да получат най-малък номер. Така е възможно една от двойните връзки да се окаже между атоми но 1 и 5 на циклопентадиеновия пръстен. Пример:

4-циклопропенилиден-1(5),2-циклопентадиен-1,2-дикарбонитрил
но и ....-2,5-диметилциклопентадиен-1,2-дикарбонитрил

---------
e^(i*pi)+1=0
Euler

Редактирано от Linjack на 08.02.07 01:08.



Тема Re: Циклопропилциклопропаннови [re: Linjack]  
АвторMylenka (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 01:23



Голямо благодаря!!!

имало е защо да не ми казват името на молекулата-дълго е,но все пак пиша курсова работа и не мога на 20 страници навсякъде да я наричам "молекулата"



Тема Re: Циклопропилциклопропаннови [re: Mylenka]  
Автор LinjackМодератор (sine nobilitate)
Публикувано08.02.07 03:35



Е, изплю камъчето!
Ами напиши му формулата и името и го кръсти молекула или структура I - по-нататъка го наричай така.

---------
e^(i*pi)+1=0
Euler


Тема Re: Циклопропилциклопропаннови [re: Linjack]  
Автор Epaтocтeн (пристрастен)
Публикувано08.02.07 09:24



Няй-вероятно си има и тривиално наименование, но ... кой го знае какво е :))
Ти спомена за ACD labs. Там начерта формулата и ти изписа името ли? Аз ползвам ChemOffice, но нещо ми се струва капризна програма. От къде мога да си сваля ACD labs? Освен това знаеш ли за някои саитове с база данни за съединения, където по брутната формула да ми покаже най-вероятните съединения?

Когато ветровете са бурни, има опасност да попадне песъчинка в окото ни. Нека пазим зрението си.


Тема Re: Циклопропилциклопропаннови [re: Linjack]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано08.02.07 10:17



Ако дадете CAS номер, мога и аз да намеря нещо.


ДЕЕЕЕ*ба бъгавият дир*ик

св. св. електрон и неговите протони



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.