Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:34 19.04.24 
Природни науки
   >> Химия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Адски тъпо!нови [re: Yassen]  
АвторУчyдeнa (Нерегистриран)
Публикувано07.05.06 15:03



1во за продухването после за печене в сушилня на 100 градуса.
Тея оиперации махат само адсорбираната вода, но е и останалите боклуци които силикагела си е адсорбирал.



Тема Re: Регенериране на силикагел?нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
АвторДpyra (Нерегистриран)
Публикувано07.05.06 15:05



а знаеш ли как ще реагира сярната киселина с органичните остатъци? предполагам че може и да ги овъгли.



Тема Re: Регенериране на силикагел?нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
АвторДpyra (Нерегистриран)
Публикувано07.05.06 15:05



Вакъма не помага. Поне не мисля, че горенето в яъзможно под вакум



Тема Re: Регенериране на силикагел?нови [re: Дpyra]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано07.05.06 21:50



Първите две хубаво ... ама това последното за горенето ме спритисни откровенно. Кое да гори? Ако имаш предвид, че съм написал, че киселината ще овъгли хартията то си е така. Аз киселина под вакуум няма да мога да вкарам с разумни средства. Значи точа естера и на негово място наливам киселина. Вдига се смрад до небето и хартията и е черна ... и се започва едно развинтване и сраглабяне и през това време ти люти на очите, защото ако поискам да го промия филтъра значи изхвърлям силикагела и т.н. Т.е., сярната киселина за моя случай е наприемлива.

За силикагела ... мен ми трябва не той да стане като нов, а просто малко по дълго да пие вода ... доколкото може да я пие.

P.S. Във връзка с изненадващите цени на чугунулеярните услуги и последващата металообработка, регенерирането на силикагела ще отпадне. Количеството ще е такова, че смяната му ще съвпада със смяната на филтриращите платна заради финансовата принуда да намаля ефективната площ на филтриращия елемент.

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Адски тъпо!нови [re: Учyдeнa]  
Автор Yassen ()
Публикувано08.05.06 14:29



И аз съм учуден.

Досега говорехме за вода

Ако искате да обсъдим силикагела като индустриална пречистваща станция, за мен ще е чест



Бъдете здрава
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Регенериране на силикагел?нови [re: navy7Obg]  
Автор Yassen ()
Публикувано08.05.06 14:32



Не:)


Просто в ексикатора се налива к. сярна киселина. Тя е много хигрископична сама по себе си. Спрямо силикагела, с който я замених, именно защото е гадна и течна, сярната киселина е по добър сушител.

Е, не колкото магнезиевия хлорид хексахидрат



Бъди здрав, докторе!
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Регенериране на силикагел?нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автордpyra (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 14:22



това което е адсорбирано в силикагела трябва да гори



Тема Re: Адски тъпо!нови [re: Yassen]  
Авторyчyдeнa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 14:25



да де ясно е че, "говорихте" за вода, а въпроса беше за регенерация на силикагел. И аз се учудих защо ПИШЕТЕ за вода, при положение, че регенерацията на силикагел е нещо съвсем друго?!?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.