Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:55 12.06.24 
Природни науки
   >> Химия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Течен азотнови  
Авторcool (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 20:01



Може и темата да е дискутирана но понеже не работи търсачката ще попитам - знаете ли какво представлява т.нар. течен азот с който се изгарят брадавици? Дали всъщност е азот. Нали той се изпарява при температура над -196 градуса.



Тема Re: Течен азотнови [re: cool]  
АвторPrawi se na himik (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 20:49



Това е газ, Азот !
Който е охладен до - 100 и колко градуса там.Изключително опасен е допира с него(втечнения азот) Не ти трябва!
Имаше една тема отдавна за един дето искал да си лекува ксопада с него
Пълен абсурд Това нещо направо скалпира
Ако ти е зор брадавицата а няма доктор. вземи един заваръчен електрод ,загрей му единия край до червено и прогори брадавицата за миг два Това е достатъчно.Дори може и да не усетию болка.
От течния азот съм припадал когато ми махаха един кокоши трън Адски болеше.



Тема Re: Течен азотнови [re: cool]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано22.03.06 07:15



Точно това си е: много студена течност, кипяща при -196 градуса. Замразява тъканите и така ги умъртвява. И аз съм чувал лоши неща за това "лечение". Проблемът е, че границата между умъртвената и живата тъкан е размита, боли много и бавно заздравява. Винаги съм се чудил, защо просто не се реже това, което трябва да се махне? Някой знае ли?



Тема Re: Течен азотнови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Joro S (член)
Публикувано22.03.06 08:25



След рязане обикновено се появяват нови. Течният азот изгаря и корените.

На мен веднаж ми гориха кокоши трън и нямам лоши спомени. След седмица беше заздравяло. Явно си е до майсторлък.



Тема Re: Течен азотнови [re: Orнeдишaщ]  
Автор 3opниk (неспасяем)
Публикувано22.03.06 11:59



Не е за този клуб, ама ...

Кокошият трън е ... като вулкан - в надлъжно сечение (по оста) - в кожата и навътре.
Има кратер. И вроговени вече "канали", по които "извира" лавата. Получава се от неправилно нарастване, при подмяна на клетки на кожата, перманентен процес - причината май е някаква гъбичка или ... раничка, или ... медиците може би, знаят точно.
Та, началото на каналите е бая навътре под кожата - не е ясно, накъде "да се реже".
Третирането с разни препарати за лечение би било успешно, ако се прилага достатъчно дълго време - хем да не се развива процеса на вроговяване, хем, отвътре-навън, да се изгради новата структура на засегнатото място.
Затова, препаратите, трябва да ... "започват" действие отвътре-навън. Трудна работа за " уцелване".
Със замръзяване става, ако се охлади до ... подкореновата система. Но не еднократно, а систематично.
Че боли - ами боли, ама ако се остави, много по-гадно е ...

О, нощи теменужни!
Те не са, на голо теме, нужни.
(Тр. Акациев)


Тема Все пакнови [re: 3opниk]  
Авторcool (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 20:52



...си мисля, че тенност кипяща при -196 градуса би трябвало при контакт с околната среда, която често е около 20 градуса, със страшна скорост да започне да се изпарява.
Би трябвало също така да се съхранява в адски добре затворен херметичен съд, а не съм забелязал да е така.
Хм?!



Тема Re: Все пакнови [re: cool]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано22.03.06 20:58



ти като си пуснеш бучката лед в уискито, моментално ли се стапя?



Тема Re: Все пакнови [re: Milenn]  
Авторcool (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 22:06



Не знам, аз не пия уиски...



Тема Re: Все пакнови [re: cool]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано23.03.06 08:25



В никакъв случай не е херметичен, защото ще гръмне... Трябва газът да излиза отнякъде.
Че се изпарява, изпарява се, но не чак толкова бързо, ако се държи в дюаров съд. Най-обикновен термос запазва течния азот доста часове.



Тема Re: Течен азотнови [re: cool]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано23.03.06 11:35



Ако проблемът наистина е кокоши трън си има стара изпитана бабешка рецепта, при това не болезнена. Течния азот е опасно нещо за прилагане в "домашни" условия - можеш да останеш без някой накрайник.

А бабешката рецепта е следната: Отиваш на пазара и си купуваш пчелен прополис. Размачкваш парченце от него да се постопли, налагаш го в/у тръна и го превързваш отгоре. Носи се тъй (мисля, че беше 24 часа). После се налага нова превръзка. И тъй докато тръна падне от самосебеси. Навремето един мой братовчет така си реши проблема с трънчета на ръката - имаше 3-4.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.