Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:01 22.06.24 
Природни науки
   >> Химия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема kaliev perhloratнови  
Авторmasurius (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 17:08



nqkoi znae li lesen na4in za polu4avane na kaliev perhlorat.kazahi mi 4e moje da stane 4rez izmestvane ot natriev perhlorat sas kaliev hlorid no v tozi slu4ai trqbva da polu4a natriev perhlorat koeto sa6to neznam kak 6te stane.i za tofa vi pitam dali znaete drugi na4ini za polu4avane na kaliev perhlorat?



Тема Re: kaliev perhloratнови [re: masurius]  
Автор ИзyмeнМодератор (ненормален)
Публикувано11.03.06 17:24



Може да се получи, ако успееш да си намериш магнезиев перхлорат. Попитай също и на



You must defeat Sheng Long to stand a chance.

Тема Re: kaliev perhlorat [re: Изyмeн]  
Автор masurius (непознат )
Публикувано11.03.06 19:16



mersi ideqta sas magnezieviq perhlorat e dobra neznam otkade da namerq.tofa koeto znam az sas natrieviq perhlorat e po4ti sa6toto.ako mi kaje6 otkade da si namerq ili nqkakaf drug na4in 6te bade blagodaren



Тема Re: kaliev perhloratнови [re: masurius]  
Автор ИзyмeнМодератор (ненормален)
Публикувано11.03.06 20:03



Магнезиевият перхлорат е дефолиант - използва се при отглеждането на памука.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.


Тема Re: kaliev perhloratнови [re: Изyмeн]  
Автор masurius (непознат )
Публикувано11.03.06 23:12



zna4i li tofa 4e trqbva da tarsq 4owek koito se zanimava s otglejdaneto na pamuk.6te proverq v agroaptekite no 4estno kazano ne mi se vqrva za6toto edin moi priqtel raboti v agroapteka i vsqko po "interesno ve6testvo" koeto se namira tam sam se vazpolzval ot nego.taka 4e ako moje malko po to4no da uto4ni6 za magnezieviqt perhlorat kade moga da go namerq.



Тема Re: kaliev perhloratнови [re: masurius]  
Автор ИзyмeнМодератор (ненормален)
Публикувано12.03.06 10:49



Явно хобито ни е едно и също. Защо не пита на форума, който ти казах? Там се занимават точно с такива неща.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.


Тема Re: kaliev perhloratнови [re: Изyмeн]  
Автор masurius (непознат )
Публикувано12.03.06 10:58



изумен мойе ли да ми дадеш някакав mail или ICQ номер за да се сваржа с теб защото аз от 2 годиин някаде се занимавам сас ВВ но досега само със твърди но знам доста интересни неща.



Тема Re: kaliev perhloratнови [re: Изyмeн]  
Автор Yassen ()
Публикувано12.03.06 11:05



Привет

Дефолиантите са вещества, които премахват зелените (съдържащи хлорофил) части на растенията. Идеята с памука е, преди брането да се махнат листата, за да се улесни процесът на събирането.

Дефолианти ползва и БДЖ, за да чисти релсите от треви.
Хлоратите са токсични за много видове червеи и сссссссладки рибки. Ето защо употребата им се избягва.



Поздрави,
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: kaliev perhloratнови [re: masurius]  
Авторjim (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 22:02



za kalievija perhlorat se seshtam za edin eftin i lesen metod, no trjabva da vidja v konkretnata himija otnoshenijata.praveshe se elektroliza na kaliev hlorid v prisustvie na kalieva osnova.Drugija metod beshe cher dulgo nasishtane na kalieva osnova s chlor, koeto e dosta nepodhodjasht variant. Bih mogul da proverja uslovijata pri koito se izvurshva elektrolizata.



Тема Re: kaliev perhloratнови [re: jim]  
Автор ИзyмeнМодератор (ненормален)
Публикувано04.08.06 22:24



Имам по-добра технология. Електролиза на разтвор на натриев хлорид в присъствието на калиев бихромат.

Най-важното е невидимо за очите...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.