Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 03.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Натриев йодит и водороден пероксид?!нови  
Автор бaт Koлю (галфон)
Публикувано27.10.05 17:17



Здравейте,

имам леко запитване. Значи има една простотия по Discovery, казва се Brainiac. Та там правят разни мизерии и имаше една много яка. Въпроса ми е откаде мога да намеря следните неща:
1) Натриев йодит
2) Водороден пероксид

Ефекта:





Тема Re: Натриев йодит и водороден пероксид?! [re: бaт Koлю]  
Автор astral_projection (Himika)
Публикувано27.10.05 21:02



uf boje , taq snimka moje6e da ne q slaga6 . 6to ti sa tiq ne6ta we.... Ot vseki himi4eski magazin moje6 da si nameri6 NaJ i H2O2 posledniq go ima po aptekite pod formata na 3% r-r i se nari4a.. da to4no taka kislorodna voda a 30% e perhidrol po koncentriran edva li 6te nameri6 v aptekite . ta NaJ lesno se okislqva ot H2O2 osobenno v kisela sreda sa6to i ot Fe+3 ionite ...! 2NaJ + H2O2 + 2H+ -----> J2 + 2Na+ + 2H2O ....



Тема Re: Натриев йодит и водороден пероксид?!нови [re: astral_projection]  
Автор бaт Koлю (галфон)
Публикувано27.10.05 22:47



Снимката я сложих, защото така направиха номера. Слагат NaJ с кенефа, H202 наливат в казанчето и ... чакат някой да пусне водата... много забавно.

Иначе въпроса ми може да е бил малко неточен, но точно за тия химически магазини питах. Някаква идея каде има такива (за София става въпрос). Много ще съм благодарен ако дадеш някакви адреси.



Тема Re: Натриев йодит и водороден пероксид?!нови [re: бaт Koлю]  
АвторЩeмeт (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 12:21



Фирми колкото щеш! Потърси "реактиви" в нета, примерно в www.business.bg все ще си харесащ някоя.



Тема Re: Натриев йодит и водороден пероксид?!нови [re: бaт Koлю]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано28.10.05 17:02



Хахаха... готин номер наистина.
Водороден пероксид се продава и по аптеките. 3% разтвор се нарича кислородна вода, ама с нея такъв ефект като на снимката няма да постигнеш - много е разреден. Пък и скъпо продават, шарлатаните.
Търси 30% разтвор, нарича се още перхидрол, ползват го между другото да се маскират на блондинки (за изрусяване). Имай пред вид, че има изисквания към казанчето - да не е в никакъв случай желязно и да няма потопени железни чаркалъци (щото ще шупне още там). Хубаво е всичко вътре да е от пластмаса, защото водородният пероксид е доста агресивно вещество и има голяма вероятност да останеш без казанче.
Освен йодид в тоалетната чиния могат да се сипят и други неща със същия ефект. Прекрасен катализатор на разпада на Н2О2 е калиевият перманганат (има го по аптеките и е достатъчно съвсем малко количество), но пък той боядисва силно водата в лилаво и ще личи, може да предизвика съмнения. Става и с каквато и да е разтворима сол на тривалентното желязо (FeCl3, Fe2(SO4)3 и разните стипци са достъпни).
Успех в пакостта!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.