Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 28.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема посребряваненови  
Авторoton (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 21:02



Здравейте ще ми кажете ли нещо за посребряването Благодаря ви предварително



Тема Re: посребряване [re: oton]  
Автор engeneer. (H2O)
Публикувано02.08.05 22:13



towa e dosta shiroka tema.

Posrebrjawane mozhe da se prawi na razlichni materiali - metali, keramika, plastmasi, staklo i pr.

Saotwetno i metodite sa razlichni. Koe te interesuwa za nachalo?





Тема Re: посребряваненови [re: oton]  
АвторCkитниk (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 22:15



За какво посребряване става дума? Химично или галванично?



Тема Re: посребряваненови [re: Ckитниk]  
АвторNecron (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 02:03



Посребряването и позлатяването се извършва по електрохимичен път. Ако предметът е метален, се поставя като катод и в разтвора се слага сребърна или златна сол. Металните катиони се отелектризират върху предмета и полепват по него. За да стане посребряването или позлатяването са нужни определено напрежение и големина на тока. Иначе се получава ронлив, грапав и шуплест слой, който не става за нищо. Ако предмета не е метал (пластмаса, керамика) му се нанася електропроводим слой, и отново се действа така. Това би трябвало да е галваничният метод. И на мен би ми било интересно да видя по-подробно останалите.



Тема Re: посребряваненови [re: Necron]  
АвторCkитниk (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 08:33



Няма такова нещо!(за неметалните предмети). Сребърният слой се нанася
само посредством някаква химична реакция. Например, огледалата за битови
нужди, в случай, че не са алуминизирани. Галваничното нанасяне на метален слой е с помощта на ток.



Тема Re: посребряваненови [re: Necron]  
Авторoton (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 12:05



интересува ме посребряване на метали(мед и др.) аз съм посребрявал по следният на4ин:(простете ми 4е обяснението ми ще е аматьорско) дадоха ми едни ще ги наре4а хап4ета с големина около 5 см бели на цвят донесоха ми ги преди години от Tурция но ми свършиха разтварях по едно от тях в буркан вода(посребрявам малки предмети)загрявах разтвора и после с трансформатор(зака4ах среброто на +,а медта на минуса)се посребряваше идеално даже съм и позлатявал със такъв разтвор разтворен отделно от първия след време разтвора се изпаряваше но оставаше бял прах ще го нарека в разтвора за посребряване и жълт в разтвора за позлатяване които след разтваряне с вода пак запазваше свойствата си оба4е ве4е разтворите се замърсиха и не мога да намеря пак такива "хап4ета"а и не знаям какво търся един златар ми каза 4е имало цианид в разтвора 4етох 4е една голямя фирма(зарежда заводи) предлага някаква цианидна сол може ли да ми помогнете какво ми е нужно и откаде мога да го закупя Благодаря ви



Тема Re: посребряваненови [re: oton]  
Авторнoвa reнka (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 13:25



а как да си направя сребърно огледало на стъкото на колата?



Тема Re: посребряваненови [re: oton]  
Авторчичoтo (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 00:25



За да не отварям нова тема ще питам тук.
Някой може ли да ми позлати няколко вилици, лъжици и ножове. Интересува ме ако има такъв човек тук да ми каже горе долу цена и също така , колко устойчиво ще е покритието.
Тези прибори ги искам за лични нужди.........защото съм си малко особен и не ме кефи много пластмаските, ибикновенните тенекета и т.н. а пък пари за прибори от чисто злато засега няма.



Тема Re: посребряваненови [re: oton]  
АвторCkитниk (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 09:34



За галванично посребряване в повечето случаи се използват цианидни
електролити със следния състав [g/l]: AgCl - 30, NaCN - 40, Na2CO3 - 25 при
плътност на тока 0.3 - 0.6 А/ dm2 и температура 18-25 градуса по Целзий.
За приготвяне на сребърния електролит се използва прясно приготвен
сребърен хлорид по следния начин: AgNO3 + NaCL = AgCL + NaNO3 в
съотношение [g/l] : AgNO3 - 15, NaCL - 30. Меден или месингов предмет може
да се посребри без ток чрез натриване на прясно отфилтруван сребърен
хлорид смесен със стрит калиев битартарат и натриев хлорид.
Посребряването на стъкло се извършва посредством редуциране на сребърен
нитрат с глюкоза или инвертна захар.



Тема Re: посребряваненови [re: чичoтo]  
Автор Yassen ()
Публикувано04.08.05 09:49



Здравей Чичо!


Според мен подобна идея е неосъществима, така че да работи. Позлатяването няма да е трудно, но ако се храниш с тези прибори, покритието ще пада изключително бързо.

Дано греша....




Поздрав
Ясен


П.С Приборите стоманени ли са?

Красотата ще спаси света...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.