Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:42 03.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема МОДЕРАТОРнови  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано31.07.05 16:37



Явно вече клуба има нужда от модератор. Има ли желаещи ? (предлагам yassen)

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: МОДЕРАТОРнови [re: Изyмeн]  
Авторблa блa блa (Нерегистриран)
Публикувано31.07.05 16:39



точно от това НЯМА нужда точно ТОЗИ клуб!



Тема Re: МОДЕРАТОРнови [re: Изyмeн]  
Автор Perkin Elmer (Aldrich)
Публикувано31.07.05 17:07



Аз също се присъединявам "За" модератор на този форум и подкрепям предложението за Yassen.Според мен не е редно този форум за химия да се възприема като място, където се разменят "готварски рецепти" за наркотици и взривни смеси, водят се безсмислени диалози от рода на "дали толуенът е толуол или е метилбензен", да се обсъждат университетски преподаватели, непрекъснато да сравняваме СУ и ХТМУ и т.н.

Нека бъдем химици!

Р.Е.



Тема За!нови [re: Изyмeн]  
Автор linjack (някой си)
Публикувано31.07.05 17:43



Предлагам следните разсъждения по въпроса:
Доводи за:
1. Евентуален модератор може да закрепи най-отгоре няколко постинга с обща информация, която периодично се обсъжда в клуба, например:
- DjVu файловете и връзки към тях;
- пиротехника - връзка към сайта и форума на муунклуб;
- наркотици - аз бих предпочел да не бъдат обсъждани в този форум и това да е ясно отбелязано;
- номенклатура на органичните и неорганичните вещества - връзки към други сайтове;
- и идеята на Engineer - Опасност и техники за безопасност;
2. В този клуб непрекъснато се появяват "хитреци", които искат някой друг да им напише реферата по химия за следващия час без те дори да се поровят малко в нета или в някоя библиотека. Аз намирам това за много досадно.
3. Няколко теми напоследък показаха колко оф-топик може да отиде една дискусия. Признавам, че в случая и аз имам вина, но и други хора се поотплеснаха... Стига!
4. Редовно се появява по някой Пророк /Проповедник /Айнщайн, който се опитва да ни увери, че света се свършва или че е открил нов фундаментален закон на съществуването. И това е досадно.

и ПРОТИВ:
1. Повечето природонаучни клубове в clubs.dir.bg са без модератори, като изключим "Астрономия".
2. Научните форуми на АБВ (вж. например:

) са модерирани и активността на пишещите там е много по-малка отколкото е тук.
Според мен, част от това се дължи на прекалено строгите ограничения, наложени от модератора - писане само на кирилица и само от регистрирани потребители(, а и поради някои особености на форумите, които не са за този постинг или за това място).
3.Преди време се обсъждаше идеята за модератор на клуб физика, но не избраха такъв. Имаше твърде много гарги на клона.
Аз се надявам, че тук няма да се получи така.

Имайки предвид доводите "За" и "Против", аз съм "ЗА!" И съм съгласен с кандидатурата на , ако и той е съгласен, разбира се.

Животът не е черно-бял

Тема Re: За!нови [re: linjack]  
Автор Catalizator (академик)
Публикувано31.07.05 18:05



Аз също съм за, при положение, че правилата не са прекалено строги. Подкрепям Ясен. Дори бих предложил и друг колега, но той едва ли ще е съгласен. С риск да бъда смъмрен ще кажа - ПеркинЕлмер.

May God have mercy upon my enemies, because I won't.


Тема Re: За!нови [re: Catalizator]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано31.07.05 19:43



Може би тук е момента да дам своето мнение за пиротехниката. Сайта на moonclub е закрит в момента, като се очаква да смени уебмастъра си, тоест там да се появи напълно обновен и по-добър сайт. Форума също ще смени притежателя си, но и той, както и сайта ще бъде обновен и ще е пак на същия адрес. Определено тук не е най-подходящото място да се обсъждат пиротехниката и взривните вещества. Един модератор може да е от полза само ако не налага прекалено строги правила. И клуба не трябва да е само за регистриране.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Против!нови [re: Изyмeн]  
АвторProsecutor (Нерегистриран)
Публикувано31.07.05 20:32



Според мен клубът върви добре и няма нужда от никакъв модератор. Това само ще ограничи свободата, която е огромна привилегия тук. Това е клуб, до който всеки би трябвало да има достъп и свобода на постингите. Това, че има такива, които търсят материал за доклади не е проблем, защото никой не е длъжен да се занимава с тях, а има такива, които им помагат с удоволствие, което е хубаво. Това за опасните въпроси също не бива да се забранява.Защо да няма "готварски рецепти" тук, както ги има из нета? Нали и това е химия!? Или искате да се обсъжда само теория, елитарна химия и др. подобни? Разбира се, че трябва да има споделяне на опит и практика. И с риск да обидя Ясен ще кажа, че той е най-неподходящият модератор за този клуб. Не искам да го обидя, защото знам, че има изключителни познания в химията, но според мен е малко сдухан и дразни повечето юзери. За тези теми с безопасността, елекронните книги и такива важни неща съм съгласен естествено.



Тема Точно [re: Prosecutor]  
Автор linjack (някой си)
Публикувано31.07.05 21:24



Проблемът е, че всяко нещо си има добрите и лошите страни.
Без модератор, например, няма как да се закачат една или две важни теми на върха.
Що се отнася за взривовете и наркотиците - не е нужно да ги поставяме в една група. Но не виждам какво място имат наркотиците тук. Да - те също са химия, но не се връзват с етиката на професията. Утре ще си говорим и за рецепти за БОВ предполагам - и това е химия.
Накрая за свободата - наличието на модератор не означава намаляване на свободата, а внасяне на някакъв ред, защото ако в една система не се вкарва енергия, която да подържа реда, степента на безпорядък расте, както много добре знаем.
Много е важно какво мисли предложения модератор по тези въпроси.

Животът не е черно-бял


Тема Re: МОДЕРАТОРнови [re: Изyмeн]  
Авторyчитeлka (Нерегистриран)
Публикувано01.08.05 09:13



цензурата и контролирането на нещо от един единствен човек не е подходящ начин за каквото и да е след 10.11. Въпреки това в БГ има много хора които поради факта че не са способни да напраят сами нищо, си изграждат подобни структури и се вписват в тях като паразити, с цел да бъдат издигани, защото по друг начин не могат!



Тема Re: МОДЕРАТОРнови [re: Изyмeн]  
Автор Yassen ()
Публикувано01.08.05 12:27



Благодаря за доверието на всички!


Нуждата от модератор

Водил съм този диалог в друг клуб. Позицията ми е, че всеки клуб трябва да има модератор. Особено когато става дума за форум, в който се обсъждат не чак толкова безобидни неща. Това в голяма степен е валидно за клуб Химия. Ето защо подкрепям изцяло инциативата.


Задълженията на модератора

=> По мое мнение основната функция на модератора е да въведе подреденост в клуба. Това включва изнасянето в отделна тема на полезна обща информация и линкове във всички възможни области, които представляват интерес. Възможно е също така един модератор да слага етикет "важна тема" и така тя да стои на видно място необходимото време.

=> Модераторът има права да трие мнения и да заключва теми. Тези права бих определил като периферни, доколкото те много рядко се ползват. Не стои въпрос модераторът да трие друго освен изблици на сексуална, верска и политическа нетърпимост Това е по конституция.

Спецификата на клуб химия изисква да се отстраняват и опасни неща като рецепти за наркотици, експлозиви и т.н. Освен че са противозаконни, подобни неща могат да принесат сериозна вреда на химика-експериментатор.


Kандидатурата Yassen

Модератор трябва да има. Възможни са и двама. Ако желаете да стана модератор на клуб Химия нямам нищо против, но отсега искам да станат ясни няколко неща.

1. Нямам време и ресурс да създам сам темата с линковете и информацията. Научната ми дейност отнема много време, така че изцяло ще разчитам на Вас! Без вашето активно участие подобна тема няма да има, а това ще обезмисли правото на модератор.

2. Не смятам да трия и цензирирам каквото и да било извън взаимоотношения рагламентирани от Конституцията на страната. Това включва наркотици и експлозиви. Пиро техниката нормално ще се премести в чудесния форум за целта и всеки желаещ да обсъжда тези теми ще бъде препращан там.

3. Ще изпълнявам всички предложения на пишещите тук, така че реално да може всеки да участва чрез мен в модерирането на клуба. В този смисъл бих приел да бъда служител на форума и инструмент за повишаване на ефективността и ползата му.

4. Няма да взимам страна в междуличности спорове и няма да уреждам такива. В случай на ескалирало напрежение изразяващо се в нецензурни думи, ако заедно преценим за удачно, може да заключваме такива теми.


За друго не се сещам сега. Изборът остава във Ваши ръце. Не смятам като премиерът Станишев да се избирам сам




Още веднъж благодаря за доверието!

Бъдете здрави!
Ясен

Красотата ще спаси света...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.