Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:39 26.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Acetonov peroxid - podrobnostiнови  
Авторburning_corpse (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 14:34



Imam edna recepta za sinteza na acetonov peroxid no mi trqbvat nqkoi podrobnosti. Pi6e 4e se ohlajda smes ot 50ml 30% H2O2 i 5 ml solna k-na nai malko do 0 gradusa i posle mu se dobavq ohladen aceton 50ml. Interesuva me iziskvaneto za ohlajdane do 0 gradusa zaduljitelno li e? V smisal dali e opasno ako temperaturata e nad nulata ili prosto dobivut 6te e po-maluk? Dali moje da ohladq reagentite v hladilnik do 4 gradusa? O6te stava li smesta da ne q durja na studeno a pri staina temperatura? A za solnata kiselina kato katalizator koncentrirana li trqbva da e za 6toto imam 36% ili da q razredq i kolko? Posledno trqbva li da se su6i promitiqt acetonov peroxid ili vednaga e gotov za upotreba?
Blagodarq za otdelenoto vnimanie.



Тема Re: Acetonov peroxid - podrobnostiнови [re: burning_corpse]  
Автор engeneer ()
Публикувано18.02.05 20:59



Това вещество май е взровоопасно - ацетоновия пероксид. Не бих смесвал ацетон с водороден пероксид, не знам дали охлаждането може да подтисне разлагането на пероксида.



Тема Re: Acetonov peroxid - podrobnostiнови [re: engeneer]  
Автор Yassen ()
Публикувано19.02.05 00:26



С всички тези въпроси, пича си подписва смъртната присъда, ако тръгне да синтезира. Веществото не е просто взривоопасно, а е много взривоопасно.
Не помня колко обема заема, ала беше трицифрено число.

С две думи "дон'т трай дис ет хоум"




Поздрав
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Acetonov peroxid - podrobnostiнови [re: Yassen]  
Автор Je_suis_saint_Esprit (straNger)
Публикувано19.02.05 20:25



Ацетонов пероксид по рецепта на VEGA
H2O2 30% , 50 милилитра се смесва с 5 милилитра солна киселина и се охлажда най-малко до 0 градиса Целзий. Добавя се предварително охладен 50 милилитра ацетон на малки порции при разбъркване. Сместа се държи на студено 12 часа , след което още 24 при стайна температура. След това се промива с вода , после с 5-10% разтвор на сода за хляб (натриев хидрогенкарбонат) и накрая отново с вода. След това се филтрира. Добива е 33 грама. Суши се само при стайна температура , след като изсъхне се прибира в херметичен неметален съд. При промиването може да се използва плат от чаршаф или друг подобен.

(многократно изпробвано)



Скоро получих ацетонов пероксид като използвах Vanish - използва се вместо белина , но съдържа 5-15 % H2O2 , смесих го с ацетон , добавих малко азотна киселина с примеси на сярна , защото нямах никакви реактиви в момента , дори ацетона беше в буркан , като беше разтворил почти цялото гумено уплътнение на буркана. след една вечер престояване на студено , на дъното на епруветката се утаи бял прах , който пуснах през вестник , понеже нямах дори и филтърна хартия. преди това обаче внимателно изсипах течната част от епруветката , за да се разреди киселината , дори не си правих труд да го промия , тъй като количеството беше минимално. След това го разстлах на алуминиево фолио , с цел по-бързо изсъхване. След като изсъхна праха , на малки части го разтопих в друго парче фолио , над пламъка от запалка. Когато течността се втвърди начупих стопилката да се отдели от фолиото и завих едно малко парче - по-малко от главичката на топлийка в също такова фолио. Когато го нагрях в пламъка на запалката то си гръмна съвсем нормално а и сега по пода има още парчета фолио , което е надробено на ситно. Разтапянето на по-големи количества обаче определено е опасно и не го препоръчвам на никого.



Ацетонов дипероксид се получава по метода на Дилтей - при силно охлаждане и непрекъснато разбъркване към смес от 25 грама 30% водороден пероксид и 20 грама сярна киселина 96% и 50 грама оцетен анхидрид се прибавя на капки смес от 20 грама ацетон и 20 грама ледена оцетна киселина , като не се допуска повишаване на температурата над 15 градуса Целзий. Получават се 10 грама ацетонов дипероксид.

Свойства - бях кристален прах , топящ се при 132 градуса Целзий , неразтворим във вода , малко разтворим в органични разтворители , силно се взривява при удар и нагряване.



Ацетонов трипероксид се получава при смесване на ацетон с 10% водороден пероксид и оставянето на сместа няколко дни при стайна температура. Може да се ускори образуването му при ниски температури /-15 до -20 градуса Целзий/ , в присъствието на малко количество солна киселина.

Свойства - бял кристален прах , топящ се при 97 градуса Целзий. Неразтворим във вода , слабо разтворим в огранични разтворители /бензол , ацетон , етер/. Много чувствителен към триене и удар , има голяма бризантност.



Трипероксидът не влияе на мед , желязо , цинк , алуминий и леко влияе на оловото. Скоростта на детонация при 0,92 грама на кубичен сантиметър е 3750 метра в секунда а при плътност 1,18 е 5300 метра в секунда. Скоростта на горене на цилиндрична таблетка с диаметър 4 милиметра и височина 6-7 милиметра пресована при налягане 2000 килограма на квадратен сантиметър до плътност 1,22 е 0,95 сантиметра в секунда.

Зависимост на плътността на тримерния ацетонов пероксид от налягането.

Налягане Кг/см2
Плътност г/см3

25
0,70

50
0,80

75
0,85

100
0,90

200
1,00

500
1,15

750
1,20

1000
1,20

2000
1,22


Уравнение на взривното разложение:

(C3H6O2)3 --> 1,30 CO2 + 2,44 CO + 2,61 CH4 + 0,63C2H6 + 0,23 C4H4 + 0,47 H + 0,96 H20 + 0,47 C





P.S. Може да е над 0. трябва да сложиш малко повече ацетон. споко. :) аре... т'ва е всичкото инфо 'дето имам :")

Lay your hands, your healing hands... Upon my flesh, my sinful flesh...


Тема Re: Acetonov peroxid - podrobnostiнови [re: Je_suis_saint_Esprit]  
Автор Yassen ()
Публикувано19.02.05 20:48



Не смятам за редно подобна информация да се дава тук.

Не казвам, че я няма в нета. Вероятно я има, просто си мисля, че не е добре и разумно да се услесняват непознати да получават изключително мощни експлозиви в домашни условия. Ние не знаем за какво са им необходими, нали?!

Ако бях модератор на този клуб щях да изтрия мнението ти. Сега апелирам да го изтриеш сам/а.




Поздрав
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Acetonov peroxid - podrobnostiнови [re: Yassen]  
Авторburning_corpse (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 02:26



Spoko be hora. Zanimaval sam se s eksplozivi. Imam su6tata recepta koqto mi postnahte (blagodarq vse pak). Prosto mi trabvaha goreopisanite podrobnosti. Ne 4e ne moga i bez tqh. Pravil sam acetonov peroxid i predi. A BTW NE SAM PISAL 4E ISKAM SUVETI ILI KAKVO E ACETONOV PEROXID. NQMA DA E ZLE AKO SE KONCENTRIRAME VURHU TOVA KOETO SE ISKA OT NAS NALI Yassen?



Тема Re: Acetonov peroxid - podrobnostiнови [re: burning_corpse]  
АвторБOГ (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 23:48



постави реакционната смес в лед и сол.
и да не те пишат после във весниците
реагентите разбира се трябва да бъдат охладени предварително



Тема я па тоа!нови [re: Yassen]  
Авторбyм_бyм (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 14:29



Ясене накратко И ВЪЗПИТАНО щи кажа - ДУХАЙ СУПАТА! Нета за тва е нет, а пък всеки си преценява за себе си,нали така?!



Тема Re: я па тоа!нови [re: бyм_бyм]  
Автор Yassen ()
Публикувано21.02.05 19:28



Не, не е така.

И на глухите и слепите им стана ясно как да си приготвят бомба. А ние по никакъв начин не получаваме гаранция, че няма да взривят примерно блока на баба ти...

Иначе като всеки простак се изразяваш кратко и скучно. И, разбира се, безотговорно.





Всичко най
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: я па тоа!нови [re: Yassen]  
Авторtristan (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 20:14



Napalno podkrepjam Yassen. Dostatachno zlo ima po toja svjat, za da inteligentni hora da davat informacija na razni diletanti da pravjat neshtata oshte po-zle (bombi, droga, etc.).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.