Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 28.06.24 
Природни науки
   >> Химия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Учебници и материали.нови  
АвторCтyдeнт (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 15:17



Имам един въпрос. Налагало ли Ви се е да търсите материали по някаква тема и да не можете да си откриете или да намирате материали на езици които не са Ви много понятни? Ядосвали ли сте се, че в Internet не можете да откриете почти никаква информация на Български език? Аз ви предлагам да направим един проек и всеки които има каквато и да е литература на Български език на тема ХИМИЯ и има възможност да я приведе в електронен вариант да го направи и да ги качим някаде из нета. След като ми приключи сесията и стажовете се заемам да кача всичко което имам на тази тема в интернет. Нека всеки който иска и има възможност да се включи.
Аз ще започна с 2 учебника към ХТМУ на тема Обща и Неорганична химия. Един по Физикохимия, Един по Органична химия. Един по Химия на Нефта и Газа както и няколко раководства за упражнения по тези предмети.

Надявам се че не съм единствения ентусиаст тук и че ще се намеря и други хора за тази идея която ще е от полза на всички ни.



Тема Re: Учебници и материали.нови [re: Cтyдeнт]  
Автор Yassen ()
Публикувано14.06.05 16:18



Виж тук преди да качваш.




Иначе ако започнеш ще ти пратя няколко Pdf & djvu формат учебници издадени наскоро.



Поздрав
Ясен

Красотата ще спаси света...

Тема Re: Учебници и материали. [re: Yassen]  
Авторmihaela (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 18:30



az niamam sa6to ni6to protiv da pomogna no imam edin vapros AVTORSKITE PRAVA moge bi vie ste po-naiasno no ako az ka4a u4ebnici ot VIHVP Plovdiv posle 6te me izgoriat giva dosta sa 4uvstvitelni na6ite prepodavateli osven tova ne moga da pravia pdf dokumenti ako niakoi me nau4i 6toto s informatikata sam mnoo zle osven s WORD i EXcel



Тема Re: Учебници и материали.нови [re: mihaela]  
Автор Yassen ()
Публикувано14.06.05 19:23



Мила Михаела,

ще е адски некоректно да се качват учебници на действащи университетски преподаватели. Един учен също трябва да си вади хляба.

Тези, които аз ще предоставя струват по 100-300$ и са на английски език. Доколкото те са специфични (клетъчна биология, биохимия и т.н.) няма да бъдат масово използвани. Това леко замазва проблема с чистата ни съвест.

От друга страна и ние българите трябва да имаме някакъв шанс, нали? Без необходимата ни литература ставаме само за комбайнери примерно



Поздрав
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Учебници и материали.нови [re: Yassen]  
АвторCтyдeнт (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 20:48



Имах предвид да се качат материали които наистина трудно се намират. За моята специалност Горива няма почти никаква летература и си голям късметлия ако си намериш нещо. Ако материалите си се продават сводобно по университетите и по книжарниците не мисля, че наистина трябва да се качват в нета ОБАЧЕ като знам как някой преподаватели си изкарват хляба от учебници наистина техните трябва да се намират свободно. Тук визирах тези които задължават студентите си да им купуват книжките и тези които продават безплатни учебници.



Тема Re: Учебници и материали.нови [re: Cтyдeнт]  
Авторlinjack (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 19:40



Знаеш ли, че точно за горивата има достаматериали (учебници и помагала) в
Софийската окръжна библиотека (тази на Славейков). Стари са, наистина, но ги има. Можеш да ги вземаш и четеш/ползваш/копираш във вас. Само трябва да се запишеш - струва 9 (девет) лева за студенти.
Със здраве.



Тема Re: Въпрос към Yassenнови [re: Cтyдeнт]  
АвторCkитниk (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 13:31



С коя програма се отварят свалените файловете от сайта!
Благодаря!



Тема Re: Въпрос към Yassenнови [re: Ckитниk]  
Автор Yassen ()
Публикувано17.06.05 20:38



Привет, Скитник.


Трябва ти djvu viewer. Аз ползвам Windjview-0.3.2 - Djvu Viewer. Цялата програма е под 500kb. Може да ти я пратя на мейл или



Има и други програми, които четат този формат. Аз лично знам за Irfanview.




Успех
Ясен

Красотата ще спаси света...

Тема Re: Въпрос към Yassenнови [re: Yassen]  
АвторCkитниk (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 21:51



Благодаря ти, Yassen! Приятелю!



Тема Re: Въпрос към Yassenнови [re: Ckитниk]  
Авторnoname (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 10:01



свали си djvu document express pro от data.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.