Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:27 26.04.24 
Природни науки
   >> Химия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Разлях живак!нови [re: tristan]  
АвторTapинa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 00:24



Ама и ти пък сега...... Тъкмо успяха да ме успокоят, че няма да си умра скоропостижно заради няколко капчици живак и ти ми връщаш среднощните кошмари с това изказване за личното мнение относно коварните елементи
А какви са всъщност симптомите на отравяне със живак (така ли се казва?) ???



Тема Re: Разлях живак!нови [re: Tapинa]  
Авторtristan (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 03:36



Hey, ne iskah da te plasha. Ne se mre tolkoz lesno ot zhivak. Problemat s nego e tochno v dishaneto na izparenijata na tija malki kapchici s godini.
Simptomite njama da ti gi kazvam, zashtoto shte si pochnesh da si vaobrazjavash che gi imash. Ne e kasno da porazdignesh i da minesh s edna prahosmukachka, kato sledish vnimatelno za malki laskavi topcheta-tjah mozhe da saberesh s raka ako shtesh ili v kutijka. Ne ti e spukana rabotata- ne se pritesnjvaj.




Тема Re: Разлях живак!нови [re: tristan]  
АвторTapинa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 21:17



Тристане, ти по-добре ми кажи за симптомите, че доктора ми вика - "Грип. Купи си парацетамол и витамин С, болничен за 3 дни струва 20лв?", а аз - "Ма как бе, докторе, с живак съм отровена - ей на, симптоми имам!!!"
Кажи, не се притеснявай (ей тъй за обща култура, да знам), пък аз, ако си въобразя нещо, ще го отдам на хипохондрията, дето ме гони от време навреме .



Тема Re: Разлях живак!нови [re: Tapинa]  
Авторtristan (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 04:22



Ami naj-tipichnite sindromi sa treperene na krajnicite (ej taka si ti treperjat racete bez prichina, ot vreme na vreme), vencite hvashtat tamen cvjat, patologichni izmenenija na chernija drob, babrecite i ponezhe se natrupva v mozaka-promeni v povedenieto srednija chovek bi go narekal poludjavane.
Njakoga v srednovekovna anglija sa mazali vsichko sas sublimat (zhivachen chlorid), zashtoto predpazva ot razvaljane. Slagali sa go po shapkite, za da kozhata da izdarzhi dalgo vreme. I sa imali pogovorkata 'Lud kato shapkar'.

Ti ne se shashkaj, zashtoto v edin termometar njama tolkova zhivak, che da se zbarkash. Inache medsestrite v bolnicite otdavna da sa v psihoto. No vse pak pochisti iz vkashti, ako ne drugo to shte ti namali shansovete za alergija ot domashen prah.



Тема Re: Разлях живак!нови [re: tristan]  
Автор Milenn (Кантинфла)
Публикувано03.03.05 07:59



като си спомня, като малки обикаляхме и трошехме таблата на светофарите, да отмъкваме ампулите със живака. а то не е малко - бех събрал една бирена бутилка, едвам я носех ;-) и си играехме с него сума ти време...
а у нас колко термометри сме изпотрошили, не ми се мисли...
а пък що олово съм претопил, и що играчки съм направил и издъвкал от олово... а тука , като се обели малко боя в апартамента и викат адвокат, щото щели да се отровят от оловната боя...



Тема Re: Разлях живак!нови [re: Milenn]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 00:25



Хаха, живака, дето си играехме едно време с него още седи забутан някъде в едно шишенце. А колко меки бяха оловните съчми от ловните патрони като ги дъвчехме... Май народа тук се престарава малко.



Тема Re: Разлях живак!нови [re: tristan]  
АвторTarina (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 14:19



Беше ми интересно, това което разказваш и особено поговорката за шапкарите - не го знаех



Тема Муахахахнови [re: Tarina]  
Автор spock ('лапе)
Публикувано13.03.05 16:13



Стара е темичката, ама не можах да се въздържа. Живакът в медицинските термометри е напълно безопасен дори и при поглъщане.



Тема Аре, бе! Ти уби коча с лопататанови [re: spock]  
Авторlinjack (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 20:44



Защо не е отровен живакът от термометрите? Как е направен тоя номер?
А пък той и обикновенния "отровен" живак е по-безопасен да се "пие" отколкот да се диша - просто не се разтваря добре в стомаха и се изхръля от организма. Едно време са лекували сифилис с живак...



Тема Re: Аре, бе! Ти уби коча с лопататанови [re: linjack]  
Автор Catalizator (академик)
Публикувано15.03.05 19:46



Даже бих казал, че е безопасно, ако се погълне живак - просто ще си излезе "по каналния" ред, без изобщо да се поеме от организма. Виж ако го разпилееш, ще го дишаш доооста дълго време, ще се натрупва в теб и т.н., все неприятни работи. Преди са използвали живак като "бизалакс" . Изтиквал е всичко по пътя си...

May God have mercy upon my enemies, because I won't.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.